Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasaulinės IT bendrovės „Rocket Software“ padalinys įsitvirtina Lietuvoje

Į Lietuvą praėjusių metų pradžioje atėjusi JAV informacinių technologijų įmonė „Rocket Software“ žengia dar vieną žingsnį ir Vilniuje atidaro inovatyvų biurą. Jame įsikurs produktų vystymo, strategijų kūrimo ir įgyvendinimo padalinys, rašoma pranešime spaudai.
/ „Rocket Software Lietuva“ nuotr.

„Rocket Software“ Vilniaus biure šiuo metu dirba 70 žmonių. Įmonė planuoja, kad iki 2023 metų pradžios Lietuvos komandoje iš viso bus apie 200 specialistų – programinės įrangos inžinierių ir aukštos kvalifikacijos programuotojų.

Biuro atidarymo renginyje Vilniuje dalyvavusi Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad Lietuva yra atvira aukštą pridėtinę vertę kuriančioms kompanijoms. „Neabejoju, kad dėl „Rocket Software“ plėtros Lietuvoje laimės visos pusės. Įmonė savo veiklai galės pasitelkti mūsų aukštos kvalifikacijos specialistus ir kartu prisidės prie šalies ekonomikos plėtros ir inovacijų“, – teigia A.Armonaitė.

„Rocket Software Lietuva“ vadovė Elinga Kavaliauskienė sako, kad įmonės plėtra ir augimas netgi lenkia numatytus planus, kuriuos galėjo stipriai pakoreguoti pandemija. „Nors puikiai išmokome dirbti nuotoliniu būdu, nepamiršome ir biuro teikiamų privalumų. Jį pradėjome planuoti dar karantino metu ir iš karto taikėme prie hibridinio darbo modelio. Dabar siūlome komandoms pasirinkti, kur ir kaip dirbti: nuotoliniu būdu ar naujame, inovatyviame biure“, – sako E.Kavaliauskienė.

Įmonės biuras atidaromas neseniai pastatytame verslo parke „Business Garden Vilnius”. Čia darbuotojai neturės asmeninių stalų ar kabinetų. Jie galės rinktis darbo vietą, kuri bus labiausiai tinkama pagal tuo metu atliekamas užduotis arba darbo pobūdį, lanksčiai derinant darbą biure ir nuotoliu. Įrengiant įmonės patalpas, taip pat daug dėmesio skirta bendrystės erdvėms ir poilsio zonoms, kurios tinkamos tiek aktyviems žaidimams, tiek bendravimui su kolegomis.

Pats verslo parkas šalyje išsiskiria didžiausiomis žaliosiomis erdvėmis, želdynų gausa ir galimybėmis pramogauti bei sportuoti. Šiuo metu yra įrengta treniruoklių zona bei krepšinio, futbolo bei tinklinio aikštelės. Netrukus atsiras ir laipiojimo sportui pritaikyta siena.

Lietuvoje „Rocket Software“ orientuojasi į „Mainframe“ platformos stebėjimo, duomenų analizavimo bei sistemų optimizavimo produktų kūrimą bei priežiūrą. Pasak E.Kavaliauskienės, tai nėra vienintelė sritis, kurią įmonė planuoja plėtoti šalyje. „Rocket Software Lietuva“ kuriami bei prižiūrimi produktai yra vieni pelningiausių, o šis padalinys per trumpą laiką užėmė tvirtas pozicijas bendrovės viduje.

„Lietuva patvirtino šalies, kurioje yra daug aukštos kvalifikacijos IT specialistų, vardą. Sėkmingai subūrėme komandas, kurios perėmė priežiūrą bei tolimesnį svarbiausių produktų vystymą. Mūsų darbuotojai greitai įsitraukė į bendravimą su partneriais bei klientais, kurdami tolimesnius vystymo planus bei naujų produktų dizainą“, – pasakoja E.Kavaliauskienė.

Ji pabrėžia, kad visus IT specialistus reikėjo apmokyti, nes šalyje ir visame pasaulyje itin trūksta „Mainframe“ platformoje produktus kuriančių profesionalų.

„Mūsų žiniomis, esame vieninteliai ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse samdantys tokio aukšto lygio „Mainframe“ inžinierius. Neturime kitos išeities, todėl patys mokome šios specifinės srities ir nuolat investuojame į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą. Kitąmet startuosime su „zNextGen“ programa, skirta studentams ar mažai profesinės patirties turintiems žmonėms. Ji apims tiek programavimo, tiek „Agile“ metodikos įgūdžių mokymą“, – sako E.Kavaliauskienė.

Prieš tris dešimtmečius Bostone įkurtoje įmonėje iš viso dirba apie 2500 specialistų. Kuriamais produktais naudojasi daugelis pasaulio lyderiaujančių bendrovių. Tarp „Rocket Software“ klientų yra 46 įmonės iš pirmojo „Fortune 500“ penkiasdešimtuko, visi Top10 šiame sąraše esantys bankai, Top10 sveikatos priežiūros įmonių, 9 iš Top10 aviacijos ir kosmoso pramonės bendrovių. Pagrindiniai bendrovės partneriai – IBM, „Accenture“, „Epicor“, „Infor“ ir kiti pasauliniai IT gigantai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius