Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirkinių maišelis – asmeninio draugiškumo aplinkai ženklas

Žmonės buvo kviečiami plastikinį maišelį iškeisti į draugišką aplinkai. Organizatorių nuotr.
Žmonės buvo kviečiami plastikinį maišelį iškeisti į draugišką aplinkai. Organizatorių nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Keisti plastikinį maišelį į draugišką aplinkai ar pasigaminti originalų pačiam – tokiomis iniciatyvomis apie aplinkosaugą, kuri prasideda nuo savęs, susimąstyti kvietė VšĮ „Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras“ koordinuotu projektu „Pietų ir Pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą“. Jis buvo vienas iš kelių dešimčių Lietuvoje Europos regioninio plėtros fondo lėšomis įgyvendintų išradingų aplinkosauginio švietimo projektų.

Jo vadovė Lina Gelažienė idėjos pradžia ir ištakomis laiko užgimusį siekį parodyti ir įtikinti savo krašto žmones, jog švaresnė aplinka – tai ne „kažkieno“, o kiekvieno asmeninis reikalas. Vienas lengviausių būdų įsitikinti – išsiugdyti teisingus vartojimo ir atliekų tvarkymo įgūdžius. Ir išsiugdyti ne bet kaip – o sąmoningai suvokiant, kam ir kodėl to reikia! Tik taip, jos manymu, galima priimti ir savo gyvenime taikyti įvairias naujai sužinomas taisykles.

„Ne pirmus metu visoje Lietuvoje kuriama šiuolaikiška moderni atliekų tvarkymo sistema – tai, vienok, labai svarbi infrastruktūra, bet, iš kitos pusės, bevertė be žmonių prisidėjimo, supratimo, pastangų“, − įsitikinusi L. Gelažienė. Todėl dar tik užgimusių idėjų, kaip įtikinti, subrandinti visuomenę būti tos modernios sistemos aktyviais dalyviais, pradžioje jų įstaiga pasitelkė partnerius – Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą, Alytaus ir Vilniaus miestų savivaldybes bei Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centrą. Visų bendrai minčių, patirčių, susitelkimo pastangomis buvo parengtas projektas, finansuotas pagal 2007−2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“, už kurią atsakinga Aplinkos ministerija.  

Projekto metu organizuotos įvairiausios veiklos tiek visai visuomenei, tiek išskirtinai jaunimui. Tai buvo įtraukiantys interaktyvūs aplinkai palankų gyvenimo būdą propaguojantys užsiėmimai vyresnių ir muzikiniai spektakliukai jaunesnių klasių moksleiviams, aplinkai draugiško pirkinių maišelio gamybos ir aplinkos saugojimo idėjas propaguojančių fotografijų konkursai, šviečiamojo pobūdžio televizijos laidos ir nuosekliai, smulkiai viską apie šiukšlių rūšiavimą išdėstantys elektroniniai biuleteniai, praktiškos elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo ir maišelių mainų akcijos, susimąstyti giliau priverčiančios ir visuomenės nuomonę atspindinčios apklausos.  Plačią veiklų įvairovę užtikrinančiam projekto įgyvendinimui buvo skirta daugiau kaip 300 tūkst. Lt.

Projekto įgyvendintojai ir jų partneriai įsitikinę – visa tai buvo labai reikalinga, tapo gera pradžia, bet sustoti dar ne laikas. Projekto siekiai susiję su visuomenės nuostatų, mąstymo, įpročių kaita, o tam reikalingas ilgas, kantrus ir nuoseklus darbas. Todėl ir toliau puoselėjama idėja pradėtas veiklas tęsti po kitus Lietuvos regionus.

Aplinkos ministerija www.am.lt ir ES struktūrinė parama www.esparama.lt.

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką