Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Regioniniams laikraščiams Lietuvoje – dar vienas smūgis: uždaroma spaustuvė

Lietuvos regioninių laikraščių leidėjai šiomis dienomis buvo šokiruoti iš „Diena Media Print“ spaustuvės Klaipėdoje gavę perspėjimus, kad paslaugos yra nutraukiamos. Todėl nuo sausio 25 dienos laikraščiai nebus spausdinami. Leidėjai šiomis dienomis ieško, kas galėtų spausdinti, o spaustuvės, neseniai vadintos viena moderniausių Lietuvoje, įrenginiai greičiausiai bus išmontuoti. 
Spaustuvė „Diena Media Print“ dabar vertinama vos 26 mln. Lt.
Spaustuvė „Diena Media Print“ parduota / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Ieško, kas galėtų spausdinti

O kas mums beliko daryti? Mes tik nuomojomės patalpas ir įrangą, tačiau spaustuvė ką tik parduota, – sakė S.Kuodys.

„Buvo labai netikėta gauti tokį perspėjimą, nors su šia spaustuve tai nutinka jau antrą kartą. Dabar kaip tik ieškome, kas galėtų toliau spausdinti laikraščius, lenkai jau pretenduoja“, – 15min sakė „Tauragės kurjerio“ direktorius Renaldas Malychas.

Galvą sukti tenka ir panevėžiečiams, kurie taip pat gavo laišką apie nutraukiamas paslaugas.

„Ieškome kitur, kaip tik dabar dalyvauju derybose. Nieko nepadarysi, teks spausdintis kažkur kitur“, – sakė bendrovės „ON Media“, kuri 20 tūkstančių tiražu leidžia miesto laikraštį „Sekundė“, vykdomasis direktorius Laurynas Kochanauskas.

Klaipėdos spaustuvėje dienos šviesą kasdien išvysta ir didžiausias regioninis dienraštis „Kauno diena“, ir uostamiesčio laikraštis „Klaipėda“, taip pat užsienio šalių leidiniai.

„Esame dideli, todėl jau turime pasiūlymų spausdintis kitur. Mums tai nebus problema“, – teigė bendrovės „Diena Media News“, leidžiančios „Kauno dieną“, direktorius Tadas Širvinskas.

Jis sakė, kad bendrovė jau anksčiau ieškojo kitos spaustuvės, kuri darbus atliktų pigiau ir kokybiškiau. „Kol galvojome apie spaustuvės pakeitimą, sulaukėme laiško apie nutraukiamas paslaugas“, – sakė T.Širvinskas.

Nuomininkai nutrauks darbus

Tokia situacija susiklostė todėl, kad bankrutavusi „Diena Media Print“ spaustuvė atiteko naujiems savininkams. Bankroto administratorius Aurimas Valaitis, kurio pastangomis ir parduota spaustuvė, 15min patvirtino šį faktą.

„Taip, spaustuvė turi naujus savininkus“, – sakė jis.

Vida Press nuotr./Spaustuvė
Vida Press nuotr./Spaustuvė

Iki šiol spaustuvė kartu su įrenginiais buvo nuomojama laikraščius spausdinusiai bendrovei „Lyderio grupė“. Jos vadovas Stasys Kuodys 15min patvirtino išsiuntinėjęs laiškus laikraščių redakcijoms apie nutraukiamas paslaugas.

„O kas mums beliko daryti? Mes tik nuomojomės patalpas ir įrangą, tačiau spaustuvė ką tik parduota, todėl mes paslaugų nebeteiksime“, – patvirtino S.Kuodys. Jis tikino nežinantis, kas įsigijo spaustuvę, ir ką ketina su ja daryti.

„Bet manau, kad naujiems savininkams būtų nelogiška viską išmontuoti. Juk laikraščius ji gali ir toliau spausdinti. Bet aš nežinau naujų savininkų planų“, – teigė S.Kuodys.

Apie tai, ką nauji savininkai ketina daryti, nieko nežino ir „Tauragės kurjerio“ direktorius.

„Tauragės kurjeris“ praneša apie naujagimį milžiną
„Tauragės kurjeris“ praneša apie naujagimį milžiną

Gali daryti ką nori

Panašu, kad Lietuvoje viena spaustuve bus mažiau, o regioniniai laikraščiai turės mažiau galimybių rinktis. Bankroto administratorius A.Valaitis atsisakė atskleisti, kas įsigijo spaustuvę. Tačiau pabrėžė, kad naujieji savininkai neįpareigoti tęsti buvusią veiklą. Kodėl? Nes turtą įsigijo iš bankrutavusios bendrovės.

E.Ovčarenko nuotr./Aurimas Valaitis
E.Ovčarenko nuotr./Aurimas Valaitis

„Pardavimo sutartis pasirašyta, ir dabar jau jie gali savarankiškai spręsti, ką daryti su patalpomis. Nežinau, ką naujasis savininkas ten darys, bet jie tikrai nėra įpareigoti kurį laiką tęsti spausdinimo veiklą. Svarbiausia, kad turtas yra parduotas, sandoris įvyko“, – sakė A.Valaitis.

Nauji savininkai nesidomi

O gal naujieji savininkai vis tik tęs spausdinimo verslą ir regioniniai laikraščiai pasirodys Klaipėdoje, o ne Lenkijoje? Nors laikraščių tiražai ir mažėja, tačiau bent jau kol kas tai yra stabilios pajamos. Bet nauji spaustuvės savininkai su laikraščių leidėjais nesusisiekė ir nepasiūlė tęsti spausdinimą.

„Girdėjau, kad jie uždarys spaustuvę ir tikrai nespausdins laikraščių. Viską išmontuos. Bet tai tik gandai“, – užsiminė Panevėžio dienraščio „Sekundė“ vykdomasis direktorius L.Kochanauskas.

Tai, kad naujieji spaustuvės savininkai nebetęs senos veiklos, įsitikinęs ir „Diena Media News“ direktorius T.Širvinskas.

Beje, 15min pasiekė ir žinios iš susirūpinusių spaustuvininkų. Esą jiems niekas nesako, kad gali netekti darbo.

Bankrotas – dar nuo 2009 metų

„Diena Media Print“ spaustuvė Klaipėdoje buvo viena moderniausių Lietuvoje. Koncernui „Hermis Capital“ priklausiusi spaustuvė iš „Snoro“ banko buvo gavusi 40 mln. Lt paskolų. Tačiau 2009-ųjų gegužę spaustuvė „Diena Media Print“, prislėgta skolų, pati pradėjo bankroto procedūras. Spaustuvę valdžiusios bendrovės įsipareigojimai jau buvo viršiję pusę bendrovės balansinio turto.

2013 metais ji buvo pardavinėjama už 23 milijonus litų, tačiau tikėtina, kad kaina šįmet yra gerokai sumažinta, nes bankroto administratorius seniai skundėsi, jog niekaip nepavyksta parduoti spaustuvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius