Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 9d. 12:20

Paprastas būdas rūšiuoti įmonėje

Atliekų rūšiavimo dėžutė ant palangės
Atliekų rūšiavimo dėžutė ant palangės

Vis daugiau įmonių Lietuvoje siekia tapti atsakingomis, tačiau tik nedaugelis rūšiuoja darbe. Dažnai rūšiavimas įmonėje asocijuojasi su beprasmėmis laiko ir pinigų sąnaudomis — išleisti pinigai naujoms rūšiavimo dėžėms įsigyti, gaišinamas laikas motyvuojant darbuotojus, sudėtingiau valyti ir tt. Tačiau pritaikius paprastą medotą rūšiuoti įmonėje galima pradėti jau per 24 val. Tam neprireiks nei didelių pastangų, nei didelių išlaidų, o įmonės patalpų valytoja nuo šiol galės greičiau ir kokybiškiau išvalyti patalpas. Taigi, kaip paprastai rūšiuoti įmonėje?

Rūšiavimas darbovietėje gali ir turi būti paprastas ir lengvai įgyvendinamas (įmonės pavyzdys).

Apsisprendusi rūšiuoti 90 proc. ir daugiau šiukšlių, įmonė atsisakė visų po stalus esančių šiukšliadėžių (šiukšlės prieš tai nebuvo rūšiuojamos, o jų tvarkymas valytojai užimdavo daug laiko). Vietoje to buvo pastatytos bendros (didesnės) rūšiavimo dėžės koridoriuose ir skyriuose. Dabar darbuotojai, norėdami išmesti šiukšlę, turi pakilti iš savo darbo vietos ir nunešti ją į koridorioje esančias rūšiavimo dėžes (pastikas, stiklas ar popierius).

Rezultatai nustebino

popieriaus sunaudojimas įmonėje sumažėjo 30 proc, 95 proc. visų šiuklių buvo išrūšiuojamos iš karto

Įmonė, užuot svaisčiusi pinigus popieriui, ne tik paskatino darbuotojus daugiau judėti, bet pagerino savo įvaizdį. Įgyvendinus aukščiau minėtus pakeitimus popieriaus sunaudojimas įmonėje sumažėjo 30 proc, 95 proc. visų šiuklių buvo išrūšiuojamos iš karto, sutaupyta 20 proc. laiko, kuris buvo skirtas šiukšlių išnešimui, sumažėjo išlaidos už šiukšlių išvežimą, pagerėjo įmonės įvaizdis, darbuotojai atsakingai naudojo popierių bei daugiau judėjo.

Panašūs atsakingi (ir paprasti) sprendimai skatina įmones sąmoningai vartoti bei saugoti supančią gamtą. Ar Jūsų darbovietėje rūšiuojama?

www.verslasatsakingai.lt
www.verslasatsakingai.lt

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką