Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 23d. 11:01

Reikalaujama nutraukti milijoninę NMA sutartį

Lietuvos bankas pristatė naują 20 eurų banknotą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos bankas pristatė naują 20 eurų banknotą

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) konstatuoja, kad Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) prie LR žemės ūkio ministerijos turėtų nutraukti viešinimo paslaugų sutartį, sudarytą po įvykdyto atviro konkurso „Visuomenės informavimo kampanijos parengimo ir įgyvendinimo paslaugų pirkimas“.

„Perkančioji organizacija sutartį su konkurso laimėtoja UAB „Viešųjų ryšių partneriai“ sudarė šių metų vasario 26 d. Pirkimo vertė 4 112 604 eurų su PVM (14 200 000 litų su PVM). Laimėjusio UAB „Viešųjų ryšių partneriai“ pasiūlymo kaina – 15 593 465,22 litų su PVM.“. Tai viršijo suplanuotų lėšų sumą ir todėl neužtikrino racionalaus lėšų panaudojimo“, – teigiama VPT pranešime.

Anot VPT, vykdant pirkimo procedūras „buvo grubiai pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas – nesilaikoma pirkimo sąlygose nustatytų kvalifikacinių reikalavimų tiekėjams bei pačios kvalifikacijos vertinimo procedūros“. „Pažeidimai darė įtaką pirkimo rezultatams, todėl perkančioji organizacija turėtų nutraukti sutartį“, – teigiama pranešime.

Pirkimo sąlygos numatė, kad tiekėjas, pagrįsdamas savo patirtį ir kvalifikaciją bei gebėjimą prisiimti naujus įsipareigojimus, per 36 mėn. iki pasiūlymo pateikimo termino būtų įvykdęs viešinimo ir informavimo paslaugų sutartį ar įvykdytos sutarties dalį už 2 mln. litų. 

Anot VPT, vokų su pasiūlymais perkančiajai organizacijai pateikimo dieną, 2014 metų lapkričio 24 d., pirkimo laimėtojo pateikta sutartis šio reikalavimo neatitiko. Esą taip pat neatitikti ir kiti NMA kelti reikalavimai.

VPT nurodė NMA ne vėliau kaip per 10 darbo dienų informuoti apie priimtą sprendimą dėl sutarties nutraukimo. „Viešųjų ryšių partneriai“ VPT reikalavimų kol kas nekomentuoja.

Pirkimas iš dalies finansuojamas Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos lėšomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką