Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusai Ukrainos ekonomikoje: sunkioji pramonė, telekomunikacijos, investicijos

Kariai Kryme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Neramumai Ukrainoje gąsdina ir Rusijos verslininkus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos bendrovės ir bankai su nerimu stebi politinę ir finansinę krizę Ukrainoje bei Rusijos karinę agresiją Kryme, kadangi gali prarasti milijardus, kuriuos investavo į veiklą šioje šalyje, rašo Tvn24bis.pl, cituodama „Reuters“.

„Reuters“ duomenimis, Rusijos bankai yra didžiausi investuotojai Ukrainoje, jie užima apie 12 proc. tenykščio bankų sektoriaus. Tad grėsmė pakibo virš 28 mlrd. dolerių, daugiausia „Sberbak“, VEB ir VTB bankų portfeliuose.

Rizika kilusi ir naftos bei dujų, telekomunikacijų, metalų bei kalnakasybos sektoriuose. Dauguma įmonių veikia pramoniniuose Rytų Ukrainos regionuose, kur gyvena rusakalbiai. Ten kasama anglis, apdirbamas metalas, plėtojama chemijos pramonė.

Aliuminio gigantas „Rusal“ būtent čia turi daugumą savo liejyklų, Zaporožėje įrengtas jų kasyklų kompleksas, kuris šiuo metu yra sustabdęs darbus dėl žemų kainų rinkoje.

Rusijos bankai yra didžiausi investuotojai Ukrainoje, jie užima apie 12 proc. tenykščio bankų sektoriaus. Tad grėsmė pakibo virš 28 mlrd. dolerių.

„VSMPO Avisma“ yra didžiausia titano gamintoja pasaulyje, o jai priklausanti bendrovė „VSMPO Titan Ukraina“ gamina titano vamzdžius. 

„Evres“ dirba Dniepropetrovske, savo produkciją – neapdorotą plieną, jo gaminius – parduoda Ukrainoje, Rusijoje ir Artimuosiuose Rytuose. Šios bendrovės didžiausias akcininkas yra milijardierius Romanas Abramovičius.

Donecke veikia kita plieno gamintoja „Mechel“, per metus pagaminanti apie milijoną tonų neapdoroto plieno, kurį tiekia daugiau nei 30 pasaulio šalių.

Rusijos MTS yra antras pagal dydį telekomunikacijų tiekėjas Ukrainoje. 2013 metų rugsėjo pabaigoje jis turėjo 22,4 mln. mobiliojo ryšio abonentų, o augimas siekė 12 proc.

Didžiausia Rusijos naftos kompanija „Rosneft“ jau netrukus gali įsigyti Ukrainos naftos gamybos įmonę Odesoje, kuriai garantijas yra suteikęs Rusijos valstybinis bankas VTB. Taip gali nutikti dėl savininkų nemokamų skolų. „Rosneft“ jau valdo antrą pagal dydį Ukrainos naftos gamybos įmonę – „Lisičansk“.

Rusijos investicinė grupė „Summa“, kuri valdo pusę Rusijos prekybos grūdais rinkos, planuoja statyti konteinerinį terminalą grūdams Ukrainos Nikolajevo srityje prie Juodosios jūros.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką