Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 16:55

Renginys „Startup Fair“ tampa svarbiu startuolių plėtros impulsu

„Startup Fair“ mugė
Organizatorių nuotr. / „Startup Fair“ mugė

Pernai tarptautinės startuolių konferencijos „Startup Fair“ metu medicinos startuolis „Oxipit“ buvo pripažintas geriausiu ir daugiausia potencialo turinčiu startuoliu. Tada „Oxipit“ komanda tik žengė savo pirmuosius žingsnius, o šiandien jau drąsiai skinasi kelią į praktinę medicinos sistemą visame pasaulyje. Geriausio startuolio paieškos vyks ir šiais metais renginyje „Startup Fair“ gegužės 30-31 d.

Geriausiu Lietuvos startuoliu 2018 metais pripažintam medicinos startuoliui „Oxipit“ pastarieji metai buvo itin sėkmingi – laimėti visi pagrindiniai apdovanojimai Lietuvoje, pelnyta tarptautinė sėkmė.

„Tikrai labai džiaugiamės praėjusių metų „Startup Fair“ pirmosios vietos laimėjimu, jis suteikė nemažai teigiamų emocijų ir motyvacijos komandai toliau judėti dar spartesniu tempu. Labai džiaugiamės ir Europos Technologijų ir Inovacijų instituto įsteigtu ir didžiajame finale Budapešte laimėtu „Innostars“ apdovanojimu, kuris parodė, kad esame tarp įdomiausių tokios stadijos Europos kompanijų. Konkursai ir žinomumas tikrai padeda vystant startuolį, atkreipiant visų dėmesį į realius nuveiktus darbus ir siekiant tolimesnių investicijų“, – pasakoja startuolio „Oxipit“ įkūrėjas Gediminas Pekšys.

Šiandien „Oxipit“ komandos kuriamas medicinos produktas „ChestEye“ jau turi tarptautinį CE sertifikatą, leidžiantį realizuoti dirbtiniu intelektu valdomą programinę įrangą, atpažįstančią vėžio atvejus, lėtinius susirgimus, infekcijas ar identifikuoti įvairių traumų padarinius. Nors prieš metus „Oxipit“ komanda turėjo tik idėjos prototipą, šiandien medicinos startuolis jau naudojamas klinikinėje praktikoje, Europos Sąjungoje.

„2018-aisiais turėjome tikimybių algoritmą, veikiantį dirbtinio intelekto pagrindu, kurį nuolat testavome ir kuris tuo metu rodė didelį potencialą: pagal AUC metriką „ChestEye“ jau galėjo nustatyti įvairias ligas ir radiologinius požymius 71 proc. tikslumu. Tačiau „Startup Fair“ metu, mūsų įrangos dar nebuvo galima naudoti praktikoje, kadangi jis nebuvo sertifikuotas, o ir mes patys dar turėjome daugiau neatsakytų klausimų apie tokio produkto rinką, kainą, pardavimo trukmę. Tačiau šiandien gerokai geriau suprantame savo klientus, o AUC metrika siekia 93 proc.“, – teigia G.Pekšys.

Nors konkurentų pasaulyje medicinos produkto „ChestEye“ neturi, vis dėlto, panašius produktus siūlantys konkurentai verčia pasistengti, siekiant išlaikyti rinkos lyderio pozicijas.

Organizatorių nuotr./Gediminas Pekšys
Organizatorių nuotr./Gediminas Pekšys

„Niekada nenustojame nagrinėti, kur dar galėtume technologiškai prasiplėsti: šiuo metu mums svarbiausia užtikrinti kuo geresnę paslaugų kokybę pirmiesiems klientams, efektyviai atsižvelgti į jiems kylančius poreikius. Tam papildome „Oxipit“ komandą savo srities ekspertais, atsakingais už bendravimą su klientais, IT palaikymą. Kita mūsų labai svarbi veiklos kryptis yra išlikti technologiniais lyderiais – tuo tikslu auginame ne tik mokslinę komandą, bet ir bendradarbiaujame su vis daugiau radiologų“, – pasakoja G.Pekšys.

Geriausio startuolio paieškos vyks ir šiais metais

Šiemet gegužės 30-31 d. Lietuvoje vyks kasmetinė startuolių konferencija „Startup Fair. Change 2019“, kurios metu tradiciškai bus renkamas daugiausia potencialo turintis startuolis. Konkurse (angl. pitch battle) gali dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio startuoliai, kuriuos vertins speciali komisija, sudaryta iš tarptautinę patirtį turinčių, startuolių ekosistemos ekspertų.

„2018-aisiais „Startup Fair“ startuolių kovose varžėsi net 52 inovatyvūs verslai – tokio pat aktyvumo iš startuolių tikimės ir šiais metais. Svarbu paminėti, jog visiems šių metų atrinktiems startuolio konkurso dalyviams mes suteiksime nemokamus mokymus, kaip pristatyti savo idėją potencialiems investuotojams“, – pasakoja Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Anot jos, startuoliai ne tik įgyja savo idėjų pristatymo potencialiems investuotojams patirties, bet ir atkreipia dėmesį į save, o tai neabejotinai prisideda prie jų žinomumo didinimo ir tolimesnės sėkmės.

„Startup Lithuania“ jau 7 metus organizuoja tarptautinę startuolių konferenciją „Startup Fair“. Šiais metais konferencijos dalyviai turės galimybę dalyvauti geriausio startuolio rinkimuose, individualiuose susitikimuose su Lietuvos ir užsienio investuotojais, išgirsti sėkmingų Lietuvos startuolių kūrėjų patirtis ir išmoktas pamokas, sužinoti naujausias inovatyvių verslų ir technologijų tendencijas.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką