Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 21d. 08:53

Paskutinės „Lidl“ laukimo dienos: kuri parduotuvė bus arčiausiai jūsų namų

„Lidl“ Kaune, Šiaurės prospekte
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Lidl“ Kaune, Šiaurės prospekte

Balandžio 14 dieną taip ilgai Lietuvoje lauktas mažmeninės prekybos tinklas „Lidl“ atidarys logistikos sandėlį. Netrukus viena po kitos duris ims verti ir parduotuvės visoje šalyje. 15min žurnalistai sudarė „Lidl“ parduotuvių Lietuvoje žemėlapį. Pasitikrinkite, kuri bus arčiausiai jūsų namų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Įžūlus naujokas nepaisys autoritetų: „Lidl“ sostinėje žemėlapis

Visos Lietuvos žemėlapį rasite šio teksto pabaigoje. Jame gali trūkti parduotuvių, mat konkretų jų skaičių, vietą ir atidarymo datą „Lidl“ slepia iki šiol.

Kaune duris atverti turėtų keturios „Lidl“ parduotuvės. Tiesa, tik dvi jų yra baigtos statyti.

Viena „Lidl“ bus atidaryta Baltų prospekte, tankiai daugiabučiais apstatytame Šilainių rajone. Vos per 300 metrų nuo naujos „Lidl“ stovi „Maxima“ prekybos centras, o už 700 metrų – „Iki“.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Lidl“ Kaune, Baltų prospekte
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Lidl“ Kaune, Baltų prospekte

„Lidl“ taip pat atsidarys Šiaurės prospekte, Eigulių mikrorajone, kuriame taip pat apstu daugiabučių, taigi ir potencialių pirkėjų. Netoliese yra prekybos centras „Savas“, kuriame veikia „Rimi“. Kitoje gatvės pusėje veikia „Maxima“, tiesa, pirkėjui nuo „Lidl“ iki jos teks kulniuoti apie kilometrą. Aplinkui yra ir mažų parduotuvių, pavyzdžiui, „Express Market“, tačiau ir jis yra už maždaug kilometro.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Lidl“ Kaune, Šiaurės prospekte
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./„Lidl“ Kaune, Šiaurės prospekte

Trečiasis Kauno „Lidl“ duris atvers Baršausko gatvėje. Tiesa, parduotuvė čia dar net nepradėta statyti, teritorija net nepradėta ruošti. Parduotuvė stovės prie pat prekybos centro „Molas“, kuriame veikia „Maxima“.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Čia turėtų iškilti „Lidl“
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Čia turėtų iškilti „Lidl“

Ketvirtoji Kauno „Lidl“ – Europos prospekte. Kol kas čia taip pat nėra jokių ženklų apie planuojamą statyti parduotuvę. Tačiau, jeigu „Lidl“ čia vis tik išdygs, arčiausiai konkurentų parduotuvės bus tik už 1,5 kilometro – „Maxima“ ir „Rimi“ parduotuvės.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Čia turėtų iškilti „Lidl“
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Čia turėtų iškilti „Lidl“

Klaipėdoje veiks dvi „Lidl“ parduotuvės. Taikos prospekte įsikursiantis „Lidl“ yra judrioje miesto vietoje, toje pačioje gatvėje, puskilometrio atstumu įsikūręs prekybos centras „Akropolis“. Taip pat pašonėje, vos už kelių žingsnių veikia prekybos centras „Grandus“, kuriame yra „Norfa“. Dar už poros šimtų metrų – ir prekybos centras „Arena“ su „Rimi“ parduotuve. Kitapus „Lidl“ yra ir nedidelė „Grūstės“ parduotuvė.

J.Andriejauskaitės nuotr./„Lidl“ Klaipėdoje, Taikos gatvėje
J.Andriejauskaitės nuotr./„Lidl“ Klaipėdoje, Taikos gatvėje

Kitas uostamiesčio „Lidl“ prekybos centrų uostamiestyje įsikurs buvusios privačios automobilių stovėjimo aikštelės vietoje, Smiltelės gatvėje, priešais „Sodros“ pastatą. „Lidl“ pastatyta itin judrioje Smiltelės ir Vingio gatvių sankirtoje. Šalia driekiasi milžiniškas gyvenamųjų namų rajonas. Kitapus prekybos centro veikia prekybos centras „Iki“, už poros šimtų metrų – „Norfa“ bei „Rimi“ parduotuvės.

J.Andriejauskaitės nuotr./„Lidl“ Klaipėdoje, Smiltelės gatvėje
J.Andriejauskaitės nuotr./„Lidl“ Klaipėdoje, Smiltelės gatvėje

Šiaulių „Lidl“ prekybos centras jau iškilo „Akropolio“ pašonėje. Nuo vieno pastato iki kito – vos kelios dešimtys metrų. Dabar, įvažiuojant į Šiaulius nuo Kelmės pusės, visus pasitiks trys iš eilės surikiuoti prekybos centrai.

Pirmiausia – „Arena“. Tai prekyvietė, kurioje šalia „Rimi“ glaudžiasi dar keletas parduotuvių ir kavinė. Patekti į „Areną“ lengviausia išvažiuojant iš miesto, todėl čia gausu pirkėjų būdavo šiltuoju metų laiku ir ypač savaitgaliais.

Alvydo Januševičiaus nuotr./„Lidl“ prekybos centro statyba Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./„Lidl“ prekybos centro statyba Šiauliuose

Antras toje pačioje gatvės pusėje – „Akropolis“ – didžiausią prekybinį plotą Šiauliuose užimantis pastatas. Čia patekti patogu iš visų įmanomų pusių. Trečiasis eilėje bus prekybos centras „Lidl“, kuris dabar šiek tiek panašus į „Akropolio“ priestatą. 

Kitoje gatvės pusėje neseniai užsidarė dešimtmečius ten veikusi parduotuvė, kuri kas keletą metų vis sumirgėdavo kitais pavadinimais. Paskutinis buvo mažas „Iki“ prekybos centras.

Alvydo Januševičiaus nuotr./„Lidl“ prekybos centro statyba Šiauliuose
Alvydo Januševičiaus nuotr./„Lidl“ prekybos centro statyba Šiauliuose

Šalia buvusio „Iki“ veikia kone istorinis Šiaulių turgelis. Čia vaisiais ir daržovėmis prekiaujantys žmonės sako nebijantys „Lidl“ konkurencijos. Tvirtina, kad jų parduodami importiniai obuoliai yra trečdaliu pigesni nei parduotuvėje – „Lidl“ neva tikrai nebus pigiau.

Viena pora prisipažįsta ilgai gyvenusi Anglijoje, šalia „Lidl“ prekybos centro: „Tame prekybos centre visada būdavo prastesnė produktų kokybė, nei kituose. Pirkdavome ten tik mandarinus. Nemanau, kad ir čia bus stebuklai – nebent pradžioje, kol vilios klientus.“

Panevėžyje „Lidl“ turėtų atsirasti Klaipėdos gatvėje. Tačiau statybos nėra prasidėjusios, nėra net jokios užuominos apie statybas. Jeigu ten vis tik iškils „Lidl“ prekybos centras, jam konkuruoti dėl pirkėjų teks su netoliese esančia „Maxima“ ir „Ryo“ prekybos centru.

15min.lt/Tomo Markelevičiaus nuotr./„Lidl“ Panevėžyje
15min.lt/Tomo Markelevičiaus nuotr./„Lidl“ Panevėžyje

Jonavoje, Žemaitės gatvėje duris atversianti parduotuvė „Lidl“ turės gana rimtą konkurentą – jau balandžio mėnesį visai netoli naujojo „Lidl“ atsidaro pagal plotą didžiausias Jonavoje prekybos centras „Norfa“. 

Nuo „Lidl“ iki XXL „Norfos“ – maždaug pusė kilometro. „Lidl“ prekybos centras turės ir dar vieną konkurentą – beveik priešais, kitoje gatvės pusėje yra nedidelė „Iki“ parduotuvė, o kiek tolėliau – jau didesnis „Iki“ prekybos centras. 

J.Lieponės nuotr./„Lidl“ Jonavoje
J.Lieponės nuotr./„Lidl“ Jonavoje

Neseniai Jonavoje atidaryta „Maxima XX“ yra kitoje miesto pusėje – į naują „Maximą“ patogiau užsukti važiuojant ar grįžtant iš Kauno, o „Lidl“ – važiuojant į Kėdainių pusę.

Telšiuose vienintelis „Lidl“ jau stovi Luokės gatvėje. Kaip ir kituose miestuose, Telšiuose Vokietijos mažmeninis tinklas nusprendė parduotuvę įkurdinti netoli konkurentų – šalia yra „Norfa“ ir prekybos centras „Mastis“. 

Ingos Nagytės nuotr./„Lidl“ Telšiuose
Ingos Nagytės nuotr./„Lidl“ Telšiuose

Plungėje statybos leidimą „Lidl“ turi T.Vaižganto gatvėje, tačiau statybos dar nėra pradėtos. Šalia būsimo „Lidl“ yra prekybos centras „Maxima“ ir „Jurkėnė“ – žinoma kaip pigesnių prekių parduotuvė.

Marijampolėje „Lidl“ stovės už maždaug 0,5 kilometro nuo miesto centro, Žemaitės gatvėje.  Vos už 400 metrų – didžiausios miesto „Maxima“ ir „Rimi“, kurios stovi viena tiesiai priešais kitą Kudirkos gatvėje. Už pusės kilometro į kitą pusę stovi „Norfa XL“. 

15min.lt nuotr./„Lidl“ Marijampolėje
15min.lt nuotr./„Lidl“ Marijampolėje

Alytaus „Lidl“ duris atvers Jazminų gatvėje. Didžiausios konkurencijos sulauks ne iš kitų prekybos tinklų, tačiau iš pagrindinės miesto turgavietės, kuri yra kitoje kelio pusėje.

M.Karaliaus nuotr./„Lidl“ Alytuje
M.Karaliaus nuotr./„Lidl“ Alytuje

Visgi „Lidl“ atstovai jau anksčiau teigė, kad šios konkurencinės kovos nebijo. Šalia būsimo „Lidl“ kitų didžiųjų prekybos tinklų parduotuvių nėra. Arčiausiai yra už kelių šimtų metrų dar tik statomas prekybos centras „Norfa“. Alytaus „Lidl“ turės maždaug 1200 kvadratinių metrų ploto prekybos salę. 

Mažeikių „Lidl“ pastatas M.Daukšos gatvėje pastatytas dar pernai. Šalia veikia prekybos centras „Moneta“, kuriame yra „Maxima“. Netoliese taip pat yra „Senukai“ ir turgavietė.

15min.lt nuotr./„Lidl“ Mažeikiuose
15min.lt nuotr./„Lidl“ Mažeikiuose

Kretingoje, Žemaitės alėjoje, „Lidl“ pastatas taip pat jau yra baigtas statyti. Kitoje gatvės pusėje veikia „Maxima“.

15min.lt nuotr./„Lidl“ Kretingoje
15min.lt nuotr./„Lidl“ Kretingoje

Kėdainių „Lidl“ duris atvers J.Basanavičiaus gatvėje – pagrindinėje miesto arterijoje, kuri tęsiasi per visą gyvenvietę. Ten įsikurs parduotuvė su 1200 kv.m. prekybos sale. 

„Lidl“ Kėdainiuose veiks netoli miegamųjų rajonų, tad čia gausu būsimų klientų. Tačiau dėl jų tinklui teks pakovoti, mat netoliese veikia bent trys didesni prekybos taškai – prekyvietė, turgavietė, „Maxima“.

Vaidos Masilionytės nuotr./LIDL tinklo parduotuvė Kėdainiuose
Vaidos Masilionytės nuotr./„Lidl“ tinklo parduotuvė Kėdainiuose

Prieš daugiau nei metus, dar prasidedant „Lidl“ parduotuvės statyboms, kitoje gatvės pusėje daugelį metų veikusi „Iki“ tinklo parduotuvė buvo uždaryta. Buvusios parduotuvės patalpose įkurta „Giraitės“ turgavietė su gerokai išplėstais prekybiniais plotais. Artimiausio „Lidl“ asortimente – maisto, buities prekės, technika ir elektronika, drabužiai, kosmetika.

Vienintelis Tauragės  „Lidl“ prekybos centras išdygs šalia vienos judriausių miesto sankryžų, kurioje susikerta Šilalės, S.Dariaus ir S.Girėno bei Gedimino gatvės. S.Dariaus ir S.Girėno gatvė – tarptautinio kelio Kaliningradas-Šiauliai-Ryga atkarpa, tad transporto eismas (ir krovininio) šioje vietoje – bene didžiausias.

Kitapus sankryžos stovi renovuota Tauragės autobusų stotis, tad artimiausia vieta atvykusiems keleiviams apsipirkti bus „Lidl“. Šalia dar yra mažytė parduotuvėlė. Kitus prekybos centrus galima pasiekti pavažiavus keletą minučių nuo sankryžos mašina tiek Gedimino, tiek Šilalės gatve. 

15min.lt/Karolinos Stažytės nuotr./„Lidl“ Tauragėje
15min.lt/Karolinos Stažytės nuotr./„Lidl“ Tauragėje

Gedimino gatvėje viena priešais kitą įsikūrusi „Iki“ ir „Maxima“, Šilalės gatvėje (tauragiškių kelias link Klaipėdos) – „Iki“ ir „Norfa“.

Šios „Lidl“ statybos darbus planuojama baigti pirmojo pusmečio pabaigoje. Netrukus prasidės vidaus įrengimo darbai. Pastatas užima apie 800 kv m. plotą. „Lidl“ teko išpirkti ne vieną sklypą ir iškraustyti ne vieną ten gyvenusį ar veiklą vykdžiusį asmenį. Vos prieš porą savaičių, dėl platesnės automobilių stovėjimo aikštelės, griuvo paskutinis namas.

15min.lt/Karolinos Stažytės nuotr./„Lidl“ Tauragėje
15min.lt/Karolinos Stažytės nuotr./„Lidl“ Tauragėje

Ukmergės „Lidl“ statybos kol kas neprasidėjo, tačiau ukmergiškių jau visai netrukus laukia didelės permainos, mat „Lidl“ ne tik statys parduotuvę prie autobusų stoties, bet perstatys ir visą autobusų stotį.

Stotis su laukimo sale, administracinėmis patalpomis ir dengta perono zona užims apie 400 kv. metrų, „Lidl“ – 1,4 tūkst.kv. Metrų. Šalia parduotuvės bus ir 150 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

23:12
01:41
01:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką