Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Renovuotame daugiabutyje butai – gerokai brangesni

namų renovacija
Archyvo nuotr. / Renovuotas daugiabutis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje dauguma daugiabučių namų yra devyniolikos ir daugiau metų senumo.

Estetiškumu ir jaukia aplinka tokie butai tikrai nepasižymi, o milžiniškos sąskaitos už šildymą verčia kas kart sunerimti. Pardavėjo tokiam būstui tenka laukti ilgai, o ir aukštos kainos nereikia tikėtis. Nekilnojamojo turto ekspertai pataria: norint pakelti seno daugiabučio kainą – verta jį renovuoti.

Anot nekilnojamojo turto bendrovės „Ober-Haus“ vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovo Sauliaus Vagonio, kuo senesnės statybos namas – tuo labiau pakyla jo vertė po atnaujinimo. Tarkim, šešiasdešimtųjų metų statybos būstas po renovacijos labiau pabrangs nei aštuoniasdešimtųjų metų statybos būstas, nes senesniam namui atnaujinimas padarys didesnę įtaką.

Aibė privalumų

Senos statybos daugiabučiai namai, praradę savo estetinę išvaizdą bei šilumos savybes, ne itin traukia pirkėjo akį. Visiškai kitaip į juos žiūrima, kai daugiabutis yra atnaujintas (modernizuotas).

Juk iki tol namą-vaiduoklį priminęs daugiabutis po atnaujinimo savo savybėmis ir išvaizda prilygsta naujos statybos namui. Atnaujinimo darbų metu dažniausiai šiltinamos išorės sienos, keičiami stogai, langai, balkonų durys.

Atnaujinto daugiabučio namo gyventojai džiaugiasi ne tik jaukesne, malonesne aplinka, pagerėjusia gyvenimo kokybe, bet ir kone perpus mažesnėmis sąskaitomis už šildymą bei išaugusia butų verte.

Parduoti lengviau

Tai pagrindžia ir nekilnojamo turto ekspertai. Jie teigia, kad pirkėjai labiausiai domisi naujos statybos namais, tačiau jų kaina ne visiems prieinama. „Tokiems klientams siūlome apžiūrėti butus renovuotame daugiabučiame name. Juose gyvenimo kokybė lyginant su senos statybos neatnaujintais būstais tikrai geresnė, nes butai tampa paprasčiausiai šiltesni, o sąskaitos už šildymą – žymiai mažesnės“, – privalumus vardija p. S. Vagonis.

Be abejonės, senas butas po namo renovacijos netampa nauju, tačiau jo pranašumai lyginant su senu butu – akivaizdūs. Toks butas ne tik šiltesnis, ekonomiškesnis, bet ir ilgaamžiškesnis. Perspektyvos gyvenant tokiame name kur kas šviesesnės nei sename daugiabutyje, kurio vertė mažėja kasmet.

Nekilnojamojo turto pardavimo bendrovės „Ober-Haus“ ekspertai pabrėžia, kad pakitusi estetinė seno daugiabučio išvaizda lemia tai, kad atnaujintas būstas tampa žymiai patrauklesne investicija, už kurią pirkėjai pasiryžę mokėti daugiau.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (JESSICA) – www.atnaujinkbusta.lt ir nemokama telefono linija 8 800 200 12.

ES AM BUPA
 
Pavadinimas
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką