-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmasis valstybinės Kinijos įmonės bankrotas rodo Pekino ryžtą stiprinti laisvąją rinką

Antradienį pirmą sykį oficialiai komunistinėje Kinijoje valstybinė bendrovė paskelbė apie savo bankrotą. Nedidelė elektros prietaisus gaminanti įmonė „Boading Tianwei Group“ pranešė, kad nesugebėjo išmokėti 14 mln. dolerių siekiančių palūkanų iki balandžio 21 d. buvusio galutinio mokėjimo termino, rašo naujienų svetainė nytimes.com
Juanis
Juanis / „Scanpix“ nuotr.

Panašu, kad ši bankroto istorija rodo vis labiau kintantį Kinijos komunistų partijos požiūrį į valstybines įmones ir norą įvykdyti finansines reformas, kurios sustiprintų laisvąją rinką.

„Manau, kad tai tik pradžia“, – komentuodamas pirmąjį valstybinės Kinijos įmonės bankrotą teigė finansinių paslaugų bendrovės „Fitch Ratings“ direktorius Yingas Wangas.

„Manau, kad tai tik pradžia“, – komentuodamas pirmąjį valstybinės Kinijos įmonės bankrotą teigė finansinių paslaugų bendrovės „Fitch Ratings“ direktorius Yingas Wangas.

„Logiška leisti neefektyvioms valstybinėms įmonėms bankrutuoti, nes kitu atveju kapitalas niekada nebus efektyviai paskirstytas tarp valstybinių ir privačių bendrovių. O tai prieštarautų vyriausybės reformų planui“, – pridūrė Y.Wangas.

Kinijos valstybinė įmonė „Guangding International Trust and Investment Corporation“ 1998 m. tapo pirmąja Kinijos bendrove, paskelbusia apie savo bankrotą už Kinijos ribų nuo pat 1949 m., kuomet į valdžią Pekine atėjo Komunistų partija.

Kol kas neaišku kokį poveikį „Boading Tianwei Group“ bankrotas turės šalies finansų rinkai. Neseniai Pekinas reformavo bankroto įstatymus, tačiau šalies bendrovės, investuotojai ir teismai kol kas turėjo nedaug patirties su naująja įstatymine baze.

„Nematoma vyriausybės ranka visada dalyvavo žaidime. Turime pamatyti nuoseklesnį ir tvarkingesnį restruktūrizavimo procesą iš teisinės perspektyvos tam, kad į vietos obligacijas investuojantys žmonės žinotų kokiu būdu jie galės susigrąžinti savo pinigus“, – pridūrė Y.Wangas.

Kinijos valdžios sėkmė sprendžiant po „Boading Tianwei Group“ bankroto susidariusią situaciją taps svarbiu rodikliu vertinant Pekino įsipareigojimus išlaikant rinkos drausmę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius