Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos sankcijos griauna „Swedbank“ viltis dėl paskolų paklausos atsigavimo Baltijos šalyse

Swedbank
TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS / Postimees.ru / Swedbank
Šaltinis: BNS
0
A A

Sankcijos Rusijai griauna „Swedbank“, didžiausio banko Baltijos šalių regione, viltis dėl paskolų paklausos atsigavimo Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

2009 metų būsto rinkos krizę Baltijos šalyse atlaikęs „Swedbank“ anksčiau tikėjosi, kad kreditavimo augimas regione šiemet atsigaus, tačiau krizė Ukrainoje sutrikdė banko verslo planus.

„Iš tikrųjų norėtume <...> visose trijose šalyse skolinti daugiau pinigų, bet kaip žinote, paklausos šiandien nėra“, – agentūrai „Bloomberg“ pareiškė „Swedbank“ atstovas Peteris Stenbornas.

Banko vertinimais, skolinimas regione, skaičiuojant kronomis, mažėja – paskolų suma Baltijos šalyse trečiąjį ketvirtį, palyginti su antruoju ketvirčiu, sumažėjo 0,8 proc., tuo tarpu indėlių suma padidėjo 2,5 procento. Skaičiuojant eurais, skolinimo apimtys palyginamuoju laikotarpiu nepakito.

Nuo šių metų sausio „Swedbank“ padaliniai Baltijos šalyse maždaug 60 proc. savo pelno išmokės patronuojančiajam bankui.

Dėl tokių pokyčių paskolų suma praėjusį ketvirtį sudarė tik 97 proc. indėlių sumos, tuo tarpu pernai šis santykis viršijo 100 procentų.

Tuo tarpu bankas perteklines lėšas perkelia į kapitalo rezervus. „Swedbank“ Latvijos ir Estijos padalinių bendro 1 lygio nuosavo kapitalo pakankamumo koeficientai, apskaičiuoti pagal Europos Centrinio Banko (ECB) testavimo nepalankiausiomis sąlygomis nepalankųjį scenarijų, viršijo 30 proc. jų pagal riziką įvertinto turto ir beveik šešis kartus viršijo testavimui atlaikyti nustatytą 5,5 proc. minimumą.

Atitinkamas „Swedbank“ Lietuvos padalinio koeficientas sudarė 23 proc., o Stokholme įsikūrusio patronuojančiojo banko rodiklis siekė 16,3 procento.

Nuo šių metų sausio „Swedbank“ padaliniai Baltijos šalyse maždaug 60 proc. savo pelno išmokės patronuojančiajam bankui. Prieš tai savo pelną jie skirdavo skolinimui arba kapitalo rezervų didinimui.

Dėl tokių pokyčių paskolų suma praėjusį ketvirtį sudarė tik 97 proc. indėlių sumos, tuo tarpu pernai šis santykis viršijo 100 procentų.

Perteklinis banko kapitalas nebus naudojamas įsigijimams Baltijos šalyse, pareiškė P. Stenbornas.

„Esame sakę, kad sieksime laikytis savo namų rinkos, o tai yra Švedija ir trys Baltijos šalys, ir neturime jokių įsigijimų jokioje geografinėje vietovėje planų“, – sakė „Swedbank“ atstovas.

Baltijos šalyse „esame įvykdę kelis labai nedidelius įsigijimus, nes tuomet buvo bankų, norėjusių pasitraukti. O šiaip planų papildomai plėstis nėra“, pridūrė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos Swedbank
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką