Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 11:47

Prekybos centrai paankstino pomidorų sezono pradžią

Vyšniniai pomidoriukai
Fotolia nuotr. / Vyšniniai pomidoriukai

Kada Lietuvoje prasideda pomidorų sezonas? "Kai nuspręsime mes", - taip atsakytų Lietuvos prekybos centrai, kurie šiemet sumanė jį paankstinti. Pastarąją savaitę pomidorų kainų mūšyje buvo sunku atrasti akcijų nesiūlantį prekybos centrą. Tai paradoksalu, turint omenyje Lietuvos pomidorų augintojų nusiskundimus dėl užsitęsusios žiemos ir didesnių išlaidų už šiltnamių išlaikymą.

Importiniai nustelbia lietuviškus

Kai lygiai prieš metus Lietuvos vartotojai stebėjosi net du kartus išaugusiomis metinėmis vietos pomidorų kainomis, teisintasi prastu derliumi ir dviejų didelių šiltnamių kombinatų užsidarymu. Šiemet mūsų augintojai baksnoja į stipriai išaugusias išlaidas už šildymą, dėl ko gegužės mėnesį, lyginant su praeitais metais, pirmųjų lietuviškų pomidorų kainos šoktelėjo dar beveik dešimčia procentų.

Tačiau panašu, kad prekybos centrai su šia tendencija nusprendė nesitaikstyti: jau kurį laiką vitrinos lūžta nuo beveik trečdaliu pigesnių už lietuviškus importinių pomidorų. Gali būti, kad paskutiniu metu tai paskatino skelbti nuolaidas ir vietos pomidorams: birželio 3-9 d. vidutinė jų kilogramo kaina buvo jau apie 10 proc. mažesnė nei gegužės pabaigoje.

Kur pomidorai, ten ir nuolaidos

"Nederėtų aklai tikėti tokioms prekėms taikomomis nuolaidomis", - siūlė R.Gudžiauskas.

Daugiausiai iš nuolaidų pomidorams pasišovė laimėti Maxima. „Lyginant su piečiau esančiais kraštais, Lietuvos parduotuvėse siūlomų vaisių ir daržovių įvairovė nėra labai plati. Todėl bet kokie mėginimai pasiūlą išplėsti ir vartotojui pasiūlyti kažką naujo yra sveikintini“,- situaciją komentavo akcijų paieškos ir kainų lyginimo portalo PriceOn.lt vadovas Tomas Gudžiauskas: „Kita vertus, nederėtų aklai tikėti tokioms prekėms taikomomis nuolaidomis. Galbūt kokie nors reti, egzotiški pomidoriukai be nuolaidos niekada ir nebuvo pardavinėjami?“.

Anot kainų specialisto, apie realų prekybos centro pasiryžimą žeminti kainą daugiau pasako nuolaidos populiariausioms prekėms, pavyzdžiui, pomidorams su šakelėmis. Ir čia situacija jau žymiai įdomesnė. Maxima savo kampanijos metu šios prekės kainą sumažino drastiškai – net 43 proc. Tačiau identiškai pasielgė ir pagrindiniai konkurentai: nuo 6.99 Lt iki 3.99 Lt kilogramo kainą sumažino tiek Rimi, tiek Iki. Pastarajame tinkle akcija taikyta šiek tiek ilgėliau, ir nustojo galioti tik antradienį.

Trys pešasi, ketvirtas laimi?

Šią savaitę estafetę perėmė Prisma. Konkurentams grįžus prie aukštos 6.99 Lt kainos už kilogramą, Prisma nuo birželio 10 d. peršoko prie 3.99 Lt akcijos, kurią pomidorams su šakelėmis taikys iki kitos savaitės trečiadienio. Anot T. Gudžiauskio, Prisma panašios taktikos imasi jau ne pirmą kartą.

„Gegužės pabaigoje stebėjome Maximos, Iki ir Rimi susirėmimą taikant dideles nuolaidas šviežioms importinėms bulvėms. Prisma ramiai išlaukė karo pabaigos, o savąją nuolaidą pasiūlė tik birželio pradžioje, pasibaigus galioti didžiųjų konkurentų nuolaidoms. Tai vis bandymai vadovautis taisykle – kur du pešasi, trečias laimi“, - tvirtina bendrovės vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:30
01:20
03:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką