15min be reklamos

Pirmame kurse dirbti pradėjęs programuotojas Karolis: vien tik techninių žinių neužtenka sėkmingam karjeros startui

Vilniaus universitete šiuo metu antrame kurse Informacinių sistemų inžineriją studijuojantis Karolis Medekša jau metus sėkmingai derina dienines studijas bei darbą JAV programavimo paslaugų įmonėje „Devbridge“ ir teigia, kad vien tik techninių žinių neužtenka sėkmingam karjeros startui. „Reikia mokėti dirbti komandoje, aiškiai reikšti mintis ir lanksčiai prisitaikyti prie naujų įrankių ar darbo principų“, – sako jaunasis programuotojas ir dalijasi savo karjeros sėkmės istorija.
JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ programuotojas Karolis Medekša.
JAV programavimo paslaugų įmonės „Devbridge“ programuotojas Karolis Medekša. / Partnerio nuotr.

- Nuo ko prasidėjo tavo karjera „Devbridge“ kompanijoje?

- IT darbo rinka, nors ir paklausi, tačiau taip pat ir gana konkurencinga, tad dar prieš pradėdamas studijas informacinių sistemų inžinerijos srityje pradėjau domėtis galimybėmis įgyti papildomos patirties bei žinių. Iš kitų įmonių siūlomų praktikų ar mokymų „Devbridge“ organizuojama „Sourcery for Developers“ akademija mane patraukė ne tik tuo, jog yra lengvai derinama su studijomis, bet ir savo formatu: teorinės paskaitos derinamos su komandose vykdomais praktiniais projektais. Tad pamatęs, kad dar pirmojo studijų pusmečio metu buvo pakankamai laisvo laiko papildomai veiklai, nusprendžiau išbandyti jėgas akademijoje.

Turėjau užsibrėžęs tikslą vėliausiai nuo antrojo ar trečio studijų kurso pradėti dirbti pagal specialybę, tad kai po „Sourcery“ akademijos „Devbridge“ pakvietė prisijungti prie jų komandos nedvejojau. Iš tiesų, tai buvo maloni staigmena, kadangi, kiek teko girdėti, tokios didelės organizacijos darbuotojus atsargiai renkasi, net ir skeptiškai žiūri į paskutiniųjų kursų studentus, tačiau pradėjus darbą įmonėje, tapo aišku, kad „Devbridge“ komanda – įvairi ir labai profesionali. Programinės įrangos kūrimo procese čia dalyvauja tiek daugiametę patirtį turintys profesionalai, tiek amato dar tik besimokantys jaunieji specialistai, tarp kurių yra ir studentų.

Partnerio nuotr./Akademijoje ilgametę patirtį turintys įmonės specialistai dalijasi patirtimi bei žiniomis su tais, kuriems jos naudingos.
Partnerio nuotr./Akademijoje ilgametę patirtį turintys įmonės specialistai dalijasi patirtimi bei žiniomis su tais, kuriems jos naudingos.

- Kaip manai, kokie įgūdžiai yra būtini norint tapti puikiu programuotoju?

- Dažniausiai, kai kalba pasisuka apie programuotojams reikalingus įgūdžius, žmonės galvoja apie loginį mąstymą ar gebėjimą į problemas pažvelgti kitu kampu. Žinoma, tai yra svarbu, bet moderni programų sistemų inžinerija reikalauja daug daugiau. Kai technologijos, metodologijos bei praktikos keičiasi taip greitai itin svarbus tampa noras bei gebėjimas mokytis, prisitaikyti prie naujų įrankių ar darbo principų. Svarbu nepamiršti ir minkštųjų įgūdžių: projektai nėra įgyvendinami vieno žmogaus, prie jų sėkmės prisideda labai daug skirtingų sričių specialistų – pradedant projektų valdytojais ir dizaineriais, ir baigiant architektais, testuotojais bei inžinieriais. Didelė darbo dalis vyksta komandoje, tad svarbu būti tos komandos dalimi, mokėti raiškiai ir aiškiai išsakyti savo mintis, gebėti sklandžiai dirbti drauge su kitais bei siekti bendro tikslo.

- Kokią asmeninę vertę išsinešei iš „Sourcery” akademijos?

- Tikriausiai pats svarbiausias dalykas, kurį suteikė man akademija, tai galimybė gauti žinių iš ilgametę patirtį turinčių „Devbridge“ specialistų. Todėl manau, jog „Sourcery“ galėtų būti puikus pirmasis žingsnis visiems, galvojantiems apie IT karjeros pradžią, tačiau dar neturintiems sukauptos darbo patirties. Žinoma, akademijos baigimas dar neužtikrins žmogui profesionalios programuotojo karjeros, o tik labiau padės susipažinti su technologijomis bei metodologijomis, taikomomis dirbant prie tikrų projektų. Kita vertus, galiu įvardyti ne vieną pavyzdį, kai „Sourcery“ sėkmingai baigę žmonės neilgai trukus sėkmingai įsidarbino kitose IT kompanijose. Drįsčiau daryti prielaidą, jog akademijos baigimas tam padarė teigiamą įtaką. Žinoma, perspektyviausius akademijos absolventus į darbo pokalbį pakviečia ir „Devbridge“.

- Ką patartum žmogui, kuris nori išbandyti jėgas šioje ar kitoje programuotojų akademijoje?

- Akademijos metu teko dirbti kartu su įvairiais žmonėmis, tačiau turbūt labiausiai išsiskyrė tai, jog didžioji dalis buvo suinteresuoti pasirodyti labai gerai ir iš akademijos išsinešti kuo daugiau žinių bei patirties. Komandoje dirbome ne kaip konkurentai, o kaip kolegos, neabejoju, jog pažintys užmegztos akademijos metu dar bus naudingos ir ateityje. Kita vertus, kiekvienos akademijos metu ženkli dalis studentų atkrenta, tikriausiai dėl to, jog dalis norinčių patekti į akademiją neįvertina jai reikalingo skirti laiko bei gana aukšto darbo krūvio. Tad siūlyčiau jėgas akademijoje išbandyti tik galintiems jai skirti mažiausiai 15-20 val. per savaitę.

VIDEO: „Sourcery for Developers“ akademijos absolvento Karolio Medekšos istorija

- „Devbridge“ darbuojiesi kiek daugiau nei metus. Kas labiausiai įsiminė ar buvo sunkiausia?

- Žinoma, darbo pradžioje susidūriau su daug iššūkių: naujos technologijos, įrankiai, metodologijos ir principai, su kuriais teko išmokti dirbti greitai. Tai būtų buvę sudėtinga be profesionalios ir palaikančios komandos, padėjusios pirmuosius žingsnius žengti sklandžiai. Vertinant pastaruosius metus, praleistus kartu su „Devbridge“, galiu užtikrintai pasakyti, jog man tai yra puiki vieta mokytis, augti bei tobulinti profesinius įgūdžius.

„Sourcery for Developers“ – tai du kartus per metus – rudenį ir pavasarį – vykstanti nemokama trijų mėnesių trukmės akademija pradedantiesiems, norintiems ugdyti programavimo srities kompetencijas ir greičiau integruotis į technologijų darbo rinką. Pakvietimus į nuotolinius kursus gaus 40 užsiregistravusių kandidatų iš Vilniaus ir Kauno. Dalyviai dirbs grupėse, kuriose visi norintieji gilins žinias mokymų bei individualių ir grupinių užduočių metu. Pavasarį dalyviai mokysis .NET programavimo kalbos, o rudenį – JAVA technologijų.

Akademijos dalyviai kurs tikrus interneto tinklalapių projektus, įtvirtins gautas teorines žinias praktiškai, taikys „Agile“ projektų valdymo metodiką ir principus, susipažins su programinės įrangos kūrimo bei diegimo procesais. Dalyviai dirbs prie tikrų projektų ir lankys nuotolines kassavaitines paskaitas, taip pat tobulins turimus įgūdžius komandinio darbo metu. Jiems padės kompanijoje dirbantys profesionalai – mentoriai ir lektoriai. Norintys dalyvauti akademijoje kviečiami registruotis iki 2021 m. vasario 25 d. (įskaitytinai).

Daugiau informacijos apie „Sourcery for Developers“ akademiją rasite ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką