Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiauliuose kolumbariumo ir Menų inkubatoriaus statytojus žlugdo politinė impotencija

Šiaulių statybos bendrovę „Meba“ skandina kolumbariumas ir Menų inkubatorius
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių statybos bendrovę „Meba“ skandina kolumbariumas ir Menų inkubatorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių miesto savivaldybė nutraukė sutartį dėl kolumbariumo statybos su bendrove „Meba“. Grasinama nutraukti ir daug vertingesnę sutartį dėl Menų inkubatoriaus statybos. Bendrovės direktorė ir įkūrėja Marija Laisvyda Matusevičienė sako, kad „Meba“ yra nepagrįstai trypiama su purvu. Jos nuomone, statybos jau seniai virto politinėmis. Statybų užsakovas už atliktus darbus bendrovei neišmokėjo per milijoną litų.

„Užsakovai bendrovei jau skolingi per milijoną litų. Ir dar grasinama nutraukti sutartį. Šie projektai mus žlugdo finansiškai, todėl neketinu tylėti – kovosiu iki galo. Sakoma, teisinasi tik kalti, tačiau laukti nebegaliu“, – teigė M.L.Matusevičienė, bendrovės „Meba“ įkūrėja ir vadovė.

Kolumbariumo projektas užkoduotas nesėkmei

Šiaulių savivaldybė prieš kelias dienas apžiūrėjo statomame kolumbariume atliktus darbus ir nusprendė nutraukti sutartį su bendrove „Meba“.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių statybos bendrovę „Meba“ skandina kolumbariumas ir Menų inkubatorius
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių statybos bendrovę „Meba“ skandina kolumbariumas ir Menų inkubatorius

Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jas Ro­ma­nas Kan­čaus­kas informavo, kad sutartis nutraukta dėl dar­bų vė­la­vi­mo ir nekokybiškai įrengto pirmojo modulio.

Teigiama, kad pamatus bendrovė pastatė gerai. Už juos bus sumokėta 90 tūkstančių litų. Iš jų bus išskaičiuoti 20 tūkstančių litų delspinigių.

„Mebos“ direktorė teigia, kad sutartis nutraukta nepagrįstai, o bėdos slypi jau pačiame kolumbariumo projekte.

„Mums niekas ilgą laiką nesiteikė pagaminti modulio detalių, kurių kraštai ne statūs, o išlieti skersai. Gamintojai tvirtino, kad tam reikės pakeisti visą gamybos sistemą. Jei projektas nebus pakeistas, darbus perimanti bendrovė su šia užduotimi taip pat vargs“, – tikino vadovė.

Ji taip pat tvirtina, kad pastatytas modulis dar būdamas be apdailos jau išvadintas negražiu – gal derėtų tokius vertinimus išsakyti po apdailos?

Direktorė teigia girdėjusi, kad Savivaldybė ieško būdų nesumokėti bendrovei net už pamatus. Moteris parodė segtuvą, kuriame yra visa šūsnis susirašinėjimų su miesto valdžia.

„Niekada nesiveliu į teismus – gaištasi laikas, genda nervai, prarandami pinigai. Tačiau dabar nejuokais galvoju, kad kažkas bando su mūsų bendrove susidoroti, tyčia kenkia. Labai daug politikų, kuriuos vadinu politikuotojais, dedasi gerai išmanantys statybas“, – tvirtina L.Matusevičienė.

Patys muša ir patys rėkia

Anot direktorės, visose publikacijose apie Menų inkubatoriaus statybą vis pabrėžiama, kad „Meba“ turi finansinių sunkumų, vėluoja atlikti darbus ir neuždengia stogo.

Vadovė tikina, kad daug dalykų nutylima, o prie įmonės finansinių bėdų daugiausiai prisidėjo Menų inkubatoriaus užsakovai – savivaldybė ir pinigų nesumokanti Lie­tu­vos vers­lo pa­ra­mos agen­tū­ra.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių statybos bendrovę „Meba“ skandina kolumbariumas ir Menų inkubatorius
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių statybos bendrovę „Meba“ skandina kolumbariumas ir Menų inkubatorius

„Apyvartinių lėšų trūkumą po finansinės krizės jaučia visos bendrovės. Mums prie to nemažai prisidėjo ir tai, kad nesumokami pinigai už atliktus darbus“, – tvirtina direktorė.

Jos paskaičiavimais, mažiausiai už 700 tūkstančių litų jau yra atlikta darbų, kurie techninio vertintojo yra priimti. Dar už ketvirtį milijono yra atlikta neužaktuotų darbų, sumokėtas 100 tūkstančių avansas stogo konstrukcijų gamintojui. Nemokami pinigai nuo liepos mėnesio.

„Atlikti darbai anksčiau čia nebuvusiam žmogui gali pasirodyti nepastebimi. Išvežta daugybė tonų šiukšlių ir įvairių statybinių atliekų, užtikrintas paviršinio vandens nutekėjimas, nors čia vanduo yra labai aukštai – prakasi kastuvu duobę ir jau renkasi vanduo. Beje, turėjome nutiesti nuotekų sistemą iki menamos valčių prieplaukos, kurios niekada nebuvo ir nebus“, – karštai aiškino L.Matusevičienė.

Vadovės žiniomis, agentūra privalo sumokėti pinigus už vertintojo priimtus darbus per 60 dienų. Ji vėluoja tai padaryti ilgiau nei du mėnesius.

Vadovė tvirtina, kad pinigus už atliktus darbus Lie­tu­vos vers­lo pa­ra­mos agen­tū­ra pažadėjo tuomet, kai bus užtikrintas paviršinių vandenų nutekėjimas, tačiau europinę paramą administruojanti agentūra lėšų pervedimą vis tiek sustabdė.

Dabar tvirtinama, kad pinigai bus tik tuomet, kai bus uždengtas stogas.

„Mes negalime dabar dengti stogo, nes atsirado nenumatytų darbų. Visi nepriklausomi specialistai pripažino, kad ketvirto aukšto sienos gali neatlaikyti stogo konstrukcijų.

Sienas būtina stiprinti. Tai gali kainuoti apie 150 tūkstančių litų. Šie darbai turi būti apmokami papildomai, nes į jokius ankstesnius projektus nebuvo įtraukti“, – aiškino L.Matusevičienė.

„Aš pati ne veltui gavau statybos žymūno ženklą. Esu savo srities ekspertė – matau, kur mes klydome, kur darbai atlikti gerai. Bendrovę su keliais žmonėmis įkūrėme prieš 23-ejus metus. Pradėjome nuo nedidelės sumos pinigų ir karučio.

Kompetencijos dėl dabartinių projektų mums netrūksta. Juk renovavome Fotografijos muziejų, statėme malūnininko sodybą, remontavome Pakruojo dvarą. Man nekyla abejonių, kad dėl Menų inkubatoriaus pjaunasi politikuotojai, tačiau nukenčiame mes“, – kalbėjo „Mebos“ vadovė L.Matusevičienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką