2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

„Rail Baltica“ ruožą Kaune stačiusiai „Hidrostatybai“ iškelta bankroto byla

Gargždų statybos bendrovei „Hidrostatyba“ iškelta bankroto byla. . Klaipėdos apygardos teismas antradienį paskelbė, kad įmonė yra nemoki.
„Hidrostatybos“ vykdomi darbai nuslinkus nuošliaužai
„Hidrostatybos“ vykdomi darbai / Hidrostatybos nuotr.

„Įmonės nemokumo administratorė nurodė, kad „Hidrostatyba“ negali vykdyti prievolių kreditoriams ir su jais atsiskaityti. Šią aplinkybę pripažįsta ir pati bendrovė. (...) Įmonė yra nemoki, todėl jai keltina bankroto byla“, – rašoma teismo nutartyje.

Dėl bankroto bylos į teismą kreipėsi „Hidrostatybos“ administratorius – įmonė jį informavo, kad laiku nepateiks restruktūrizavimo plano ir sutinka su bankroto bylos iškėlimu.

Restruktūrizavimo byla įmonei iškelta 2019-aisiais. Tuomet teismui „Hidrostatyba“ nurodė iki rugsėjo pabaigos pasiekusi 44,33 mln. eurų apyvartą ir patyrusi 3,67 mln. eurų nuostolių.

Bendrovės vadovas Ignas Daunys tuomet nurodė, jog pagrindinė priežastis, lėmusi įmonės finansinius sunkumus – nuostolinga europinės vėžės „Rail Baltica“ ruožo Rokai-Palemonas-Kaunas rekonstrukcija. Be to, įmonės situacijai įtakos turėjo bendra padėtis rinkoje.

Anot jo, „Hidrostatyba“ nenutraukdama veiklos negali iš karto padengti kreditorių reikalavimų, dėl didelių įsipareigojimų jiems ji negali tinkamai finansuoti veiklos, jai trūksta apyvartinių lėšų.

„Sodros“ duomenimis, birželį įmonėje dirbo 70 darbuotojų. 2019-ųjų spalį, kai įmonei iškelta restruktūrizavimo byla, „Hidrostatyboje“ dirbo 275 žmonės.

„Hidrostatyba“ valdė antrinę bendrovę „Šilutės automobilių keliai“, kuriai 2019 metais iškelta restruktūrizavimo byla. Liepą įmonė perleista bendrovei „Deronsa“, tačiau šiuo metu sandorį teisme ginčija kreditorė „Dagnis“, teigianti negavusi informacijos, kaip buvo nustatyta akcijų pardavimo kaina.

Antrinei „Hidrostatybos“ įmonei „Hidrostatybos projektai“ 2018 metais taip pat iškelta bankroto byla.

„Hidrostatyba“ taip pat valdo įmones „Uliksas“ ir „Hidostatyba Ghana limited“.

Registrų centro duomenimis, pagrindinis „Hidrostatybos“ akcininkas yra Jonas Dumašius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką