Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Roges žiemai ruošia vasarą: jonavietė Daiva Jankauskaitė nuo liepos kuria Kalėdų miestelį

Daiva Jankauskaitė
Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr. / Daiva Jankauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Jonavietei Daivai Jankauskaitei ypač tinka posakis „Roges žiemai ruošk vasarą“. Kelerius metus praleidusi JAV, grįžusi į gimtinę jau nuo vasaros vidurio jauna moteris gyvena Kalėdų laukimu ir kuria Kalėdų miestelį Jonavos rajone.

Kalėdų miestelio idėjos autorė sako norėjusi, kad Lietuvoje rastųsi vieta, kurioje per šventes būtų gera ir jauku.

„Norėjau, kad tai būtų vieta, kur būtų smagu nuvažiuoti kartu su šeima ar draugais ir pabėgti nuo kasdienės rutinos. Kalėdų miestelis pasirodė puiki idėja. Stengiuosi, kad jis būtų prieinamas visiems. Pavienėms šeimoms apsilankymas pas Kalėdų Senį nieko nekainuos, įėjimo mokesčio į miestelį nebus, o tie, kurie norės ir galės išleisti šiek tiek pinigų bei paremti projektą, galės užsisakyti Kalėdų Senelio laišką arba, atvykę į miestelį, pasivaišinti kavinėje“, – apie sumanymą, kuris netrukus virs realybe, pasakoja D.Jankauskaitė.

Norėjau, kad tai būtų vieta, į kurią būtų smagu nuvažiuoti kartu su šeima ar draugais ir pabėgti nuo kasdienės rutinos. Kalėdų miestelis pasirodė puiki idėja, – sako pašnekovė.

Prie Kalėdų miestelio projekto moteris ėmė darbuotis dar liepą – prieš akis laukė kalnas darbų. Viskas prasidėjo nuo idėjos.

„Susirašiau planą, kaip ir ką įsivaizduoju. Rašiausi viską: pradedant tuo, kad reikės patalpos, kurioje galėsiu priimti grupes, baigiant tuo, kad reikės to, kuris nukastų sniegą, jeigu prisnigs. Turėjau apgalvoti viską, pradedant elektros generatoriumi,  baigiant tuo, iš kur gausiu meduolių, kuriuos pardavinėsiu miestelyje“, – apie darbų pradžią kalbėjo D.Jankauskaitė.

Kalėdų miestelio kūrėja sako, kad šiuo metu planavimo etapas jau yra baigtas – viskas suguldyta ne tik galvoje, bet ir – juoda ant balto popieriuje.

Prisijungė ir draugai

Kai viskas pamažu įsisuko, jai į pagalbą atskubėjo šeima, daugybė bičiulių ir nepažįstamų žmonių. Lapkritį ji organizuoja talką, kurios metu pagaliau bus statomas miestelis.

„Iki tol aš tik perku, gaminu, kaupiu dekoracijas ir kitus dalykus, o lapkričio pabaigoje draugai padės viską „pastatyti ant kojų“. Džiaugiuosi, kad mane supa tokie nuostabūs žmonės!“, – sako moteris.

Lapkričio pabaigoje draugai padės viską „pastatyti ant kojų“. Džiaugiuosi, kad mane supa tokie nuostabūs žmonės, – sako moteris.

Kalėdų miestelis įsikurs Jonavos rajone, „Lokės pėdoje“, kurios vadovas leido teritorija naudotis nemokamai. Į miestelį užsukusios šeimos galės susitikti su Kalėdų Seniu – su juo pasišnekučiuoti, pamatyti, kaip šis gyvena. Grupėms iš darželių ir mokyklų bus siūloma apsilankyti Linksmybių palapinėje, kurioje Kalėdų Senis pasitiks su specialia programa.

„Pačiame Kalėdų miestelyje bus pastatyta keletas nykštukų namų, rankdarbių trobelių, piešinių namelis, bibliotekėlė. Miestelyje taip pat veiks lauko kavinė, kurioje lankytojai galės užkąsti ar pasivaišinti karštu šokoladu“, – viziją dėlioja D.Jankauskaitė.

Kalėdų miestelis „duris“ lankytojams atvers gruodžio pradžioje. Jis veiks kasdien nuo gruodžio 6 iki gruodžio 31 d., nuo 10 val. iki 21 val.

„Darbo dienomis priimsime grupes iš mokyklų bei darželių, o vakarais ir savaitgaliais labiau orientuosimės į pavienes šeimas. Jos gali atvažiuoti ir darbo metu, bet gali būti, kad norint susitikti su Kalėdų Seniu, teks palaukti, kol jis baigs programą Linksmybių palapinėje“, – perspėja D.Jankauskaitė.

Taip pat gruodžio 6-7 dienomis planuojama surengti mugę, kurioje lankytojai galės įsigyti įvairiausių rankdarbių.

Kiek investavo, neatskleidžia

Kiek investicijų pareikalavo Kalėdų miestelio idėjos virsmas realybe, pašnekovė kol kas nenori įvardyti. Tik prisipažįsta, kad piniginę ribą, kurios tikėjosi nepasiekti, jau peržengė.

Jei nepasiseks, sugalvosiu kažką kitą. Mama sakė, kad pamaitins, jei kas, – šypsosi moteris.

„Kai viską darai iš idėjos, imi neskaičiuoti pinigų. Na, arba tiesiog imi mintyse save guosti, kad „ai, kaip nors išsisuksiu“. Esu sveika, galiu dirbti ir užsidirbti. Jei nepasiseks, sugalvosiu kažką kitą. Mama sakė, kad pamaitins, jei kas“, – šypsosi ji.

Kol kas viską moteris daro iš asmeninių santaupų, tačiau pamažu dairosi ir rėmėjų, kurių, viliasi, tikrai netrukus atsiras.

Rašo laiškus nuo Kalėdų Senio

Kalėdų miestelio idėja prasidėjo nuo laiškų rašymo. Dar būdama JAV D.Jankauskaitė turėjo nemažai laisvo laiko, o, kadangi Kalėdos – jai ypatingas metas, nusprendė nuveikti kažką, kas būtų susiję būtent su jomis.

Dažniausiai tėvai prašydavo parašyti vaikui, kad jis atsakingiau tvarkytųsi namuose, kad nesipeštų su sesute ar broliuku, kad išsivalytų dantis, – apie tėvų prašymus pasakoja laiškus nuo Kalėdų Senelio rašanti D.Jankauskaitė.

„Būdama svetur susikūriau tinklalapį, kuriame tėvai galėjo užsakyti laiškus nuo Kalėdų Senio savo vaikams. Pirmaisiais metais jų užsakė gal tik 40, o kitais – jau beveik 500 ir, turiu pripažinti, vėlavau juos parašyti. Nesitikėjau, kad norinčių bus tiek daug!“ – prisipažįsta ji, pridurdama, kad prieš šiuos žmones jaučiasi iš tiesų nepatogiai. Šįmet moteris ketina priimti ribotą užsakymų skaičių, kad praėjusių metų istorija nebesikartotų.

Visi laiškai – individualūs. Tėvai užsakydami tokį laišką turi atsakyti į klausimus apie vaiką. Kuo daugiau informacijos jie suteikia, tuo gražesnis ir asmeniškesnis laiškas išeina.

„Dažniausiai tėvai prašydavo parašyti vaikui, kad jis atsakingiau tvarkytųsi namuose, kad nesipeštų su sesute ar broliuku, kad išsivalytų dantis. Tėvai taip pat prašo, kad Kalėdų Senis laiškuose paskatintų vaikus, pasidžiaugtų jų pasiekimais, pagirtų už gerą elgesį“, – apie tėvų prašymus pasakoja laiškus nuo Kalėdų Senelio rašanti D.Jankauskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką