TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiemet „Danske Bank“ Lietuvoje jau uždirbo 37 mln. litų pelno prieš pelno mokestį

Danske bank
„Scanpix“ nuotr. / Danske bank
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausios Danijoje ir antros pagal turtą Šiaurės Europoje finansinių paslaugų grupės „Danske Bank A/S” Lietuvos filialas per devynis šių metų mėnesius uždirbo 37 mln. litų pelno prieš pelno mokestį. Šio laikotarpio pelnas prieš atidėjinius siekė 33 mln. litų, t.y. 6 proc. daugiau nei per praėjusių metų devynis mėnesius. Atidėjinių blogoms paskoloms sumažėjimas šiemet sudarė 4 mln. litų.

Per devynis šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, banko grynosios palūkaninės pajamos išaugo 6 proc. Tai daugiausiai lėmė sumažėję finansavimo kaštai – Europos centriniam bankui nustačius rekordiškai žemas bazines palūkanų normas. Be to, dėl didėjančio klientų aktyvumo bei augančio bankinių operacijų skaičiaus grynosios komisinės pajamos per tris šių metų ketvirčius ūgtelėjo 8 procentais.

Tai daugiausiai lėmė sumažėję finansavimo kaštai – Europos centriniam bankui nustačius rekordiškai žemas bazines palūkanų normas.

Šiemet ir toliau išlaikomas itin aukštas terminuotojų indėlių portfelis, kuris taip pat prisidėjo prie grynųjų palūkaninių pajamų augimo. Banko indėliai 2014 m. rugsėjo 30 d. sudarė 3,5 mlrd. litų, o indėlių/paskolų rodiklis išliko rekordiškai aukštas ir buvo 97,5 proc.

„Banko veiklos rezultatai atspindi pozityvius rinkos lūkesčius dėl šalies ūkio augimo perspektyvų. Nepaisant įtemptos padėties  Ukrainoje ir dėl to išaugusių ekonominių neapibrėžtumų, vidaus paklausa ir dėl euro įvedimo gerėjantis investicinis klimatas kartu su žemomis palūkanų normomis padės išlaikyti Lietuvos ekonomikai augimo tendencijas. Augančios grynosios palūkanų ir komisinių pajamos, didėjantis klientų skaičius bei jų aktyvumas rodo, kad Lietuvoje išlieka teigiami verslo įmonių ir gyventojų lūkesčiai dėl ekonomikos plėtros perspektyvų, ypač artėjant šalies narystei euro zonoje“, – sako Gintautas Galvanauskas,  „Danske Bank“  Lietuvoje generalinis direktorius.

Banko analitikai prognozuoja, kad Lietuvos ūkio augimas 2015 metais išliks tvirtas ir šalis kitąmet pagal augimą turėtų aplenkti kitas Baltijos valstybes. Euras savo ruožtu suteiks tvirtesnį investuotojų pasitikėjimą – tiek ekonomika, tiek finansų sektoriumi. Prognozuojama, kad  šiemet šalies ūkis augs 2,9 proc., 2015 m. – 2,7 proc., o 2016 m. – 3,1 procento.

„Danske Bank“ analitikai prognozuoja, kad Lietuvos ūkio augimas 2015 metais išliks tvirtas ir šalis kitąmet pagal augimą turėtų aplenkti kitas Baltijos valstybes.

„Galima konstatuoti, kad Lietuva jau kelerius metus iš eilės išlaiko stabilius ir gana veržlius ekonomikos augimo tempus, tokia pati tendencija prognozuojama ir keleriems metams į priekį, nepriklausomai nuo neapibrėžtumų užsienio rinkose“, – sako G. Galvanauskas.

Šių metų trijų ketvirčių pabaigoje „Danske Bank” paskolų portfelis siekė 3,6 mlrd. litų, indėlių – 3,5 mlrd. litų. Tiek paskolų, tiek indėlių portfeliai išliko tokio paties dydžio, kaip ir prieš metus.

2013 m. per devynis mėnesius „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas uždirbo 74 mln. litų pelno prieš pelno mokestį. Filialo pelnas prieš atidėjinius siekė 31 mln. litų, o atidėjiniai blogoms paskoloms pernai sumažėjo 43 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką