Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentas R.Paksas: „Laisvoji rinka anaiptol nereiškia laisvės plėšti šalies žmones“

Rolandas Paksas
Užsakovų nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentės pritarimas idėjai riboti būtiniausių maisto produktų antkainius bus bandomas suniekinti pasitelkiant visas įmanomas gražbylystės formas, ekonomikos teorijas ir teisinius samprotavimus.

Monopolijos be kovos ir savo noru tikrai neatsisakys galimybės vietoje vieno lito paimti du ir dantimis bei nagais kovos už dabar esančią tvarką. Tiksliau, už tą netvarką, kuri leidžia prekybininkams parduodamoms prekėms taikyti sveiko proto ribas peržengiančius antkainius.

Lietuvos Prezidentė D.Grybauskaitė, prekybininkų taikomus antkainius įvertinusi kaip plėšikiškus, pareiškė, kad antkainių ribojimas būtų viena iš priemonių, kuriai ji pritartų. Praėjusią savaitę partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos Seime nariai yra pateikę įstatymo projektą dėl antkainių būtiniausiems maisto produktams dydžių apribojimo. Noriu priminti, kad „tvarkiečių“ iniciatyva antkainius ribojančios įstatymo pataisos Seime jau buvo priimtos 2009 metų pavasarį, tačiau jų nepasirašė tuometinis šalies vadovas V.Adamkus.

Lietuvą bandoma įtikinti, kad kapitalistinėje santvarkoje negalimi jokie kainų reguliavimai. Kainas esą apsprendžia konkurencija. Tačiau užmirštama pridėti, kad mūsų valstybėje jos nėra. Laisvoji rinka anaiptol nereiškia laisvės plėšti ir skurdinti šalies žmonių. Valstybė privalo eliminuoti bet kokias galimybes socialiai neatsakingam verslui naudotis ekonomine situacija ir pažaboti jo norus uždirbti riebų kąsnį. Ir nieko čia antikonstitucinio ar neteisėto: Lietuva jau riboja vaistų antkainius. Nieko blogo neatsitiks, jeigu bus apriboti ir būtiniausių maisto produktų antkainiai.

Mano įsitikinimu, valstybė šiandien turėtų žengti ir dar vieną drąsų žingsnį. Reikėtų pradėti kalbėti ir apie galimybes prekiautojams degalais riboti dyzelino ir benzino antkainius. Konkurencijos nebuvimas, stambių monopolijų įsigalėjimas iškreipia rinką ir valstybė, jos valdžia, tinkamai atstovaudama savo piliečius, privalo juos ginti.


Prezidentas Rolandas Paksas yra Europos Parlamento narys, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas

Pavadinimas
Pavadinimas

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką