15min be reklamos
2022 11 30, 14:42

„Paliūtis“ vadovas: padalinio Alytuje uždarymas bendrovei nepakenks

Vilniaus guminės avalynės gamintojai „Paliūtis“ investavus apie milijoną eurų į naują gamybos įrangą ir uždarius padalinį Alytuje, tai jos veiklai poveikio neturės, teigia bendrovės vadovas.
Paroda „Rinkis prekę lietuvišką“
Paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Įmonės generalinis direktorius Simonas Vitkevičius sako, jog investuoti į įrangą nutarta sparčiai brangstant elektrai, kuri sudaro didelę dalį sąnaudų, taip pat augant darbuotojų atlyginimų išlaidoms.

„Matydami, kaip auga elektros kaina ir darbo užmokesčio kaštai, padarėme investicijas ir nupirkome du naujus įrengimus 2022 metais. Iki tol mes pagamindavome apie 120 tūkst. porų per mėnesį, su tais naujais įrengimais mūsų pajėgumai didėja apie 60-80 tūkst. porų“, – BNS pasakojo S.Vitkevičius.

Anot jo, nauja įranga bendrovei kainavo apie milijoną eurų, ji sumontuota pagrindinėje gamykloje Vilniuje, todėl padalinį Alytuje nuspręsta uždaryti, be to, jos rodikliai buvo prastesni.

„Alytus nėra pagrindinė mūsų gamykla, tai gamybinis fabrikas, kuris gamindavo apie 25 proc. produkcijos, tačiau ten yra senesnė gamybos įranga, dvigubai lėtesnė ir sunaudojanti dvigubai daugiau elektros. Ieškojome galimybių tą padalinį išsaugoti, bet jo ekonominiai rodikliai mums rodė, kad jis iš esmės negeneruoja grąžos, o dažnai jam reikia ir pagrindinio padalinio pagalbos“, – BNS aiškino S.Vitkevičius.

„Paliūtis“ praėjusią savaitę Užimtumo tarnybai pranešė, kad uždaro padalinį Alytuje ir apie atleidimą įspėjo 17 darbuotojų.

Padalinio uždarymas bendrovės rezultatams neigiamo poveikio nepadarys, priešingai – dėl investicijų jie turėtų būti geresni, teigia vadovas.

„Faktiškai nupirkę tuos įrengimus ir uždarę Alytaus padalinį mes tapome didesni“, – sakė S.Vitkevičius.

Jo teigimu, aštuonerius metus veikusį padalinį Alytuje planuojama uždaryti iki šių metų pabaigos, o visa gamyba dabar bus koncentruota Vilniuje, ten naujų darbuotojų samdyti neplanuojama.

Šiuo metu bendrovėje „Paliūtis“ dirba 94 darbuotojai.

Įmonės produkcija eksportuojama daugiausiai į Vokietiją, Angliją, Prancūziją, Daniją, Peru.

Registrų centro duomenimis, keturių fizinių asmenų kontroliuojama įmonė pernai gavo 8,6 mln. eurų pajamų, jos per metus augo 72 proc., ji uždirbo 0,5 mln. eurų pelno – 2,3 karto daugiau nei 2020-aisiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką