Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 rugpjūčio 13d. 20:41

„Pieno žvaigždės“: Rusijos sankcijos įmonei grėsmės nekelia, tik sumažins pelningumą

Jei norite turėti sveikas kepenis, gerkite pieną
Flickr.com / Pienas
„Pieno žvaigždės“ išplatino pranešimą, kuriame skelbia, kad Rusijos įvestos sankcijos nekelia grėsmės įmonės veiklos tęstinumui, tačiau turės neigiamos įtakos įmones pelningumui. Dalis pardavimų bus kompensuota kitos rinkose.

Pranešime spaudai skelbiama: „Nuo 2014 metų rugpjūčio 6 d. Rusijos sprendimu buvo sustabdytas visų ES ir dalies kitų šalių pieno produktų importas į Rusijos federaciją. AB „Pieno žvaigždės“ pardavimai į Rusijos federaciją sudarė nuo 30 proc. iki 35 proc. visų pardavimų. Dalis pardavimų (su mažesniu pelningumu) bus kompensuota kitose rinkose, tačiau visų pardavimų kompensuoti iki šių metų pabaigos nepavyks. Įvertinus esamą situaciją ir faktinius pardavimus, planuojama, kad įmonės pardavimai už pilnus 2014 metus sudarys apie 800 mln. litų (230 milijonų eurų). Rusijos rinkos praradimas įmonės veiklos tęstinumui grėsmės nekelia, tačiau turės neigiamos įtakos įmonės pelningumui“.

Anksčiau buvo pranešta, kad „Pieno žvaigždės“ nuo pirmadienio nebeperka pieno iš Latvijos ūkininkų. „Wall Street Journal“ pranešė, kad po Rusijos paskelbto embargo europiniams maisto produktams Lietuvos įmonė „Pieno žvaigždės“ pirmadienį vienašališkai nutraukė sandorį su Latvijos pieno gamintojais.

Latvijos pieno gamintojų kooperatyvo „Marsava“ pirmininkė Dace Pastare teigė, kad „Pieno žvaigždės“ apie tai, kad nebepirks pieno pranešė pirmadienį. Sutarties nutraukimą, anot jos, „Pieno žvaigždės“ pateisino force majeur. Neabejojama, kad šiuo atveju nenumatyta aplinkybė yra Rusijos paskelbtas embargas.

D.Pastare teigimu, 84 ūkius vienijantis kooperatyvas dėl nutrauktos sutarties patirs 125 tūkst. eurų nuostolių. Ši suma sudaro vos 15 proc. bendros mėnesinės kooperatyvo apyvartos, kuri vidutiniškai siekia 800 tūkst. eurų. 2013 m. kooperatyvas išvis pardavė produkcijos už 10,96 mln. eurų ir buvo trečias pagal dydį pieno tiekėjas Latvijoje. „Pieno žvaigždės“ situaciją komentuoti atsisakė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

21:34
03:06
00:15

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką