Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

RSA grupės pusmečio rezultatai teigiami, tačiau „Lietuvos draudimo“ pardavimas bus tęsiamas

RSA
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / RSA
Šaltinis: 15min
0
A A

RSA grupė, ketinanti parduoti Lietuvos Draudimą, ketvirtadienį paskelbė grupės pusės metų rezultatus. Jie rodo, kad grupės finansiniai nemalonumai po truputi sprendžiasi. Grupė pagaliau deklaruoja pozityvų 69 mln. GBP pelną neatskaičius mokesčių ir žada vėl pradėti mokėti dividendus. Tačiau palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais pasirašytos įmokos smuko 16 proc.

Nors grupė ir deklaravo pozityvius rezultatus, akcijos Londono biržoje smuktelėjo 1%. Investuotojai praneša likę nepatenkinti didesniais nei tikėtasi grupės verslo reorganizavimo kaštais, kurie siekia 117 mln GBP. 

RSA su PZU yra preliminariai sutarę parduoti visas įmones Baltijos šalyse už 225 mln. svarų, o įmonę Lenkijoje – už 75 mln. svarų.

Iki šiol kiekvienas atliktas RSA žingsnis turėjo pozityvių trumpalaikių rezultatų akcijų kainai, tačiau akcijos  ir toliau lieka nuvertėjusios, o finansų brokerių nuomonės dėl investavimo į RSA akcijas lieka pasidalinusios tarp „laikyti” ir „parduoti”.

Tai yra signalas, kad iki šiol atlikti RSA grupės žingsniai investuotojams nėra visiškai pakankami ir kiti RSA grupės verslo perorganizavimo žingsniai ir rezultatai yra laukiami artimiausiu metu. 

RSA su PZU yra preliminariai sutarę parduoti visas įmones Baltijos šalyse už 225 mln. svarų, o įmonę Lenkijoje – už 75 mln. svarų. Viso sandorio suma siekia 300 mln. svarų. Iš visų iki šiol praneštų planuojamų grupės įmonių pardavimo sandorių tik Latvijos draudimo bendrovės sandoris yra įtrauktas į grupės pusės metų finansinių rezultatų ataskaitą, kuris sudarė 17 mln. svarų.

Yra  pranešama, kad reali  visu Baltijos šalių ir Lenkijos įmonių vertė esanti tik 140 mln. svarų ir tai sudaro labai mažą RSA grupės verslo dalį. Bendra per metus visų šių įmonių pasirašytų draudimo įmokų suma yra 241 mln. svarų, kai visos grupės  – 2013 metais siekė 8,7 mlrd. svarų. 

Yra  pranešama, kad reali  visu Baltijos šalių ir Lenkijos įmonių vertė esanti tik 140 mln. svarų ir tai sudaro labai mažą RSA grupės verslo dalį, – teigia V.Vasiliauskaitė.

Tačiau, kiekvienos šalies kontekste tokio dydžio įmonių pardavimai gali turėti didelės įtakos šalies ekonomikai, darbo vietoms, konkurencingumui draudimo rinkoje, todėl ar šie sandoriai įvyks, priklauso tik nuo Konkurencijos tarnybos Lietuvoje ar alternatyvių institucijų Estijoje ir Lenkijoje  pritarimo.

Dėl sukčiavimo Airijos įmonėje, kurio mastai buvo didesni nei 200 mln. svarų ir per praėjusius du metus potvynių sukeltų žalų Airijoje bei Jungtinėje Karalystėje, RSA grupė turėjo padengti daugiau nei 500 mln. svarų kapitalo trūkumą.

Tai ir yra pagrindinė naujojo RSA vadovo Stepheno Hesterio užduotis. Prasivėrusiai finansinei smegduobei užlyginti britai naudos kapitalą, gautą iš papildomos akcijų emisijos ir įmonių pardavimų. Dėl to, greitu laiku RSA turėtų paskelbti naujus planuojamus sandorius.

Viktorija Vasiliauskaitė

Nepriklausoma verslo konsultantė, Lietuvių Londono Sičio klubo prezidentė Viktorija Vasiliauskaitė

Be jau minėtų verslų pardavimų Baltijos šalyse ir Lenkijoje, RSA savo akcijas Kanadoje veikiančioje draudimo brokerio įmonėje „Noraxis Capital Corporation“ sutarė parduoti už 272 mln. svarų vienam didžiausių pasaulio brokerių „Arthur J. Gallagher & Co“, o įmonę Kinijoje žada parduoti už 71 mln. svarų, tačiau neskelbiama kam.

Nepaisant nesėkmių, RSA neplanuoja palikti Airijos, nes kartu su Skandinavija ir Jungine Karalyste, Airija yra vienas iš pagrindinių jos grupės regionų, tačiau nuo kitų metų sausio Airijos, Jungtinės Karalystės ir Vakarų Europos padaliniai turės naują generalinį direktorių – Stevą Lewį. Jo pagrindinė užduotis bus Airijos ir Jungtinės Karalystės verslų pertvarkymas.
 

informacija
LIETUVOS DRAUDIMAS, AB centrinė buveinė
Vadovas: Kęstutis Šerpytis Darbuotojų sk.: 1103 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką