15min be reklamos
03 20

Po ilgos pauzės dyzelino ir benzino kainos susilygino: prisidėjo ir mažėjanti paklausa, ir chaosas rinkose

Pastaruoju metu degalinių švieslentėse vairuotojai gali išvysti palankias tendencijas – dyzelino ir benzino kainos po ilgo laiko vėl susilygino. Kai kur dyzelinas vėl kainuoja mažiau nei benzinas, kaip ir anksčiau. Ekspertai sako, kad prie to prisidėjo kelios priežastys – šilti orai, sumažėjusi dyzelino paklausa iš verslo pusės bei neapibrėžtumas bankininkystės sektoriuje. Prognozuojama, kad kainoms kristi erdvės dar yra, tačiau nedaug.
Degalinės
Degalinės / BNS/15min nuotr.

Dalis vairuotojų ne vieną mėnesį iš eilės už litrą dyzelino turėjo pakloti daugiau nei už tokį pat kiekį benzino. Tai lėmė padidėjęs dyzelino poreikis – ši kuro rūšis buvo naudojama šildymuisi. Ekonomistai bei rinkos dalyviai įvardydavo ir tai, kad Europos Sąjungoje dyzelino gamybos pajėgumai buvo nepakankamai išvystyti.

Tačiau pastaruoju metu dyzelino kainų tendencijos ėmė grįžti į anksčiau buvusią padėtį – jos nebėra didesnės nei benzino.

15min fotografų nuotraukose matyti, kad pirmadienį „Neste“ degalinėje Vilniuje litras populiariausios 95 rūšies benzino ir dyzelino kainavo vienodai – 1,58 euro, „Emsi“ – po 1,5 euro.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Degalų kainos Neste degalinėje
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Degalų kainos Neste degalinėje

Tiesa, „Viada“ degalinėje benzinas vis dar yra kiek pigesnis nei dyzelinas. Pastarasis čia kainuoja 1,59 euro už litrą, o toks pat kiekis benzino – 1,56 euro.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Degalų kainos Viada degalinėje
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Degalų kainos Viada degalinėje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką