Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 18, 16:42

Profsąjunga: nepaprastosios padėties sustabdytas „Achemos“ streikas turėtų tęstis

Jonavos azoto trąšų gamykloje „Achema“ dėl nepaprastosios padėties sustabdytas streikas turėtų tęstis, o darbdavys pagrindinio darbuotojų reikalavimo – pasirašyti kolektyvinę sutartį – vis dar neįvykdė, sako bendrovės profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė.
„Achemos“ darbuotojų mitingas
„Achemos“ darbuotojų mitingas / Erikas Ovčarenko/BNS

Anot jos, streikas automatiškai tęsis nepaprastajai padėčiai pasibaigus, o norint jį nutraukti reikės atskiro sprendimo.

„Kol kas garantijos dėl nepaprastosios padėties nutraukimo nėra, tačiau jai pasibaigus streikas bet kuriuo atveju tęsis, nes jis buvo tik sustabdytas, o ne nutrauktas. Dėl nutraukimo turėtų būti priimti tarybos sprendimai viduje“, – penktadienį BNS sakė B.Daškevičienė.

Neterminuotas streikas „Achemoje“ prasidėjo vasario 8-ąją, tačiau Rusijai pradėjus karą Ukrainoje ir Lietuvoje vasario 24-ąją paskelbus nepaprastąją padėtį jis buvo sustabdytas. Nepaprastoji padėtis galioja iki birželio 30-osios, ji gali būti pratęsta.

Streiku reikalaujama pasirašyti dvejų metų trukmės kolektyvinę sutartį dėl darbo apmokėjimo ir kitų darbdavio garantijų. Pasak profesinės sąjungos vadovės, šis susitarimas iki šiol nepasiektas.

„Dėl kolektyvinės sutarties situacija yra tokia pati, ji nepasirašyta, jokių postūmių to link nėra. Diskusijos vyksta įvairiais klausimais, jie sprendžiami, tačiau darbdavys kolektyvinės sutarties atžvilgiu yra kategoriškas “, – kalbėjo B.Daškevičienė.

„Achemos“ vadovybė viso streiko metu tvirtino, jog kolektyvinės sutarties nepasirašys.

Tuo metu bendrovės atstovė šią savaitę dar negalėjo pasakyti, ar per pusketvirto mėnesio ši pozicija pasikeitė.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad „Achema“ nuolat palaiko darnų ir nuoširdų dialogą su visais bendrovės darbuotojais“, – BNS sakė „Achemos“ komunikacijos vadovė Jolita Macelytė.

B.Daškevičienės teigimu, darbdavys įvykdė kitus profsąjungos reikalavimus – dėl atlyginimo padidinimo, premijų ir atostogų apmokėjimo.

„Yra įgyvendinti tie reikalavimai, kurie buvo kelti. Atlyginimai buvo padidinti, įgyvendinta viena dalis – 3,5 proc. padidinti, o 6,5 proc. didinimas pažadėtas, kai gamykla dirbs pilnu pajėgumu. Yra išmokėtas metinis paskatinimas darbuotojams už praėjusių metų rezultatus ir paskirta atostogų premija – tarifinis atlyginimas einant atostogauti“, – kalbėjo profsąjungos pirmininkė.

„Naudos yra išmokėtos, bet tai padaryta ne su kolektyviniu susitarimu“, – pridūrė ji.

Profesinės sąjungos skaičiavimu, streike iš viso dalyvavo apie 300 įmonės darbuotojų.

Vasario 24-ąją – paskutinę streiko dieną, prieš Lietuvoje paskelbiant nepaprastąją padėtį – apie dalyvavimą jame „Achemai“ buvo pranešę šeši darbuotojai.

Bendrovės profsąjungai priklauso apie 37 proc. iš maždaug 1,3 tūkst. bendrovės darbuotojų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką