Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Reenergy“ svarsto teismui skųsti sprendimą stabdyti jos projektą Vilniuje

Taip atrodys būsimoji Energijos iš atliekų jėgainė
„Reenergy“ vizualizacija / Taip atrodytų būsimoji Energijos iš atliekų jėgainė
Šaltinis: BNS
0
A A

Koncerno „Icor“ ir Vilniaus savivaldybės valdoma įmonė „Reenergy“, Vilniuje statanti 250 mln. litų vertės atliekų deginimo jėgainę, svarsto galimybę teismui skųsti naujausią valdžios sprendimą tokias elektrines leisti statyti tik valstybės valdomoms bendrovėms, turinčioms valstybinės reikšmės statusą. Bendrovės vadovas sako, kad sustabdžius jau pradėtą projektą, jos nuostoliai siektų apie 240 mln. litų.

„Šiuo metu vertiname teisinius aspektus ir svarstome galimybę diskriminacinį nutarimą apskųsti“, – pranešime teigė „Reenergy“ vadovas Raimondas Petreikis.

Anot jo, 51 proc. „Reenergy“ akcijų valdo Olandijoje registruota įmonė „Helvita Holdings“, todėl tai būtų investicinis ginčas dėl dviejų šalių investicijų apsaugos sutarties pažeidimo.

Anot R.Petreikio, Vyriausybei trečiadienį priėmus nutarimą, „Reenergy“ veikla tampa neįmanoma: „Esame pasirašę sutartis su rangovais, bendrovės nuostolių suma siekia apie 70 mln. eurų (241,5 mln. litų)“.

„Reenergy“: tai akivaizdi diskriminacija

Įmonės vadovas tikina, kad Vyriausybės nutarimas galioja išimtinai „Reenergy“ projektui – vienintelei statyti jau pradėtai jėgainei

Įmonės vadovas tikina, kad Vyriausybės nutarimas galioja išimtinai „Reenergy“ projektui – vienintelei statyti jau pradėtai jėgainei.

„Tai yra akivaizdi diskriminacija. Kaip ir prognozavome, prieš „Reenergy“ ir toliau naudojamas administracinis resursas, proteguojant konkurentų interesus. Bendrovės „Fortum“ atliekų jėgainei Vyriausybės nutarimas nėra taikomas“, – teigė R. Petreikis.

Anot jo, proteguojama ne tik „Fortum“, bet ir valstybinė monopolininkė „Lietuvos energija“, kuriai vienintelei „įjungta žalia šviesa“ statyti atliekų jėgaines.

Anot R.Petreikio, Vyriausybės nutarimą neigiamai įvertino Teisingumo ministerija, Vyriausybės teisės departamentas ir Konkurencijos taryba, nes jis prieštarauja Konstitucinio Teismo išaiškinimui.

Anot pranešimo, Gariūnuose statomos „Reenergy“ jėgainės šilumos kaina sieks iki 12 centų už kilovatvalandę.

Gariūnuose statomos „Reenergy“ jėgainės šilumos kaina sieks iki 12 centų už kilovatvalandę

Per metus jėgainėje planuojama sudeginti iki 170 tūkst. tonų komunalinių atliekų, jos šiluminė galia – 49,9 megavato.

„Atliekų deginimo įmones reikia valdyti valstybei“

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad atliekas deginanti šilumos ir elektros gamybos jėgainė valstybinės reikšmės objektu būtų pripažįstama, jei degintų daugiau nei vieno regiono atliekas, o jos 51 proc. akcijų priklausytų valstybei.

Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad privačios šilumos gamybos bendrovės neatpigina šilumos vartotojams, todėl atliekų deginimo įmones reikia valdyti valstybei.

Tuo tarpu aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigia, kad nesugriežtinus atliekų deginimo verslo, Lietuva taps sąvartynu, importuojančiu šiukšles.

Teismas vasario viduryje atvėrė kelią koncerno „Reenergy“ atliekų deginimo jėgainės statybai Vilniuje. Šis sprendimas sujaukė valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ planus Vilniuje ir Kaune investuoti į šilumos gamybą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 398 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 398 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką