Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 28d. 17:27

Po teismų dalį HBH komplekso atgavęs Juozas Matulevičius: „Statysiu užeigą, kokios ant svieto nėra“

HBH pramogų komplekse - smėlio krūvos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / HBH pramogų komplekse – smėlio krūvos

Kretingos rajone, Žibininkų kaime, esantį pramogų kompleksą HBH jau ne vienerius metus drebina šeimyniniai nesutarimai. Juos spręsti pasitelkiama ir policija, ir teismai. Rugpjūčio antroje pusėje Juozas Matulevičius iš savo buvusios žmonos vis dėlto prisiteisė dalį komplekso ir jau planuoja toje vietoje naują užeigą. Kaip sako pats, išskirtinę, kokios pasaulyje nėra. Bet kol kas, atrodo, jis neturi jokios teisės ką nors statyti ar perstatyti.

Rugpjūčio 21-ąją, kai vasaros sezonas pajūryje buvo pačiame įkarštyje, HBH pramogų komplekse darbas stabtelėjo. Teismo sprendimu atgavęs dalį teritorijos J.Matulevičius čia kasė pylimus, tokiu būdu gerokai apsunkindamas savo buvusios žmonos Rados Matulevičienės verslą – lankytojams tapo gerokai sunkiau patekti į čia veikiančias kavines, kai kurios iš jų užsidarė.

Nauja vizija

Besibaigiant rugsėjui J.Matulevičius trykšta optimizmu ir pasakoja apie ambicingus ateities planus – šioje vietoje atidaryti atnaujintą kavinę. Pagal teismo sprendimą jam atiteko laikini pastatai – šašlykinė ir pavėsinė, bei žemė po jais.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Juozas Matulevičius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Juozas Matulevičius

„Tą kavinę noriu padaryti tokią, kokios nėra ant svieto. Ir ne kavinę, o žemaičių užeigą – senovinę, kaip būdavo, patiekalai lietuviški, žemaitiški, dzūkiški, žolės, arbatos. Aš ta tema galiu šnekėti labai daug. Pasakysiu paprasčiausią pavyzdį ir suprasite iš karto: kodėl perkate ir valgote citrinas? Dėl vitamino C? O ar žinote, kad dilgėlės, garšva, daugiau lietuviškų žolių to vitamino C turi šešiskart daugiau ir kurį mūsų organizmas daug geriau įsisavina, nei iš citrinų, kurių pas mus niekada nebuvo“, – apie savo viziją kalba J.Matulevičius.

Jo teigimu, žmonės jau pamiršo šituos dalykus, kad jis turi tikslą priminti. „Visoje gamtoje yra sezoniškumas, kažkieno ir dėl kažko sukurtas. Pavasarį valgyti viena, vasarą – kita, rudenį ar žiemą – dar kita. O mes varome tą patį per tą patį visą laiką vienodai, organizmui tai yra peilis, nepapildome niekuo. Ir ką tada – geriame papildus, kitokią chemiją. Aš bandysiu grąžinti truputį atgal, kad galbūt galima ir kitaip elgtis ir daryti. Tarkim, nebus čia jokių kiniškų arbatų, tik iš tų žolių, kurios čia auga. Bet jų bus pačių įvairiausių, patys mišinius galėsit pasidaryti“, – žada J.Matulevičius.

Tikina bandantis susitarti

Aš bandysiu grąžinti truputį atgal, kad galbūt galima ir kitaip elgtis ir daryti. Tarkim, nebus čia jokių kiniškų arbatų, tik iš tų žolių, kurios čia auga. Bet jų bus pačių įvairiausių, patys mišinius galėsit pasidaryti, – žada J.Matulevičius.

J.Matulevičius tikina vis bandąs susitarti su buvusia žmona, kad nereikėtų komplekso draskyti. Esą jis nėra reiklus: jam užtektų 2 tūkst. eurų per mėnesį, ką bendrasavininkai anksčiau jam siūlė, ir Vilniuje esančio „Kablio“, kurį atnaujinęs ketina parduoti ir sumą pasidalinti pusiau.

Bet buvusi žmona, Juozo teigimu, tik pažadus dalina, kurie vis kinta – vietoj žadėtų 2 tūkst. eurų jau liko tik tūkstantis, tad J.Matulevičius tvirtina nematąs kitos išeities, tik nesutikti.

Teismų maratonas irgi nesibaigė: šiuo metu bandoma gauti leidimą jam atitekusį turtą parduoti iš varžytynių. J.Matulevičius tikina, kad tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl jis imasi naujos kavinės projekto, esą ją įrengus galbūt nebereikės varžytynių arba bent jau parduoti pavyks už kur kas didesnę sumą. 

Bet buvusi Juozo žmona Rada Matulevičienė situaciją mato visiškai kitaip. Jos teigimu, reikalaujamos sumos yra didžiulės, o dėl daugiau nei pusės milijono litų skolos jai J.Matulevičius negali naudotis ir jam priteistu turtu, kuris yra areštuotas.

„Tai terorizmas“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./HBH poilsio ir pramogų kompleksas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rada Matulevičienė

Situacija HBH pramogų komplekse šiuo metu primena paprastų paprasčiausią terorizavimą, tikina R.Matulevičienė, kaltindama buvusį vyrą ne tik nepaisant teismo nutarčių, bet ir smurtaujant prieš komplekso darbuotojus.

„Jis atėjo į šalia esantį Lūšies kelią ir liepė ten buvusiam darbuotojui nebedirbti. Kai šis atsisakė, nes dirba ne Juozui, o įmonėje, paleido į tą žmogų betoninę trinkelę. Gerai, kad darbuotojas pasilenkė, tai nepataikė į galvą, bet buvo stipriai sužalota nugara, teko vykti pas medikus, atlikta abdukcija, parašė pareiškimą policijai. O čia juk daug darbuotojų, anūkai, patys vaikštom, mes to žmogaus bijome, jis elgiasi neadekvačiai“, – apie situaciją, kaip ją mato, pasakojo R.Matulevičienė.

Moteris tvirtina, kad tėra mitas, jog tiek „Juozo HBH“ alus pavadintas jos buvusio sutuoktinio vardu, tiek patį kompleksą jis įkūrė. „Juozo tėvukas, dabar jau amžiną atilsį, irgi buvo Juozas ir tai jo vardu pavadintas alus. O ir verslą kartu su manimi pradėjo tėvukas. Nes Juozas tuo metu gėrė, ką jis būtų padaręs“, – žodžių į vatą jau nevynioja ponia Rada.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./HBH poilsio ir pramogų kompleksas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./HBH poilsio ir pramogų kompleksas

Stebisi kavinės sumanymu

R.Matulevičienė stebisi ambicingais buvusio vyro planais įkurti naują kavinę. Esą J.Matulevičiui atiteko tik žemė po pastatais, o patys pastatai padalinti pusiau. Tada ir tos žemės likę vos kraštelis, daugiausia praėjimo takai.

Jis ateina ir savavališkai gadina įmonės turtą. Kasa duobes, ardo trinkeles, nudraskė krepšinio aikštelės stovus, išdaužė akmenines tvoras, lupa žaidimų aikštelės inventorių. Tai įmonės turtas, kurį jis tiesiog niokoja, – piktinosi R.Matulevičienė.

„Tas žemės sklypas yra areštuotas, kadangi jis teismo sprendimu man yra skolingas daugiau nei pusę milijono litų. Antstoliai uždėjo ant tų sklypų ir pastatų areštus, pradeda jau vykdomąjį darbą, kad tie pastatai ir sklypai būtų parduoti ir grąžinta man jo skola. Kol nėra viskas išspręsta, jis neturi jokios teisės daryti kažką tuose sklypuose“, – tikina moteris.

Anot R.Matulevičienės, žemės sklypas yra išnuomotas ankstesnio savininko įmonei „Žibosa“, kuri ir vykdo visą veiklą, ir ši nuomos sutartis nėra nutraukta. Be to, į teritorijos aplinkos sutvarkymą investuota per milijoną litų.

„O dabar įsivaizduokite – jis ateina su savo 1990 metų banditukais, pasakysiu paprastai, nes taip yra, ir savavališkai gadina įmonės turtą. Kasa duobes, ardo trinkeles, nudraskė krepšinio aikštelės stovus, išdaužė akmenines tvoras, lupa žaidimų aikštelės inventorių. Tai įmonės turtas, kurį jis tiesiog niokoja“, – piktinosi R.Matulevičienė.

HBH pramogų komplekso šeimininkė pasakoja, kad šiuo metu apie 20 Žibininkų kaimo namų neturi vandens, kadangi J.Matulevičius, bandydamas nutraukti vandens tiekimą restoranui, suklydo ir užsuko vandens tiekimą kaimynams.

Teismai tarp buvusių sutuoktinių prasidėjo dar 2009 metais. HBH pramogų kompleksas šiemet švenčia 20 metų sukaktį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Lietuva žengia Vengrijos keliu: kaip visuomeninis transliuotojas tapo valdžios ruporu?

Verslas

D.Libeskindas „MO muziejuje“ išbandė sau naują formą: kitur tokios nėra projektavęs

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ kapitonas sieks dar vieno Eurolygos rekordo (1/5)

Aktualu

Žiūrėkite tiesiogiai: debatai tarp I.Šimonytės ir V.Ušacko

Aktualu

TS-LKD prezidentiniai debatai: išsiskyrė Šimonytės ir Ušacko požiūriai dėl Rusijos grėsmės

Aktualu

Ir vėl Katalonija – Ispanija susiriejo su Belgijos flamandų regionu

Gazas

Naujovė: pradedantiesiems vairuotojams pažymėjimai bus išduodami trejiems metams

Aktualu

Seimas skelbia referendumą dėl dvigubos pilietybės

Gazas

Jungtinis Kauno ir Panevėžio kelių policijos reidas atskleidė vairuotojų ydas

Aktualu

Neįgalią mamą pagalve uždusinusiam šachmatų meistrui – teismo malonė: kalės trumpai

Aktualu

Kol Th.May vakarieniavo viena, Europos lyderiai gėrė alų Briuselyje

Aktualu

„Socdarbiečiai“ gaus valstybės dotaciją – protestuodama opozicija paliko salę

Aktualu

Dėl sunaikinto įrašo Saulius Skvernelis kaltinamas priesaikos sulaužymu: opozicija siekia neeilinio posėdžio

Vardai

A.Šedžiaus pyktis teisme dėl skyrybų su Monika: „Problemos yra dėl turto, kurio jai neva nereikia“

Pasaulis kišenėje

„Vilniaus istorijų“ kūrėjai: visko klipe nerodysime – turite atvažiuoti ir patys pamatyti

24sek

LKL naujovė – klubų reitingas: pirmauja Kauno „Žalgiris“

Vardai

Rūta Meilutytė nesigėdija plaukuotų kojų: prisijungė prie judėjimo #freethehair

24sek

Pauliaus Jankūno laukia istorinės rungtynės: „Reiškia, jau labai senas“

Maistas

Saldžiarūgštė kiauliena su kukurūzų, pupelių ir bolivinių balandų garnyru

„Ginčas“: rimti kaltinimai – ar Šaras galėjo slapta įrašinėti baskų treniruotę?

Naujienos

Aktualu

Skambiai išreklamuotas P.Aršausko internetinės parduotuvės projektas – sustabdytas

Verslas

D.Libeskindas „MO muziejuje“ išbandė sau naują formą: kitur tokios nėra projektavęs

Spalio knygų TOP8: ką skaityti atėjus rudeniui

24sek

„urBONUSas“: R.Javtokas – apie derybas su Šaru, „Žalgirio“ bausmes ir ambicingus projektus

Aktualu

TS-LKD prezidentiniai debatai: išsiskyrė I.Šimonytės ir V.Ušacko požiūriai dėl Rusijos grėsmės

Vardai

Su dvyniais Turkijoje atostogavę Zvonkai: „Pirmos naktys buvo bemiegės, o vėliau – pasaka“

Gazas

Kodėl užsidegė „Toyota Yaris GRMN“ ratai?

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ kapitonas sieks dar vieno Eurolygos rekordo (1/5)

Gyvenimas

32 pavojingiausi dalykai, kuriuos mokslas sieja su vėžiu

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių. Kaip gimsta Apulijos burata ir ką su ja daryti virtuvėje

Aktualu

Ir vėl Katalonija – Ispanija susiriejo su Belgijos flamandų regionu

Aktualu

Neįgalią mamą pagalve uždusinusiam šachmatų meistrui – teismo malonė: kalės trumpai

Aktualu

J.C.Junckeris: „Brexit“ pereinamasis laikotarpis veikiausiai bus pratęstas

Aktualu

Lietuva žengia Vengrijos keliu: kaip visuomeninis transliuotojas tapo valdžios ruporu?

Aktualu

Kol Th.May vakarieniavo viena, Europos lyderiai gėrė alų Briuselyje

Gazas

Jungtinis Kauno ir Panevėžio kelių policijos reidas atskleidė vairuotojų ydas

Vardai

A.Šedžiaus pyktis teisme dėl skyrybų su Monika: „Problemos yra dėl turto, kurio jai neva nereikia“

Aktualu

Per NATO ir Afganistano pareigūnų susitikimą nušautas Kandaharo policijos viršininkas

Gazas

Naujovė: pradedantiesiems vairuotojams pažymėjimai bus išduodami trejiems metams

Aktualu

Seimas skelbia referendumą dėl dvigubos pilietybės

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką