Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Savivaldybės nelinkusios atsisakyti sandorių su savo įmonėmis

Savivaldybės neatsisako įpročio pirkti paslaugas iš joms pavaldžių įmonių, nors jau ne kartą skambėjo rekomendacijos atsigręžti į rinką, rašo „Verslo žinios“. 
Eurai
Eurai / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Statistika rodo, kad Lietuvoje kas trečia savivaldybė paslaugas ir toliau perka be konkurso, sudarydamos vidaus sandorius su savivaldybių valdomomis įmonėmis (SVĮ).

Pernai savivaldybės be konkurso su savo įmonėmis turėjo 125 galiojančius vidaus sandorius, o tokių sutarčių vertė šiuo metu siekia 780 mln. eurų sumą.

Sandoriuose iš viso pernai dalyvavo 35 savivaldybių valdomos įmonės, kurios teikė 33 skirtingas paslaugų rūšis, o kai kurios SVĮ – ir ne po vieną, rodo Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) analizė.

Dažniausiai be konkurso perkamos teritorijų, atliekų tvarkymo, gatvių apšvietimo ar keleivių vežimo paslaugos. LLRI nurodo, kad visos šios paslaugos nėra tiek sudėtingos, kad jų negalėtų teikti privatūs ūkio subjektai.

BNS primena, kad Seimo Ekonomikos komitetas praėjusią savaitę nepritarė siūlymui uždrausti savivaldybių ir jų valdomų įmonių vidaus sandorius.

Viešųjų pirkimų įstatymas dabar numato, kad savivaldybės vidaus sandoris gali būti sudaromas tik išimtiniu atveju, kai perkant viešai būtų neįmanoma užtikrinti nepertraukiamos paslaugos, geros kokybės ir prieinamumo.

Atsisakyti vidaus sandorių savivaldybėse anksčiau ragino Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės kontrolė, Konkurencijos taryba, Viešųjų pirkimų taryba, Kainų komisija.

Valstybės įmonių vidaus sandorius Seimas uždraudė 2017 metų kovą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius