Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagalba prekes iš užsienio užsisakantiems lietuviams – fiktyvus adresas Anglijoje

Siuntiniai.
Flickr.com/Asoc. nuotr. / Siuntiniai.
Šaltinis: 15min iš Londono
4
A A

Prekių iš Jungtinės Karalystės įsigyti norintys lietuviai randa įvairiausių būdų, kaip tai padaryti pigiau. Elektroninėse parduotuvėse pirktų daiktų siuntimas į Lietuvą dažnai kainuoja daugiau, nei pati prekė, o ir atsiųsti ne visada įmanoma. Vieniems pirkinius atveža užsienyje gyvenantys artimieji, kiti naudojasi kompanijų, palengvinančių pirkėjo dalią, paslaugomis.

Socialiniuose tinkluose gausu pavienių asmenų, siūlančių užsakyti įvairias prekes savo namų Jungtinėje Karalystėje adresu, o vėliau jas išsiųsti į Lietuvą. Kadangi siuntimas paštu kainuoja nepigiai, dažniausiai naudojamasi tarptautinių vairuotojų, gerokai pigiau nugabenančių siuntas į Lietuvą, paslaugomis.

Lietuvos gyventojui suteikiamas adresas Anglijoje

Tiesa, tarp tokių privačių asmenų pasitaiko ir sukčių, pasisavinančių Lietuvoje gyvenančių pirkėjų prekes bei užmokestį už persiuntimą. Socialinių tinklų grupėse, kuriose bendrauja taip prekes perkantys tautiečiai, gausu skundų apie nesąžiningus asmenis.

Taip pat užsisakant internetinėse parduotuvėse iš užsienio lietuviai susiduria su kita problema – kai kurie pardavėjai prekių į Lietuvą tiesiog nesiunčia.

Nepasitikintys nepažįstamais persiuntėjais arba susidūrę su pardavėju, nesiunčiančiu prekių į Lietuvą, apsipirkti gali tarpininkaujant Lietuvoje įkurtai įmonei „GerViva“. Įmonės veikimo principas – paprastas. Užsiregistravus internetu prašoma atvykti į vieną iš įmonės biurų Lietuvoje ir patvirtinti savo tapatybę arba sumokėti 3,89 euro vienkartinį mokestį, tik tuomet jis gauna adresą, kuriuo siunčiami užsakymai.

Užsisakant internetinėse parduotuvėse iš užsienio lietuviai susiduria su kita problema – kai kurie pardavėjai prekių į Lietuvą tiesiog nesiunčia.

Pasak įmonės atstovo, tapatybės patvirtinimo prašoma neatsitiktinai. „Anksčiau mūsų Anglijos sandėlio adresas buvo skelbiamas viešai ir matomas bet kuriam vartotojui. Dėl tokios savo politikos turėjome nemažai nemalonumų, kuomet pirkinius gaudavome neprisiregistravusių klientų vardu arba mūsų sistemoje klientai registruodavosi išgalvotais vardais. Apgaulės atveju negalėdavome surasti gavėjo“, – sakė įmonės atstovas.

Gavęs Jungtinės Karalystės adresą pirkėjas iš Lietuvos gali užsisakyti norimą daiktą internetu, o siuntimo adresu nurodyti tarpininkaujančios įmonės sandėlio adresą. Visiems pirkėjams suteikiamas tas pats adresas, iš kurio siuntiniai krovininėmis mašinomis gabenami į Lietuvą.

Užsienio parduotuvėse perka pigiau

Kaip gauti prekę Lietuvoje, pirkėjas gali pasirinkti pats – atsiimti iš sandėlio, gauti tiesiai į namus ar paštomatą. Pasak svetainės pirkanglijoje.lt atstovų, lietuviai iš Didžiosios Britanijos užsisakinėja pačius įvairiausius daiktus. Kai kurie perka net visas kasdienes prekes, mat kainos ir kokybės santykis užsienio šalyje tenkina labiau.

„Turime nemažai nuolatinių klientų, kuriems apsipirkimas Anglijoje yra kasdienybė. Dažnai tai iš Anglijos atgal į Lietuvą gyventi sugrįžę tautiečiai. Daugelis iš jų visus kasdieninius daiktus perka užsienio internetinėse parduotuvėse. Taip pat yra dalis klientų, kurie mūsų paslaugomis pasinaudoja tuo atveju, kai reikiamo daikto neranda Lietuvoje arba čia jis neadekvačiai brangus“, – sakė svetainės atstovas.

Turime nemažai nuolatinių klientų, kuriems apsipirkimas Anglijoje yra kasdienybė.

Pasak pašnekovo, įmonė dirba tarsi tarptautinė pašto siuntų tarnyba, padedanti Lietuvos gyventojams praplėsti savo apsipirkimo vietų ratą. Paštu iš Didžiosios Britanijos siunčiami daiktai gali keliauti labai ilgai, tuo tarpu vežami krovininiais automobiliais, pirkėją pasiekia per 4–5 dienas.

Lietuvius vilioja ir paslaugos kaina, priklausanti nuo siuntinio svorio bei matmenų. Taip pat, kiekvienas užsisakęs daikto pervežimą iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą, gali sekti jo judėjimą.

„Klientas prisijungęs prie savo paskyros mūsų tinklalapyje gali matyti pirkinio svorį, tūrį, matmenis, pakuotės nuotrauką bei gali sekti pirkinio judėjimą. Apie gautus pirkinius bei pasikeitusį pirkinių statusą klientai informuojami el. paštu. Kol kas pirkinius į Lietuvą vežame kartą per savaitę“, – apie įmonės veiklą pasakojo jos atstovas.

Per panašų laiko tarpą ar net greičiau, daiktus iš Anglijos į Lietuvą atveža ir mikroautobusų vairuotojai. Jų paslaugos – gerokai pigesnės. Svetainėje pirkanglijoje.lt skelbiama, kad 20 kg sverianti siunta pirkėjui į namus pristatoma už 34 eurų mokestį.

Tuo tarpu mikroautobusų vairuotojai dažnai perveža daiktus atsižvelgdami į jų dydį, o ne svorį. Tarkime, krepšys, kurio svoris 30 kg, į namus pristatomas vidutiniškai per tris paras ir kainuoja 15–20 eurų. Tas pats krepšys gali sverti ir daugiau, tačiau kaina nuo to nekinta. Tiesa, pirkėjas užsakymui gauti vis tiek privalo nurodyti adresą Jungtinėje Karalystėje ir prašyti pagalbos perduodant siuntinį vežėjams.

Lietuviai, lygindami pirkinių kainas įvairiose pasaulio šalyse, jau seniai pastebėjo, kad užsienyje apsipirkti galima kur kas pigiau nei tėvynėje.

Pervežimo paslaugas suteikiančios įmonės teigimu, Rytų šalims gaminamų daiktų kokybė skiriasi nuo gaminamų Vakarams: „Lietuvoje ir užsienyje yra didelis drabužių, žaislų, elektronikos ir hobio prekių kainų skirtumas. Be to, Vakarų rinkoms pagaminti produktai dažnai būna geresnės kokybės nei pagaminti Rytų Europai, todėl kartais klientai perka būtent per mus, net jei išleidžia ir truputį daugiau.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką