TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą Lietuvoje: NLP Institutas pristato seminarą „Lie2Me. Melo teorija ir praktika“

„Novutus group“
Logotipas / „Novutus group“
0
A A

Kodėl meluoti taip paprasta?

Dažniausiai melas labai tikroviškas – jis detalus, emociškai pagrįstas ir logiškas. Melagis gali sukonstruoti tikėtiną paveikslą, sukurti naują realybę, kuri netgi „gražesnė“ už tikrovę. Dažniausiai melagis turi padėjėjų ir bendraminčių, kuriems melas taip pat yra naudingas.

Tas, kam meluojama, dažniausiai žaidžia tą patį žaidimą kaip ir melagis, savanoriškai leisdamas būti apgaunamu. Kodėl? Nes tiesa dažnai prieštarauja mūsų norams. Žmona nežino ką daryti su vyro išdavyste, todėl jai paprasčiau jos „nepastebėti“ – o tuo tarpu įtarimai griauna santuoką.  Viršininkas „bijo“ sužinoti, kad jo padėjėjas vagia – giliai širdyje suprasdamas, kad pats leidžia jam taip elgtis.

Organizatorių nuotr./Kūno kalba
Kūno kalba

Tie, KAS meluoja, lygia tiek pat kaip tie KAM meluojama, puikiai suvokia kad jei tiesa bus atskleista – atsiras papildomų rūpesčių, kurių sprendimui reikės priimti sprendimą ir daryti pasirinkimą, o jiems reikalingas emocinis ir moralinis pasiruošimas.

Melo atskleidimo strategijos, kuriomis mes naudojamės yra nepatikimos. „Nežiūri į akis” – meluoja, „sėdi užskleista poza“, „liečia nosies galiuką“, „trina rankas“, „liečia veidą“ – meluoja. Ir tai tik keletas patikrintų būdų suklysti, identifikuojant melą.

Todėl žmogus, žiūrintis Jums į akis ir darydamas plačius, atvirus gestus – pelno Jūsų pasitikėjimą ir pasirodo tikrų tiesos riteriu. O tai yra didžiausia klaida, kurios kaina – santykiai, verslas, pasitikėjimas.

Seminarą skaito Aleksandras Sviriaevas, kurso “Melo teorija ir praktika” – „Lie2Me“ seminaro treneris ir įkūrėjas NLP Institute. Aleksandras jau virš 15-os metų nagrinėja emocijų bei melo psichologiją. Todėl tikrai patikėsite, kad seminare pateikiama informacija yra tikras mokslas, kurį gali įvaldyti ir sėkmingai naudoti kiekvienas.

Kur bus galima naudoti įgytas žinias?

– Derybų metu su tiekėjais, klientais, užsakovais, kreditoriais ir t.t.;

– Pokalbiu metu su ilgalaikiais partneriais ir konkurentais, kontrolės ir valdymo organų stovais;

– Bendravime su VIP-klientais;

– Konfliktų valdyme – kontrolė ir valdymas emocinėmis būsenomis konfliktiniose situacijose. Emocijų utilizacijai ir provokacijai. Konfliktų pavertime į konstruktyvų bendradarbiavimą;

– Derybose ekstremaliomis sąlygomis: stresinėse situacijose, susijusiose su didele rizika, nelygiomis sąlygomis;

– Sprendimų priėmime, minimalios informacijos patikrinimo galimybės sąlygomis.

Pagrindiniai  kurso „Melo teorija ir praktika“ principai:

– Kalibravimo pagrindai. Įdėmus, nevertinantis pašnekovo elgsenos nagrinėjimas. Mes išmoksime fiksuoti veido, gestų, pozų, kvėpavimo, kraujotakos, odos, balso, kalbėjimo tempo pasikeitimus. Taip pat mokysimės įvertinti „taimingą“ – žmogaus išnaudojamą laiką, pasakojant apie įvykius, perduodant ir priimant informaciją. Rezultatas: vystomas jautrumas elgsenos pasikeitimams, pašnekovo kalbos nuotaikai. Vystomi melo aptikimo, o ne spėliojimo įgūdžiai.

– Raporto nustatymas. Bet kokio bendravimo pagrindas – prisiderinimas (raportas). Mokėjimą sukurti raportą mes treniruojam nuolatos, tam kad rastumėm bendrą kalbą su aplinkiniais, mokėtumėm valdyti komunikaciją bei  sukurti tokią bendravimo aplinką, kurioje pašnekovui būtų komfortabilu ir jis galėtų parodyti visas savo tikrąsias reakcijas. Geras raportas labai palengvina melo aptikimą.

– Emocijų nagrinėjimas. Jų fiziologiją, tarpusavio sąryšį, perėjimus nuo vienos emocijos prie kitos. Mokysimės aptikti, provokuoti ir palaikyti pašnekovo emocijas , tam, kad atskirtumėm tiesą nuo melo. Kitaip tariant versim melagį suklysti, išsiduodant ir galu gale pasakyti tiesą.

– Melo nagrinėjimas derybų metu. Mes nagrinėsim melą, emocijas ir jų aptikimą verslo derybose. Versle melo kontekstas labai skiriasi nuo „buitinio“ melo. Emocinės būsenos yra skirtingos verslo aplinkoje. Darbo susirinkimai, derybos – jie griežtai apibrėžti laike. Apsunkinanti aplinkybė taip pat yra ta, kad dažniausiai yra keli pašnekovai.

Organizatorių nuotr./Aleksandras Sviriaevas
Aleksandras Sviriaevas

– Melo požymiai, nematant pašnekovo. Melo požymius ir emocinį pasikeitimą galima aptikti ir telefoniniuose pokalbiuose – ten kur pašnekovo veidas ir gestai yra nematomi. Tam taikysime audialinės kalibracijos įgūdžius. Treniruojant klausą ir mokėjimą valdyti savo balsą, išmoksime tobulai prisiderinti prie pašnekovo. Lavinsime emocijų provokavimą ir pašnekovo vedimą prie Jums reikalingo tikslo.

– Melas tekstiniuose pranešimuose. Nagrinėsime melą ir iškrapymus laiškų tekstuose, žinutėse ir komerciniuose pasiūlymuose. Žmogaus parašytas tekstas atkartoja jo mąstymo struktūrą, parodo jo pagrindines strategijas, tame tarpe ir melo bei tiesos strategijas. Pagal žodžius ir jų išsidėliojimą tekste, pagal metaprogramas ir “kalbos fokusus” – darysime išvadas apie rašiusio tekstą žmogaus emocinę būseną ir jos pasikeitimus.

Seminaras „Lie2Me“ skirtas tiems žmonėms, kurie nori pritaikyti NLP technikas komunikacijoje, išmokti atpažinti ir nepasiduoti manipuliacijoms bei valdyti savo emocijas.

Kviečiame visus dalyvauti!!!

Seminaras vyks: 2011 m. Gruodžio 1 ir 2 dienomis viešbutyje „Corner Hotel“, T.Ševčenkos 16, Vilnius, nuo  9:00 – 18:00 val.

Norėdami gauti daugiau informacijos arba užsiregistruoti į seminarą – kreipkitės telefonu:    +370 67934749  arba apsilankykite  internetinėje svetainėje www.sekmes-strategijos.lt

Pavadinimas
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką