Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 23d. 17:00

Palangos pramogų verslo senbuvis: šių metų tikslas – ne uždirbti didžiulius pinigus, o išsilaikyti

Dainius Drungilas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Dainius Drungilas

Iš pajūrio dingus užsieniečiams, Palangos verslininkai išskėstomis rankomis laukia tautiečių. „Šiai dienai mūsų tikslas nėra uždirbti kažkokių didelių pinigų. Tikslas išskirstyti pajamas, išlaidas taip, kad galėtume išsilaikyti, kol stabilizuosis situacija, kuomet vėl pradės augti rinka ir vėl galėsime daryti verslą“, – 15min sakė jau daugiau nei 20 metų įvairius verslus Palangoje valdantis Dainius Drungilas.

Nors Palangoje per atostogų sezoną įprasta girdėti tikrą tautų maišalynę, šie metai kitokie. Kurorte didžioji dalis poilsiautojų – Lietuvos piliečiai. Nors dalis nuomotojų teigia sulaukiantys lankytojų iš Latvijos ar Estijos, D.Drungilas tikina pastarųjų kol kas miesto gatvėse negirdintis.

Verslininkas užsiima dviračių, velomobilių nuoma. Jei anksčiau daug klientų buvo užsieniečiai, jų nelikus sumažėjo ir pajamos. Valdomas vaikų pramogų parkas J.Basanavičiaus gatvėje sulaukia lankytojų, bet irgi ne tiek, kiek pernai.

„Vienareikšmiškai (trūksta užsieniečių, – aut. past.). Vienas kitas, nors jų būdavo labai daug. Viešbutyje turėjome daug latvių ir estų, o dabar vien lietuviai. Jei bus geri orai ir nebus kažkokių sprogimų su koronavirusu, nebus židinių, tikimės, kad viskas bus gerai“, – 15min sakė jis.

Siekia išsilaikyti

Dviračių, velodviračių, kavinių, vaikų pramogų, viešbučių verslą turintis D.Drungilas pasakojo, jog sezoną įprastai jis pradeda kovo–balandžio mėnesiais. Tačiau kovo 16 dieną Vyriausybei šalyje įvedus karantiną, visi planai iškart žlugo.

„Nerimas buvo didžiulis, prognozės pesimistinės. Jeigu būtų užsitęsęs sergančiųjų augimas birželį, didėtų visuomenės baimė, niekas nevažiuotų, nes saugotųsi, taupytų, tuomet visiškai būtų blogai. Dabar tos visiškai blogos situacijos nebuvo“, – kalbėjo jis ir patikino, jog galėjo būti ir blogiau.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Pramogos Palangoje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Pramogos Palangoje

Verslininko teigimu, šiai dienai jis siekia išlaikyti verslą iki kito sezono, užtikrinti atlyginimus darbuotojams, išgalėti padengti kreditus bei sumokėti mokesčius.

Atsisakė investicijų

Be to, šiemet pramogų parką planuota atnaujinti iš esmės, o į naujus įrenginius investuoti 50–100 tūkst. eurų. Tačiau paskelbus karantiną ir atsiradus nežinomybei, šių investicijų teko atsisakyti.

„Iš tiesų, buvo didelis nerimas. Jis išlikęs, bet ne toks didelis, koks buvo kovo, balandžio mėnesiais, kai iš tiesų galvojome, kad teks labai rimtai svarstyti apie verslų ateitis. Ketinome atnaujinti visą parką, bet supratome, kad susidursime su tais ištekliais, kurių mums prireiks vasaros metu“, – kalbėjo D.Drungilas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dainius Drungilas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dainius Drungilas

D.Drungilo teigimu, norėta pilnai atnaujinti batutus, laipynes, pasiūlyti naujų įrenginių. Taip pat planuota tam tikrus procesus skaitmenizuoti, daugiau investuoti į rinkodarą. Tiesa, dalį batutų spėta pakeisti, mat jie buvo užsakyti iki pandemijos.

„Netapome modernesni, norėjome modernėti. Tam tikrų opcijų, pramogų, atrakcijų turėjo atsirasti ant paties batuto ir parke, bet mes tiesiog jų nenupirkome. Bet gerai, kad bent jau neužsakėme, dėl to džiaugiuosi“, – patikino jis.

D.Drungilo teigimu, kol kas laukiama paties lankytojų piko ir jis sąmoningai neskaičiuoja, kiek dėl karantino patyrė nuostolių.

„Skaičiavimas dabar būtų skausmingas. Sąmoningai to nedarome, kad labai neskaudėtų, nes kažkokių rezultatų nėra. Esame susikoncentravę į tikslą, į darbą, į projektus, kuriuos norime padaryti“, – sakė jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Po karantino pabaigos Palanga laukia poilsiautojų
Luko Balandžio / 15min nuotr./Po karantino pabaigos Palanga laukia poilsiautojų

Be to, lyginant su pernai, pastebimas ir 20–30 proc. mažesnis susidomėjimas dviračių nuoma.

„Gal žmonės taupo, savo atsiveža. Labai sunku kalbėti dabar, nes viskas paaiškėja per Joninių savaitę. Jeigu pramuša, tuomet pramuša. Dabar orai kaip būdavo po Joninių, tai žiūrėsime, kas bus po jų“, – tikisi D.Drungilas.

Tikisi gerų orų

Tiesa, verslininkas išlieka pozityvus bei mano, kad liepos–rugpjūčio mėnesiais lietuviškas pajūris turėtų atsigauti. Tačiau kartu pažymi, jog tai priklausys ne tik nuo to, ar anksčiau nekils antra ligos banga, bet ir nuo gerų orų.

„Kaip ten bus viskas, pasižiūrėsime. O gal viskas bus gerai, tiesiog dabar tas nerimas, žmonės truputėlį perskirstę išlaidas ir jie truputėlį kitaip leidžia. Bet kol kas birželis, pasižiūrėsime, kas bus liepą ir rugpjūtį. Bus orai, manau, viskas bus normaliai.

Aišku, jei nebus oro, nebus nieko: kaimo turizmas bus tuščias, Palanga bus tuščia. Dabar esame labai jautrūs orui, kadangi nėra užsieniečių, kurie planuoja atostogas iš anksčiau ir iš anksto būna rezervavę. O dabar viskas priklauso nuo orų“, – kalbėjo jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Paplūdimys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Paplūdimys

Šiųmetis sezonas nuo kitų skiriasi spontaniškumu, pastebėjo D.Drungilas. Nelikus užsieniečių, kurie poilsį planuodavo ir viešbučius rezervuodavo iš anksto, vietinis verslas birželį sulaukdavo daug spontaniškų, paskutinės minutės klientų.

„Pagal viešbutį stebime, kad kai yra geras oras, lietuviai ima ir užsako. Nėra oro, tuščia“, – kalbėjo jis.

Komentarai: 16

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:03
01:44
43:35

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką