15min be reklamos
2023 02 01, 13:12

PST 5,8 mln. eurų skolą VMI išmokės per ketverius metus

Vienos didžiausių Lietuvos statybų bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST) akcininkai trečiadienį pritarė, kad 5,8 mln. eurų skola valstybei būtų išmokėta per ketverius metus.
„Panevėžio statybos trestas“ (PST)
„Panevėžio statybos trestas“ (PST) / Bendrovės nuotr.

Siekiant panaikinti įmonės turto areštą ir taikiai susitarti su VMI, PST akcininkai pritarė taikos sutarties sąlygoms su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI), per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė PST

Pagal sutartį palūkanos sieks 3,65 proc. nuo negrąžintos skolos sumos, jos bus mokamos kas mėnesį kartu su grąžinama skolos dalimi, o jų bendra suma per ketverius metus neviršys 450 tūkst. eurų.

Skolos grąžinimo laikotarpiu bendrovė nemokės dividendų, neteiks naujų paskolų, įkeis skolos dydžio savo ir antrinių įmonių turtą, apmokės skolos išieškojimo išlaidas.

Be to, PST antrinei įmonei „Šeškinės projektai“ pardavus projekto U219 nekilnojamąjį turtą ar verslą, ne vėliau nei per tris mėnesius PST susigrąžins įmonei suteiktą paskolą ir gautą sumą skirs skolos padengimui.

Konkurencijos taryba 2017 metais PST skyrė skyrė 8,5 mln. eurų, o bankrutuojančiai Vilniaus statybų bendrovei „Active construction management“ (buvusiai „Irdaivai“) – 3,7 mln. eurų baudas už tai, kad jos prieš septynerius metus buvo sudariusios kartelinį susitarimą, dalyvaudamos Vilniaus savivaldybės skelbtuose darželių atnaujinimo konkursuose.

Skola su palūkanomis ir delspinigiais buvo pasiekusi apie 10,3 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką