Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paslaugų krepšeliai: vieni bankai juos siūlo jau dabar, kiti laukia kainų lubų

Eurai
123rf.com nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
2
A A

Nors Lietuvos bankas (LB) dar oficialiai ir nepaskelbė nuo ateinančių metų vasario 1 d. įsigaliosiančio bankų mokėjimo paslaugų krepšelio aukščiausios galimos sumos, kai kurie šalyje veikiantys bankai jau pasiruošė naujovės įvedimui. Tuo tarpu didžiausią rinkos dalį užimantys „Swedbank“ ir „SEB“ bankai kol kas jokių naujovių nepristatinėja.

Naujovė – nuo kitų metų

Kaip rugpjūčio pradžioje savo pranešime žiniasklaidai tvirtino LB, konsultacijos dėl mokėjimo paslaugų, kurių kaina bus ribojama, krepšelio sudėties ir galimos didžiausios kainos nustatymo metodikos jau prasidėjusios.

Kada bus priimtas galutinis sprendimas dėl bankų krepšelio kainos, LB atstovai kol kas neatskleidžia, tiesa, panašu, kad tai įvyks greitai.

Kada bus priimtas galutinis sprendimas dėl bankų krepšelio kainos, LB atstovai kol kas neatskleidžia, tiesa, panašu, kad tai įvyks greitai.

„Svarstymai (dėl krepšelio maksimalios kainos) vyksta ir jau artėjama prie sprendimo. Kai tik jis bus, pranešime. Tikėtina, artimiausiu metu“, – atsakyme raštu 15min antradienį teigė LB Komunikacijos departamento direktorius Giedrius Simonavičius.

Skelbiama, kad nuo 2017 m. vasario 1 d. bankai ir kredito unijos privalės siūlyti pagrindines mokėjimo sąskaitas su paslaugų krepšeliais į kuriuos, LB siūlymu, galimai būtų įskaičiuota ne mažiau kaip dešimt įvairaus pobūdžio pervedimų, sąskaitos atidarymas, mokėjimo kortelė ir mokėjimo operacijos kortele, galimybė per mėnesį nusiimti bent 550 Eur iš bankomatų.

Tiesa, norima, kad bankų klientai tokią išgryninimo galimybę turėtų bet kuriame Europos ekonominėje erdvėje (EEE) veikiančiame bankomate.

Siūlomas paslaugų mokejimo krepšelis
Siūlomas paslaugų mokėjimo krepšelis

Į „Citadele“ krepšelis pritraukė naujų klientų

„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius teigė, kad paslaugų krepšelio aktualumas aiškus bus tik tuomet, kai klientai turės realią galimybę įvertinti jo sudėtį ir kainą.

„Šiuo metu „Swedbank“ klientai už banko teikiamas paslaugas moka atskirai pagal kiekvienai operacijai taikomus įkainius“, – sakė S.Abraškevičius.

Tuo tarpu šio banko konkurentai „Citadele“ ir DNB bankai naują kainodarą, pagrįstą mokėjimo krepšelių principu, jau pristatė.

Štai „Citadele“ nuo šių metų gegužės mėnesio pasiūlė 1 Eur per mėnesį kainuojantį būtiniausių paslaugų krepšelį, kuris apima nemokamą eurų išgryninimą bankomatuose visame pasaulyje, pavedimus į kitas ES ir EEE šalis, komunalinių paslaugų apmokėjimą internetu, pinigų įnešimą „Citadele“ bankomatuose ir „Perlo“ terminaluose bei kitas paslaugas.

„Citadele“ bankas
„Citadele“ bankas

„Citadele“ Korporatyvinės komunikacijos departamento direktorė Rita Simanavičiūtė teigė, kad krepšelio įvedimas jau pasiteisino, nes padvigubino per mėnesį pritraukiamų naujų banko klientų skaičių, lyginant su laikotarpiu, kuomet toks krepšelis siūlomas nebuvo.

Banko atstovė teigė, kad norinčiųjų pasinaudoti banko paslaugų krepšeliu skaičius jau viršijo 10 tūkst. klientų.

Naują kainodarą pasiūlė ir DNB

DNB nuo lapkričio mėnesio taip pat nusprendė pakeisti savo kainodarą. Už 0,8 Eur per mėnesį klientams bus pasiūlytas banko sąskaitų administravimas, lėšų įskaitymas ir visų rūšių pervedimai internetu eurais Europos ekonominėje zonoje.

Savo ruožtu aktyvių banko klientų kainodarą DNB nusprendė suskirstyti į tris skirtingus krepšelius – Kasdienį, Aktyvų ir Auksinį. Pasirinkus kurį nors iš krepšelių, minimalus paslaugų mokestis, 0,8 Eur, taikomas nebus ir reikės sumokėti tik konkretaus krepšelio kainą.

Štai, pavyzdžiui, kasdienis krepšelis, kurio sudėtis bene labiausiai panaši į iki šiol LB siūlomą mokėjimo paslaugų krepšelį, ir kuris apima mokesčius už debeto kortelę, pervedimus internetu, sąskaitų administravimą, lėšų įskaitymą ir iki 550 Eur išgryninimą, tiesa, tik DNB bankomatuose, mėnesiui atsieis 1,8 Eur.

SEB naujovių banko paslaugų kainodaroje kol kas siūlyti nežada, tačiau banko atstovai primena, jog bankas jau daugelį metų, dar iki LB kalbų apie mokėjimo paslaugų krepšelio sukūrimą, siūlo penkis skirtingus paslaugų planus, kurių mėnesinės kainos svyruoja nuo 0 iki 4,34 Eur.

Tiesa, šiuose planuose, be įvairių skirtingų paslaugų, maksimaliai siūlomi tik penki, o ne LB siūlomi dešimt, pinigų pervedimai eurais internetu į Europos bankus.

Vis dėlto visose iki šiol SEB siūlomose paslaugų planuose per mėnesį galima išgryninti iki 800 Eur SEB ir DNB bankomatuose.

Aktyviai mokėjimo paslaugų krepšelio įvedimui prisipažino besiruošiantis ir Šiaulių bankas. Jo administracijos vadovas Vytautas Sinius teigė, kad šiuo metu vyksta pasirengiamieji darbai ir kol kas dėl galutinės krepšelio kainos neapsispręsta.

V.Sinius tikino, kad pasirinkusiems ŠB mokėjimo krepšelį papildomai nekainuos mokėjimo sąskaitos atidarymas, tvarkymas ir uždarymas, mokėjimo kortelės išdavimas, o lėšų įmokėjimas ir lėšų įskaitymas į mokėjimo sąskaitą bus neribotas.

„Klientai iš mokėjimo sąskaitos bendro tinklo bankomatuose galės nemokamai išsigryninti iki 550 Eur per mėnesį“, – aiškino V.Sinius ir pridūrė, jog nebus ribojamas ir mokėjimo operacijų skaičius naudojant mokėjimo kortelę, įskaitant mokėjimus internetu, taip pat į krepšelio kainą bus įskaičiuota dešimt operacijų internetinėje bankininkystėje bei neribojami pervedimai tarp kliento sąskaitų šiame banke.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką