-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pigių skrydžių medžiotojai per žioplumą perveda savo pinigus į Jungtiniuose Arabų Emyratuose registruotą įmonę

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) registruota įmonė lupte lupa pinigus iš neapdairių lietuvių, kurie medžioja pigias keliones – pasiūlo patrauklią bilieto kainą, kurią patyliukais sandorio pabaigoje padidina bent dešimčia eurų. Pasipiktinę keleiviai lieka ant ledo – kaip šuns balsas dangaus, taip jų skundai JAE nepasiekia.
Pirmojo skrydžio su „Bombardier CS300“ akimirkos
Pasipylė klientų skundai dėl „Skrydžiai.lt“, jai gresia bauda iki 9 tūkst. eurų

Suprasti akimirksniu

  • Į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą pasipylė skundai dėl „Skrydžiai LT“ veiklos
  • Vartotojai bilietų pardavėjus kaltina melu apie kainas, taip pat aviakompanijų svetainių mėgdžiojimu
  • Vartotojus klaidinantys portalai priklauso ne „Skrydžiai LT“, o JAE registruotai įmonei
  • Pagrindinis JAE bendrovės atstovas Pranas Slušnys vengia klausimų apie vartotojus klaidinančius portalus
  • Anksčiau „Skrydžiai LT“ ir „Easy Travel“, kuriai neseniai vadovavo P.Slušnys, priklausė vienai įmonei, kuri šiemet pardavė bendrovę „Skrydžiai LT“
  • Nepaisant to, Tarnyba pradėjo tyrimą dėl „Skrydžiai LT“ veiklos, jame P.Slušnys ir jo įmonė nefigūruoja

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) buvo užversta skundais dėl UAB „Skrydžiai LT“ veiklos – įmonė esą niekada nenurodo galutinės skrydžio kainos, klaidina vartotojus, mėgdžiodama oficialius „Ryanair“, „Wizzair“, „airBaltic“ puslapius.

Dėl to tarnyba pradėjo tyrimą dėl nesąžiningos komercinės veiklos. Tačiau panašu, kad UAB „Skrydžiai LT“, kaip ir ja besiskundžiantys vartotojai, tėra tik auka. Iš žioplų vartotojų išlupti pinigai keliauja tiesiai į JAE, o už tai atsakingas lietuvis Pranas Slušnys pasakoja, kad nieko nelegalaus nedaro.

Meluoja apie kainas

Internete apstu tinklalapių, kurie primena oficialius bendrovių „Wizzair“, „airBaltic“, „Ryanair“ puslapius, tačiau nėra įgalioti įmonių atstovai (wizzair-skrydis.lt, ryanair-skrydis.lt, airbaltic-skrydis.lt). Jie į žmonių pašto dėžutes siunčia naujienlaiškius su patraukliais pasiūlymais.

„Taigi, naujienlaiškyje radau geros kainos pasiūlymą – pirminė bilieto kaina pirmame tinklalapio puslapyje buvo 10,99 Eur. Tai lėmė mano pasirinkimą naudotis www.skrydziai.lt tinklalapiu, nes kaina buvo mažesnė nei kituose keliuose tinklalapiuose, teikiančiuose tokias pat paslaugas. Užpildžiau reikiamus duomenis ir atlikau mokėjimą. Banko išraše pamačiau, kad nuskaityta suma yra 23,70 Eur“, – 15min pasakojo skaitytojas Dominykas.

Bilieto pirkimo procedūros pabaigoje atsiranda netikėti mokesčiai ir bilietas pabrangsta
Bilieto pirkimo procedūros pabaigoje atsiranda netikėti mokesčiai ir bilietas pabrangsta

Nors „Skrydžiai LT“ minėtų tinklalapių neadministruoja, vartotojams paslysti išties lengva, mat iš info@ryanair-skrydis.lt ar kitų panašių elektroninio pašto adresų gaunamuose laiškuose pabaigoje yra toks įrašas: 2016 (c) skrydžiai.lt.

Naujienlaiškis
Naujienlaiškis

Tokių istorijų kaip Dominyko – apstu. Remiantis Europos Sąjungos taisyklėmis, bendrovės privalo iškart nurodyti galutinę skrydžio kainą, todėl keleiviai ir nėra pratę kiekviename bilieto pirkimo žingsnyje tikrinti jo kainos. Tačiau minėti portalai užsakymo pabaigoje prideda papildomą mokestį, ir taip neapdairesni pirkėjai už bilietą sumoka gerokai daugiau nei ketino.

VVTAT užplūdo klientų skundai, panašūs kaip Dominyko. Vienam keleiviui skrydis iš Vilniaus į Stokholmą pabrango nuo 21 iki beveik 34 eurų, kitas už skrydį iš Kauno į Kopenhagą ir atgal vietoj 28 eurų buvo priverstas sumokėti beveik 41 eurą ir t.t.

Vartotojai skundėsi ir tuo, kad bendrovė klaidina žmones, kurdama tinklalapius, kurie primena oficialius aviakompanijų puslapius. Tačiau „Skrydžiai LT“ 15min tikino, kad minėtų portalų nevaldo ir šiuo metu su teisininkais aiškinasi, kas neteisėtai naudojasi jų darbu.

Kas tuomet klaidina pigių skrydžių medžiotojus?

Gijos veda į JAE

Aviakompanijų puslapius mėgdžiojančių portalų netrūksta, tačiau dažniausiai vartotojai skundžiasi dėl wizzair-skrydis.lt, ryanair-skrydis.lt, airbaltic-skrydis.lt. Pastarieji yra registruoti JAE – priklauso „Sirio H.R.O and Business Consultancy FZE“. Jeigu pabandysite pirkti skrydžių bilietus per šiuos tinklalapius, būsite paprašyti pervesti atitinkamą sumą pinigų būtent JAE bendrovei.

Jos vadovas yra Pranas Slušnys. Be to, Lietuvoje yra registruota tokio pat pavadinimo įmonė „Sirio RDS“, kurios vienintelis akcininkas yra P.Slušnys.

„Bendrovė yra registruota šioje šalyje, nes aš didžiąją laiko dalį praleidžiu Jungtiniuose Arabų Emyratuose – esu JAE rezidentas. „Sirio H.R.O and Business Consultancy FZE“ gerbia LR ir ES įstatymus, rūpinasi savo klientais, bei vykdo savo veiklą nepažeisdama Ras Al Chaima (miestas JAE) ir Jungtinių Arabų Emyratų įstatymų“, – 15min rašė P.Slušnys.

Portalo rekvizitai.lt duomenimis, P.Slušnys yra net keturių įmonių vadovas. Viena jų – turizmo ir kelionių agentūra „Easy Travel“. Tiesa, pats P.Slušnys, anksčiau buvęs įmonės akcininku, sako dabar nieko bendro apskritai su ja neturintis.

Apskritai, P.Slušnys bendrauti nelinkęs. „Taip. Tai yra, mano įmonei priklausantys, ne man asmeniškai“, – paklaustas, ar jis valdo minėtus domenus, 15min sakė P.Slušnys. Iš pradžių jis aiškino, kad jokių skundų dėl tinklalapių negavo ir dėl to neturi, ką komentuoti. Vėliau, gavęs klausimus raštu, atsiuntė tokį atsakymą:

„Negaliu sutikti su Jūsų teiginiu, kad yra pažeidžiami teisės aktai arba klaidinami vartotojai, nes: tinklalapių dizaine ar pavadinime nėra naudojami aviakompanijų logotipai, jie nėra naudojami niekur minėtuose portaluose; tinklalapių dizainas nėra identiškas aviakompanijų tinklalapių dizainui; visi klientai turi galimybę nusipirkti bilietus už tinklalapyje nurodytas kainas, jei neužsisako papildomų paslaugų ir pasirenka tinkamus atsiskaitymo būdus (pvz. „Paysera“); jei spalvinis panašumas būtu esminis klaidinantis veiksnys, tuomet prekybos tinklų TESCO ir „Carrefour“ teisininkai būtu senokai uždraudę Maximai naudoti savo spalvinį dizainą.“

Skundžiasi ir latviai

Skundai iš apgautų vartotojų pasiekia ir Europos vartotojų centrą (ECV) Latvijoje – jis yra gavęs keturių vartotojų skundus dėl UAB „Skrydžiai LT“ teikiamų lėktuvo bilietų pardavimo tarpininkavimo paslaugų.

„VšĮ „Europos vartotojų centras“ bei EVC Latvijoje susipažino su UAB „Skrydžiai LT“ administruojamų interneto tinklalapių www.airbaltic-aviobiletes.lv, www.wizzair-aviobiletes.lv, www.ryanair-aviobiletes.lv turiniu, atkreipę dėmesį į tinklalapių pavadinimus bei dizainą, ir mano, kad UAB „Skrydžiai LT“ sąmoningai siekia sudaryti įspūdį vartotojams, kad interneto tinklalapiai, kuriuose veikia lėktuvo bilietų rezervavimo sistema, yra oficialūs keleivių gabenimo oro paslaugas teikiančių įmonių (...) interneto tinklalapiai“, – rašo VVTAT.

Tiesa, „Skrydžiai LT“ aiškina, kad tokių domenų nevaldo. „Skrydžiai LT, UAB valdo tik projektus www.skrydziai.lt – Lietuvoje, www.2fly.lv – Latvijoje, www.2fly.ee – Estijoje, www.2fly.se – Švedijoje, www.2fly.no – Norvegijoje“, – 15min sakė bendrovės Verslo klientų skyriaus vadovė Eglė Lenkovičienė.

Civilinė aviacijos administracija jau yra nubaudusi įmonę „Skrydžiai LT“ už klaidingą tarifų nurodymą, tačiau šįsyk jai gresia atsakomybė už kitus „nusikaltimus“ vartotojams, kurių ji teigia nepadariusi, mat VVTAT pradėjo tyrimą dėl galimai nesąžiningos komercinės veiklos įmonės atžvilgiu.

Kaltinimai krenta UAB „Skrydžiai LT“

VVTAT 15min patvirtino, kad pradėjo tyrimą dėl bendrovės „Skrydžiai LT“ galimai vykdomos nesąžiningos komercinės veiklos.

„Kadangi šiuo metu tyrimas dėl galimai vykdomos nesąžiningos komercinės veiklos Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje dar tik pradėtas, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba negali plačiau komentuoti, ar teisės aktų pažeidimai bus nustatyti. Informuojame, kad už nesąžiningą komercinę veiklą komercinės veiklos subjektams Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gali skirti nuo 289 EUR iki 8688 EUR“, – laiške 15min rašė tarnybos atstovė Giedrė Nenartavičiūtė.

VVTAT nutarime, kurį portalui pavyko gauti, mirga įvairių vartotojų skundai būtent dėl „Skrydžiai LT“ įmonės. Tačiau panašu, kad bent dalis jų bus nepagrįsti, kad yra skundžiamasi jau aptartais P.Slušniui priklausančiais portalais, su kuriais VVTAT tyrimo centre atsidūrusi įmonė sako neturinti nieko bendro.

Vis tik susieti ją su P.Slušniu nėra sudėtinga. Mat „Skrydžiai LT“, kuri turi srėbti visą fiktyvių tinklalapių išvirtą košę, dar visai neseniai broliavosi su P.Slušnio valdyta „Easy Travel“ – abu projektus valdė „Travelonline Baltics“.

Tačiau šiemet „Skrydžiai.lt“ pakeitė savininką. Registrų centro duomenimis, ji priklauso UAB „Aviahero“, kurios vienintelis akcininkas yra Paulius Jasaitis.

Aviakompanijos nedžiūgauja

Kad kažkas naudojasi aviakompanijų logotipais ir vardu, pastarosios žino, tačiau imtis konkrečių veiksmų dėl to neskuba.

Kaip anksčiau 15min informavo „Ryanair“, jokių komercinių susitarimų su minėta bendrove aviakompanija nėra pasirašiusi ir šiuo metu aiškinasi situaciją. Be to, „Ryanair“ teigimu, Europoje egzistuoja daug tinklalapių, kurie yra problemiški, tad aviakompanija ragina keleivius per juos paslaugų nepirkti.

„Ryanair“ įsitraukė į daug įvairių bylų Europoje, kad padėtų išvengti savo klientams papildomų mokesčių, kurių prašo neautorizuoti tinklalapiai. (…) Tokio pobūdžio tinklalapiai ir toliau kelia problemų keleiviams, nes jų paslaugos yra neadekvačios“, – laiške 15min rašė bendrovės atstovai ir rekomendavo bilietus pirkti tiesiogiai jų svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius