Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 11d. 10:35

Prabangaus restorano restauracija „sudegino“ jo vadovą ir bendrininką

Restoranas
FNTT nuotr. / Restoranas
Išskirtinėje sostinės vietoje veikusio restorano vadovas ir jo bendrininkas įtariami didelės vertės sukčiavimu, neteisingu duomenų pateikimu valstybės įgaliotai institucijai, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir dokumentų klastojimu. Tyrimo metu nustatyta, kad įtariamieji sukčiaudami pridėtinės vertės mokesčio srityje galimai padarė beveik 100 tūkstančių eurų žalą valstybės biudžetui, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

FNTT tyrėjai, tikrindami Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktą informaciją, atskleidė, kad 2010–2012 metais restauruojant 2009 metų rudenį po gaisro sudegusį sostinės Užupio rajone esantį restoraną, taip pat statant ir įrengiant kitą restorano filialą Guriuose, jo direktorius K.S. pasamdė jokių darbuotojų neturinčias ir jokios realios veiklos nevykdančias dvi bendroves.

Buhalterinės apskaitos dokumentuose buvo užfiksuota, kad šios dvi bendrovės atliko visus sudegusio restorano restauravimo ir filialo statybos bei remonto darbus.

VIDEO: Vilniuje prabangaus restorano restauracija „sudegino“ jo vadovą ir bendrininką

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT tyrėjai nustatė, kad neva restauravimo ir statybos bei remonto darbus atlikusios bendrovės buvo naudojamos apgaule įgyti PVM.

Nustatyta, kad nė viena iš šių bendrovių per dvejus metus VMI neteikė deklaracijų, nedeklaravo ir nesumokėjo pardavimo PVM bei kitų mokesčių.

Be to, išaiškinta, kad abi bendrovės jau 2009 metais VMI sprendimu buvo išregistruotos iš PVM mokėtojų, kaip nevykdančios ekonominės veiklos ar įsigijimų iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių. Be to, viena iš šių bendrovių nuo 2010 m. gruodžio mėn. buvo įgijusi bankrutuojančios bendrovės statusą, o kita tokį statusą įgijo nuo 2011 m. gegužės mėn.

FNTT nuotr./Restoranas
FNTT nuotr./Restoranas

Tyrimo metu FNTT tyrėjai atskleidė, kad didžioji dalis atsiskaitymų už neva sudegusio restorano restauravimą buvo atliekama grynaisiais pinigais. Kita dalis pinigų buvo pervedama ne į statybų bendrovių atsiskaitomąsias sąskaitas, o į fizinių asmenų banko sąskaitas, iš kurių pinigai būdavo nedelsiant išgryninami.

Tokiu būdu PVM mokesčio sumokėjimui skirti pinigai pakliūdavo ne į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą, o įtariamiesiems.

Baigtą ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūra. Įtariamieji ikiteisminio tyrimo metu atlygino dalį valstybei padarytos žalos. Jiems skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką