Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Talentai Lietuvai“: įmonės vėl laukia tarptautinį išsilavinimą įgijusių lietuvių

Petras Misiunas, „Talentai Lietuvai“ programos dalyvis.
Petras Misiunas, „Talentai Lietuvai“ programos dalyvis.
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Tarptautinis profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“ jau trečiąjį kartą kviečia užsienyje studijas baigusius lietuvius dalyvauti stažuočių programoje „Talentai Lietuvai“. Jos metu lyderiaujančios šalies įmonės pasiūlys daugiau nei 30 apmokamų stažuočių pozicijų. Tai puiki proga „pasimatuoti Lietuvą“ ir drąsiai žengti pirmuosius karjeros žingsnius gimtojoje šalyje. 

Spalio 13 dieną ambicingiems ir tarptautinį išsilavinimą įgijusiems lietuviams stažuočių pozicijas atveria geidžiamiausi Lietuvos darbdaviai. Tarp jų „Adform“, „Altechna“, „Citco“, „Devbridge“, „Ernst&Young“, „Eika“, „Girteka“, „Light Conversion“, „KPMG“, „Metasite“, „Nasdaq“, „OVC Consulting“, „Small Planet“, „Strategy Labs“, „Teo“ ir „Omnitel“, „Viešosios politikos ir vadybos institutas“, „Tieto Lietuva“, „DNB bankas“, „Birštono Mineraliniai Vandenys“, „VRP Hill+Knowlton Strategies“, „Light Conversion“, „Swedbank“ ir kitos.

„Džiaugiamės, kad prasidėjusi prieš metus programa „Talentai Lietuvai“ jau plačiai nuskambėjo tarp įmonių bei užsienio universitetus baigusio jaunimo. Šio jau trečio etapo metu įmonės atveria daugiau nei 30 stažuočių pozicijų kviesdamos grįžti įvairiausių specialybių absolventus ir prisidėti prie jų verslo vystymo, tarptautinės sėkmės“, – sakė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė

Unikalios programos tikslas – suteikti jaunimui patirties jiems dirbant su konkrečiais projektais Lietuvoje, spręsti įmonėms kylančius iššūkius ir kurti aukštos kokybės profesinių pažinčių tinklą.

Unikalios programos tikslas – suteikti jaunimui patirties jiems dirbant su konkrečiais projektais Lietuvoje, spręsti įmonėms kylančius iššūkius ir kurti aukštos kokybės profesinių pažinčių tinklą.

„Talentai Lietuvai“ organizatoriai tikina, kad stažuotės metu absolventų laukia įtemptas grafikas, todėl laiko gaišti veltui neteks. Per praėjusius du etapus programa pritraukė jau beveik 30 stažuotojų, kurių dalis jau baigė stažuotę ir tęsia karjerą Lietuvoje.

Svajonių karjera Lietuvoje? Taip!

Antrąjį mėnesį „Teo“ ir „Omnitel“ vadovų komandoje dirbančio stažuotojo Petro Misiūno teigimu, ši programa jam buvo ne tik galimybė grįžti į Lietuvą ir prisidėti prie šalies progreso, bet ir atrasti svajonių poziciją.

Benas Kazlauskas, „Talentai Lietuvai“ programos dalyvis.
Benas Kazlauskas, „Talentai Lietuvai“ programos dalyvis.

„Mokslų užsienyje dėka turėjau šansą pagyventi ir padirbėti skirtinguose Europos miestuose – didžiausiame Europos uostamiestyje Roterdame ir, matyt, įdomiausiame ir kosmopolitiškiausiame Europos mieste Londone. Tarp bakalauro ir magistro studijų teko pasidarbuoti ir Lietuvoje – keletą metų praleidau Vilniuje, kur su būriu iš užsienio grįžusių kolegų dirbau viešojo sektoriaus konsultavime. Gal kiek keista, bet Vilniuje gyventi man patiko labiausiai.

Čia sutikau daug talentingų ir įkvepiančių žmonių, pamačiau daugybę galimybių savo darbu prisidėti prie šalies progreso ir užsiimti mylima veikla. Nors vėliau tęsiau studijas užsienyje, apsispręsti grįžti antrąkart nebuvo sunku. Tą apsisprendimą dar labiau palengvino „Talentai Lietuvai“, kur radau darbo pasiūlymą, kuris atrodė (ir iš tiesų yra!) per geras, kad jį praleisčiau“, – pasakoja Petras Misiūnas.

Panašia istorija dalinasi ir dar vienas programos dalyvis. Benas Kazlauskas, po studijų Lankasterio universitete, džiaugiasi „Talentai Lietuvai“ programos dėka atradęs stažuotę KPMG įmonėje,– „Dar prieš išvykstant studijuoti žinojau, jog vis tik ateityje save matau Lietuvoje, o priėjimas prie naujausių akademinių žinių, nekonvencinių problemų sprendimų, ir multikultūrinė patirtis viename geriausių Jungtinės Karalystės universitetų – tik sustiprintų mano konkurencingumą grįžus. Apsidžiaugiau atradęs KPMG poziciją – tai vienas geidžiamiausių pasaulio darbdavių, ypatingai daug investuojantis į darbuotojų tiek profesinį, tiek asmeninį augimą – todėl renkantis iš gautų pasiūlymų dvejoti neteko“.

Stažuotė – sėkmingas pirmasis karjeros laiptelis Lietuvoje

„Talentai Lietuvai“ programos įmonėse stažuotis jau sugrįžo 26 studijas svetur baigę lietuviai. Beveik 80 proc. jai pasibaigus toliau tęsia darbus Lietuvos įmonėse, startuoliuose arba įkuria nuosavus verslus.

Monika Kalinauskaitė, „Talentai Lietuvai“ programos dalyvė.
Monika Kalinauskaitė, „Talentai Lietuvai“ programos dalyvė.

Viena pirmųjų programos stažuotojų Monika Kalinauskaitė, savo praktiką atlikusi ir sėkmingai įsidarbinusi „Vinted“ dalinasi savo sėkmės istorija, – „Žiūrint atgal sunku patikėti, kiek aš paaugau ir išmokau, ne tik organizacinės psichologijos, bet ir darbo didelės tarptautinės kompanijos ekosistemoje, atžvilgiu. Džiaugiuosi, kad mano stažuotė virto darbo sutartimi. Šiuos mėnesius „Vinted“ net sunku išmatuoti patirtimis, sutiktais žmonėmis, nerealiai greitai augančiu apetitu iššūkiams ir organizacinės psichologijos pažinimo meile, o visa tai prasidėjo tada, kai stovėdama Edinburgo kavinėje paspaudžiau „registruokis“ „Talentai Lietuvai“ svetainėje.“

Svarstantiems dalyvauti programoje, buvęs įmonės „Light Conversion“ stažuotojas Lukas Perminas pasakoja: „Dalyvavimas „Talentai Lietuvai“ programoje davė drąsos ir pasitikėjimo savimi. Ši programa man suteikė galimybę atlikti stažuotę profesionaliausioje Lietuvos lazerių gamybos įmonėje, ir, turbūt jei ne „Talentai Lietuvai“, „Light Conversion“ į mane nebūtų taip rimtai žiūrėję. Pamačiau šios įmonės „vidų“, bei darbo kultūrą – tai labai priminė užsienio įmones.“ Šiandien Lukas sėkmingai plėtoja nuosavą verslą ir skatina nebeužduoti klausimo: „Kodėl verta grįžti į Lietuvą?“, jis tik klausia jaunųjų lietuvių: „O kada grįši į Lietuvą tu?“.

Lukas Perminas,„Talentai Lietuvai“ programos dalyvis.
Lukas Perminas,„Talentai Lietuvai“ programos dalyvis.

Svarstai apie galimybes karjerą pradėti Lietuvoje? Programa „Talentai Lietuvai“ skirta studijas užsienyje baigusiems lietuviams kviečia grįžti darbuotis ir savo karjerą kurti Lietuvoje įsikūrusiose lyderiaujančiose įmonėse. Trečiasis programos atrankos etapas 2016 m. spalio 13 – lapkričio 14 d.

Daugiau informacijos ir stažuočių pozicijas atrasi: www.stazuokis.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką