Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 8d. 13:58

„Pulsar“ termovizoriai padeda Norvegijos greitosios oro pagalbos gelbėtojams gelbėti gyvybes

Termovizorius
Asmeninio archyvo nuotr. / Termovizorius

Lietuvoje prietaisus kurianti ir gaminanti aukštųjų optikos technologijų bendrovė „Yukon Advanced Optics Worldwide“, viena pasaulyje pirmaujančių termovizorinių ir skaitmeninių matymo prietaisų gamintojų, visus Norvegijos greitosios medicinos pagalbos sraigtasparnius aprūpino nauja optine įranga – „Pulsar“ termovizoriniais binokliais. Juos naudojant šiais metais jau buvo išgelbėti 4 žmonės. Gelbėtojai sako, kad ši įranga padeda pastebėti pasiklydusius ar susižalojusius žmones anksčiau, nei jie spėtų sušalti.

Apie tai, kaip Norvegijos greitosios medicinos pagalbos tarnybos „Norsk Luftambulanse“ gydytojai šiuos optikos prietaisus panaudoja savo veikloje, rodė ir Norvegijos televizija. Gelbėtojų įsigyti „Pulsar Accolade 2 LRF XP 50 Pro“ žiūronai turi ypač jautrų šilumos jutiklį, kuris užtikrina aukštą raišką tamsoje ir sudėtingomis oro sąlygomis. Žiūronus naudojantys gelbėtojai gali pamatyti ir mažiausius temperatūrų skirtumus – tai svarbu, jei žmonės paklysta šaltuose kalnuose ir jų kūno temperatūra ima vėsti.

„Džiaugiamės galėdami prisidėti prie gyvybes gelbėti padedančių produktų kūrimo. „Pulsar“ gaminiai pasižymi pažangiausiais technologiniais sprendimais, padedančiais matyti objektus sudėtingiausiomis oro sąlygomis. „Accolade 2 LRF XP 50 Pro“ profesionalios kokybės vaizdo jutiklis su 640x480@17µm technologija suteikia išskirtines aptikimo galimybes. Standartinį 1,8 m aukščio objektą galima aptikti net per 1 800 m atstumą visiškoje tamsoje. O termovizoriniuose monokliuose ir binokliuose integruoti lazeriniai tolimačiai aptinka objektus, esančius iki 1 kilometro atstumu, taip pat apie 1 metro tikslumu leidžia nustatyti atstumą“, – sakė „Yukon Advanced Optics Worldwide“ marketingo direktorius Rytis Buračas.

Termovizoriai naudojami gelbėjimo operacijose, taip pat savanorių ir jaunų kalnų gelbėtojų mokymuose. Norvegai iš lietuvių įmonės įsigijo 19 šio tipo prietaisų – po vieną kiekvienam turimam sraigtasparniui.

„Norsk Luftambulanse“ planuoja išbandyti ir kitus Lietuvoje kuriamus produktus – „Helion 2 XP 50 Pro“ termovizorius, kuriuos tvirtintų sraigtasparnių priekyje. „Pulsar“ termovizorinius žiūronus Norvegijoje naudoja ir daugiau pagalbos tarnybų, pavyzdžiui, „Norwegian Red Cross“ ir „Norwegian People Aid“.

R.Buračo teigimu, dėl inovatyvių technologijų šią termovizorinę optiką plačiai naudoja ne tik gelbėtojų tarnybos, specialiųjų operacijų pajėgos, bet ir gyvūnus, gamtą stebintys mokslininkai, alpinistai ir kiti, kuriems tiesioginio matomumo nepakanka arba kurie dirba prastomis oro sąlygomis. „Pulsar“ termovizoriniai žiūronai taip pat dažnai įsigyjami ir naudojami buriuotojų, žygeivių, gamtos entuziastų.

„Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminanti „Pulsar“ ir „Yukon Advanced Optics“ prekių ženklų optinius prietaisus, yra civilinės termovizijos gamybos pradininkė, kurios produkcija eksportuojama į daugiau nei 70 pasaulio šalių. Didžioji dalis aukštųjų technologijų įrenginių parduota JAV ir Europoje.

2021 m. pradžioje bendrovė paskelbė apie plėtrą Daugpilyje. Latvija – jau 8-oji „Yukon Advanced Optics Worldwide“ įmonių grupės plėtros šalis. Grupė veiklą taip pat vykdo Baltarusijoje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Kinijoje ir Ukrainoje. Pagrindinė įmonės būstinė yra Vilniuje.

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką