2025-09-11 11:32

Panevėžyje pristatytas pirmasis šarvuotis „TAURUS“: gaminys sulaukė dėmesio jau ir iš užsienio

Panevėžyje pagamintas pirmasis šarvuotis „TAURUS 4-1 (4×4)“ sparčiai skinasi kelią į tarptautinę areną. Kovinė mašina pirmą kartą pristatyta tarptautinėje gynybos pramonės parodoje Lenkijoje, o dabar ją iš arti išvydo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarybos nariai. Netrukus šarvuotis bus pademonstruotas ir panevėžiečiams.

Didžiuojasi savo kūriniu

Bendrovės „Aurida Engineering Company“ direktorius Mantas Klupšas neslepia pasididžiavimo, jog „TAURUS 4-1“ – vienintelis tokio tipo gaminys, sukurtas ir surinktas Panevėžyje.

„Parodoje Lenkijoje lankytojų sulaukėme nuo ryto iki vakaro. Kovine technika domėjosi ne tik Lietuvos ministerijų atstovai, bet ir Lenkijos, Ukrainos bei Prancūzijos delegacijos. Džiaugiamės, kad susidomėjimo netrūko“, – įspūdžiais dalijosi M.Klupšas.

Živilės Večiorkutės/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./„Aurida Engineering Company“ direktorius Mantas Klupšas
Živilės Večiorkutės/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./„Aurida Engineering Company“ direktorius Mantas Klupšas

Pasak vadovo, šarvuotis buvo surinktas vos per penkis mėnesius, o tolesnė gamyba priklausys nuo užsakymų.

„Nors kol kas užsakymų neturime, turime daug kontaktų ir susitarimų dėl bandymų bei testavimų“, – sakė jis.

Planuose – nauji modeliai

„Aurida Engineering Company“ jau svarsto apie kitus projektus – „TAURUS 4-2“ bei galingesnį „TAURUS 6“.

„Šarvuočio pavadinimas simboliškas – lietuviškas stumbras vadinamas tauru, o angliškai – taurus. Net Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė susidomėjimą šiuo gaminiu ir palaiko idėją, kad jis būtų gaminamas Lietuvoje“, – teigė M.Klupšas.

Živilės Večiorkutės/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžyje pristatytas pirmasis šarvuotis „TAURUS“
Živilės Večiorkutės/„Jūsų Panevėžys“ nuotr./Panevėžyje pristatytas pirmasis šarvuotis „TAURUS“

Verslo bendruomenė ragina remti projektą

Šarvuočio pristatyme dalyvavęs Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Kazimieras Antanynas akcentavo, kad tokios iniciatyvos – ypač svarbios šiandienos geopolitinėje situacijoje.

„Šarvuotis būtinas dabartinėmis sąlygomis, kai vyksta karas Ukrainoje. Gaila, kad projekto įgyvendinimas užtruko penkerius metus, bet svarbiausia – rezultatas pasiektas. Reikia ieškoti būdų, kaip valstybiniu mastu pagelbėti verslui, susijusiam su šalies saugumu“, – sakė K.Antanynas.

Garbė Panevėžiui

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Sigitas Gailiūnas taip pat džiaugėsi panevėžiečių pasiekimu.

„Tai – garbė Panevėžiui. Džiaugiuosi, kad Lietuva pagaliau turi savo šarvuotį. Jei pavyktų užtikrinti gamybą, galima būtų svarstyti net apie karinę technikos eksportą“, – teigė S.Gailiūnas.

Jo manymu, dabar svarbiausia sulaukti Krašto apsaugos ministerijos bei kitų institucijų sprendimų dėl tolimesnės gamybos. „Reikia ieškoti būdų, kaip padėti įmonei, kad šarvuotis būtų ne tik pagamintas, bet ir realiai naudojamas šalies gynyboje“, – kalbėjo jis.

Gamyboje galėtų dalyvauti ir kitos įmonės

S.Gailiūno teigimu, šarvuotis sudarytas iš daugybės komponentų, todėl Lietuvoje veikiančios įmonės galėtų imtis atskirų detalių gamybos.

„Jei aplink įmonę „Aurida Engineering Company“ susitelktų kitų gamintojų tinklas, darbų užtektų daugeliui šalies įmonių. Tai leistų ne tik stiprinti šalies gynybos pramonę, bet ir kurti naujas darbo vietas“, – įsitikinęs Lietuvos PPAR asociacijos prezidentas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą