Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 30d. 16:14

Penkios pasaulinės bendrovės, kurios 2016 metus norėtų kuo greičiau pamiršti

„Samsung Galaxy S7“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Samsung Galaxy S7“

2016-ieji buvo ypač audringi metai daugelyje sferų. Verslo pasaulyje kai kurioms didžiosioms bendrovėms šie metai buvo ypač varginantys, rašo cnn.com ir pateikia įmonių, kurios 2016-uosius metus norėtų pamiršti kuo greičiau, penketuką.

„Yahoo“

„Yahoo“ šiuos metus pradėjo staiga atleisdama 15 proc. savo darbuotojų. Tuomet su sunkumais susidurianti technologijų bendrovė pripažino, kad susidūrė su dviem didelio masto duomenų vagystėmis, kurios paveikė daugiau nei milijardą vartotojų.

Į šią informaciją neigiamai sureagavo ir akcijų rinkos. Bendrovės akcijų vertė nuo rugsėjo, kuomet buvo atskleista informacija apie pirmąją duomenų vagystę, smuko 14 proc.

„Samsung“

Šie metai buvo ypač nesėkmingi ir Pietų Korėjos elektronikos milžinei „Samsung“. Problemos prasidėjo, kuomet įmonė iš rinkos turėjo atšaukti milijonus išmaniųjų telefonų „Galaxy Note 7“, kadangi jie užsidegę sprogdavo. Nors juos bandyta pakeisti „Note 7“ telefonais, bet vėliau paaiškėjo, jog jie taip pat gali savaime užsidegti.

Užsidegančių telefonų skandalas „Samsung“ pelnui atsiėjo milijardus dolerių, įmonės įvaizdis smarkiai sušlubavo. Dėl sprogimo rizikos bendrovė iš rinkos pašalino ir beveik tris milijonus skalbimo mašinų.

„Deutsche Bank“

Kamuojamas problemų dėl mažo pelno ir atleidęs daug darbuotojų, Vokietijos bankas skaudų smūgį patyrė rugsėjį, kuomet JAV pareikalavo susimokėti 14 mlrd. dolerių, kad būtų sureguliuotos pretenzijos, susijusios su byla dėl manipuliavimo hipoteka užtikrintų vertybinių popierių kainomis prieš 2008 metų krizę,

Investuotojai išsigando, kad „Deutsche Bank“ tokios sumos neturės. Vėliau nerimas sumažėjo, o praėjusią savaitę bankas paskelbė, kad su JAV pareigūnais pasiekė kompromisą – sumokės per pusę mažesnę, 7,2 mlrd. dolerių baudą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Deutsche Bank“ problemos gali virsti didžiule krize
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Deutsche Bank“ problemos gali virsti didžiule krize

„Twitter“

„Twitter“ 2016 m. pradėjo krintančia akcijų kaina bei pripažinimu, kad praranda vartotojus. Nors buvo pasirodę gandų, kad bendrovę gali įsigyti didesnė kompanija, tačiau spalį jie buvo paneigti.

„Twitter“ vėliau paskelbė apie šimtų darbo vietų panaikinimą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Twitter“ logotipas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Twitter“ logotipas

„Monte dei Paschi di Siena“

Per 544 veiklos metus Italijos bankui jokie metai nebuvo tokie niūrūs kaip 2016-ieji. Turėdamas 28 mlrd. Eur blogųjų paskolų, seniausias pasaulio bankas atsidūrė tarp blogiausioje padėtyje atsidūrusių Europos bankų.

Gruodžio 27 d. Europos centrinis bankas (ESB) paskelbė, kad bankui reikia reikia 8,8 mlrd. Eur vertės pagalbos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Banca Monte dei Paschi di Siena
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Banca Monte dei Paschi di Siena

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:32
01:09
30:26

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką