Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Pandemijos metu išaugo iš „YouTube“ platformos pašalintų vaizdo įrašų skaičius

„YouTube“ antradienį pranešė, kad antrąjį šių metų ketvirtį išaugo iš platformos pašalintų vaizdo įrašų skaičius, nes įmonė labiau kliovėsi programine įranga užtikrindama turinio taisyklių laikymąsi, siekdama apsaugoti savo darbuotojus nuo koronaviruso grėsmės.
„Youtube“
„Youtube“ / 123RF.com nuotr.

Iš populiarios internetinės platformos buvo pašalinta šiek tiek daugiau nei 11,4 mln. vaizdo įrašų – beveik dvigubai daugiau nei per pirmuosius tris šių metų mėnesius, o tai yra naujas milžinei „Google“ priklausančios bendrovės ketvirčio rekordas.

„Atsižvelgdami į smarkiai sumažėjusius žmogiškųjų išteklių pajėgumus dėl COVID-19, buvome priversti rinktis tarp nepakankamo netinkamų įrašų šalinimo ir galimai perteklinio šalinimo“, – sakoma „YouTube“ tinklaraščio įraše, kuriame pateikti naujausi duomenys.

Vaizdo įrašų platforma teigė pasirinkusi „užmesti platesnį tinklą, kad būtų greitai pašalintas turinys, galintis pakenkti bendruomenei“, nors ir suprato, kad nesant darbuotojų vertinimui, gali būti pašalinta ir vaizdo įrašų, kurie iš tikrųjų nepažeidė platformos taisyklių.

Bendrovės teigimu, „YouTube“ skyrė papildomų išteklių, kad peržiūrėtų skundus, kurių skaičius išaugo dvigubai, palyginti su ankstesniu ketvirčiu.

Priimdama sprendimus dėl vaizdo įrašų turinio, susijusio, pavyzdžiui, su smurtu ar vaikų saugumu, „YouTube“ nustatė tokį tikslumo lygį, dėl kurio trigubai padidėjo pašalintų vaizdo įrašų skaičius, sakoma pranešime.

Maždaug trečdalis visų per ketvirtį pašalintų vaizdo įrašų buvo pašalinti siekiant užtikrinti vaikų saugumą, įskaitant vaizdo įrašus, kuriuose vaikai raginami pademonstruoti nepasvertą drąsą ar priimti iššūkius, galinčius jiems pakenkti.

Dar 28 proc. pašalintų vaizdo įrašų pažeidė brukalų siuntimo ar teisingos informacijos teikimo taisykles.

„Mes ir toliau tobuliname savo sistemų tikslumą, o už turinio stebėjimą atsakingiems darbuotojams grįžtant į darbą, skiriame juos stebėti didžiausio poveikio sritis“, – pareiškė „YouTube“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius