TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prekybos tinklui „Maxima“ iškilo milžiniškos baudos grėsmė

„Maxima“
"Maxima LT" nuotr. / „Maxima“
Šaltinis: 15min
0
A A

Konkurencijos taryba baigė tyrimą dėl galimai draudžiamų ūkio subjektų, užsiimančių maisto gaminių gamyba ir pardavimu, susitarimų, teigiama pranešime spaudai. Konkurencijos taryba teigia, kad prekybos tinklas „Maxima“ ir UAB „Mantinga“ dešimt metų galėjo vykdyti draudžiamus susitarimus. Jei šie įtarimai bus įrodyti, „Maxima“ gali prarasti 500 mln. litų. „Maxima LT“ pabrėžia, kad tai dar ne galutinis sprendimas, ir teigia, kad analizuoja Konkurencijos tarybos išvadas.

Konkurencijos taryba šį tyrimą pradėjo savo iniciatyva 2010 m. rugsėjo 21 d. įtarusi, kad ūkio subjektai, užsiimantys maisto gaminių gamyba ir pardavimu, galėjo tarpusavyje derinti šių gaminių kainas.

Konkurencijos tarybos tyrėjų vertinimu, UAB „Maxima LT“ ir UAB „Mantinga“ tiekimo sutarčių nuostatos, šių įmonių darbuotojų tarpusavio susirašinėjimas bei kitos nustatytos faktinės aplinkybės leidžia įtarti perpardavimo kainų susitarimą, pažeidžiantį Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio ir SESV 101 straipsnio 1 dalies reikalavimus.

„Mantingos“ nuotr./„Mantingos“ gamykla
„Mantingos“ nuotr./„Mantingos“ gamykla

Nustatyta, kad įtariamas UAB MAXIMA LT ir UAB „Mantinga“ pažeidimas truko 10 metų. 

Konkurencijos tarybos ekspertai, įvertinę tyrimo metu surinktus duomenis, nustatė, kad įtariamas UAB „Maxima LT“ ir UAB „Mantinga“ pažeidimas truko 10 metų.

„Maxima LT“ už šį pažeidimą gresia piniginė bauda iki 10 procentų bendrųjų metinių pajamų praėjusiais ūkiniais metais. „Maxima LT“ pajamos 2013 m. siekė 5,04 mlrd. Vadinasi, bendrovė gali būti nubausta 500 mln. litų bauda.

Tyrimo metu Konkurencijos tarybos ekspertai taip pat nagrinėjo ir kitų maisto gaminių pardavimu užsiimančių ūkio subjektų veiksmų atitikimą konkurencijos teisei.

Konkurencijos tarybos tyrėjai surinko duomenis, kad UAB „Maxima LT“ ir UAB „Mantinga“ buvo suinteresuotos kitų mažmeninės prekybos tinklų prisijungimu prie susitarimo, tačiau tyrimo eigoje surinktų įrodymų nepakako nustatyti UAB „Prisma LT“, UAB „Palink“, UAB „Norfos mažmena“ ir UAB „RIMI Lietuva“ dalyvavimą draudžiamuose susitarimuose. Įvertinę visas aplinkybes, Konkurencijos tarybos tyrėjai pasiūlė UAB „Prisma LT“, UAB „Palink“, UAB „Norfos mažmena“ ir UAB „RIMI Lietuva“ atžvilgiu tyrimą nutraukti.

„Maxima LT“ komentaras galutinis sprendimas

„Esame gavę Konkurencijos tarybos tyrimo išvadas dėl galimo Konkurencijos įstatymo reikalavimų pažeidimo. Šias išvadas analizuosime ir vertinsime. Gerbiame ir vertiname Konkurencijos tarybos atliekamą darbą ir tikime, jog Konkurencijos taryba, priimdama galutinį sprendimą, objektyviai ir profesionaliai įvertins visas su tyrimu susijusias aplinkybes.

Gerbiame ir vertiname Konkurencijos tarybos atliekamą darbą ir tikime, jog Konkurencijos taryba, priimdama galutinį sprendimą, objektyviai ir profesionaliai įvertins visas su tyrimu susijusias aplinkybes.

Kaip visada pabrėžia ir pati Konkurencijos taryba, tyrimo išvados atspindi tik preliminarų tyrimą atlikusių pareigūnų vertinimą, tačiau nereiškia galutinės šios institucijos nuomonės. Tyrimo išvadose nėra konstatuojamas įstatymo pažeidimas. Įstatymo pažeidimas konstatuojamas atskiru Konkurencijos tarybos nutarimu. Toks nutarimas šiuo metu dar nėra priimtas.

Neabejotinai esame susirūpinę dėl Konkurencijos tarybos atlikto tyrimo. Viso tyrimo metu visapusiškai bendradarbiavome su pareigūnais, pateikėme visą jų prašytą informaciją bei paaiškinimus. Bendrovė visuomet dėjo ir deda pastangas, kad būtų laikomasi Lietuvos Respublikos įstatymų reikalavimų“, – rašoma „Maxima LT“ pranešime spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką