Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prasidėjus mokslo metams knygynai tampa alternatyva prekybos centrams

Knygos
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Knygos
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo mėnesį knygynų tinkle „Pegasas“ apsilankė daugiau nei 220 tūkst. lankytojų.

Beveik dešimtadalį visos knygynų tinklo apyvartos rugsėjį sudarė kanceliarijos prekės, o jų pardavimai, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 63 proc.

Pastebima tendencija, kad vis daugiau gyventojų prasidėjus mokslo metams į knygyną užsuka įsigyti ne tik knygų, bet ir „lydinčių“ prekių.

Prieš mokslo metus knygynų tinkle „Pegasas“ buvo išplėstas kanceliarijos prekių asortimentas. Šalia tradicinių knygų, vadovėlių, pratybų sąsiuvinių, klientams buvo pasiūlyta ir visų mokyklai pasiruošti reikalingų kanceliarijos priemonių.

„Siekiame, kad tėvai, ruošdami vaikus mokyklai, visas priemones – nuo pratybų sąsiuvinio iki trintuko – rastų vienoje vietoje, todėl šiemet ir nusprendėme išplėsti knygynų asortimentą.

Toks sprendimas iš tiesų pasiteisino – per pirmą mėnesį, lyginant su praėjusiais metais, kanceliarijos pardavimai ūgtelėjo daugiau nei 60 proc.

Darome prielaidą, kad gyventojai vis dažniau prekybos centrų kanceliarijos skyrių iškeičia į knygyną, kadangi taip gali sutaupyti laiko – įsigyti ir mokyklai reikalingų vadovėlių ar pratybų, ir kanceliarijos priemonių“, – teigia „ALG knygynai“ generalinė direktorė Lilija Tolbatova.

Anot L. Tolbatovos, didžiausio klientų susidomėjimo, kaip ir kiekvienais metais, knygyne šiemet sulaukė sąsiuviniai – jų pardavimai sudarė beveik 30 proc. visos kanceliarinių prekių apyvartos.

Antroje vietoje – rašikliai (daugiau nei 10 proc.), trečioje – aplankalai vadovėliams, pratyboms ir sąsiuviniams.

Pasak „ALG knygynai“ generalinės direktorės, pastebima, kad kasmet standartinį moksleivio tėvų krepšelį be pratybų sąsiuvinių sudaro vis įvairesnės kanceliarinės prekės – rašymo, piešimo, braižymo, lipdymo priemonės, sąsiuviniai, skaičiuotuvai, o dažni jų „palydovai“ – ir kuprinės bei penalai.

„Kasmet moksleivio krepšelis, įsigyjamas knygynuose, pilnėja. Jeigu prieš keletą metų prasidėjus mokslo metams tėvai knygynuose ieškodavo tik pratybų sąsiuvinių ar vadovėlių, tai dabar jie domisi ir piešimo sąsiuviniais, ir flomasteriais, ir kitomis moksleiviams reikalingomis kanceliarijos prekėmis.

Pasitaiko atvejų, kai tėvai į knygyną ateina kaip į parduotuvę – su reikiamų prekių sąrašu ir prašo konsultantų pagalbos surenkant moksleiviams reikalingas priemones“, – pasakoja „ALG knygynai“ generalinė direktorė.
 

informacija
ALG KNYGYNAI, UAB administracija
Vadovas: Vaiva Didžiokaitė Darbuotojų sk.: 211 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką