Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SBA baldų grupė šiemet į gamyklas investuos 41 mln. litų

SBA E.Valentinavicius
SBA / SBA E.Valentinavicius
Šaltinis: 15min
0
A A

41 milijonas litų – tiek SBA baldų grupė yra numačiusi šiemet investuoti į savo valdomas gamyklas. „Nuolatinės investicijos mūsų versle yra būtinos – tik taip galime didinti gamybos apimtis, veiklos efektyvumą ir sėkmingai konkuruoti pasaulinėse rinkose“, - sako koncerno SBA viceprezidentas ir SBA baldų grupės valdybos pirmininkas Egidijus Valentinavičius.

Šių metų pirmąjį ketvirtį 10,5 proc. kritus bendram Lietuvos eksportui, baldų pramonė išlieka vienu šalies užsienio prekybos variklių. SBA baldų grupės eksporto pardavimai tuo metu paaugo 8 proc.

SBA baldų grupės pardavimai stabiliai auga nuo 2009 metų – 2013 m. jie siekė 689,2 mln. litų, 56 proc. daugiau nei 2009 m., kai pardavimai buvo 441 mln. litų. Didžiąja dalimi šiuos rezultatus lėmė į įmones investuotos lėšos – tai leido didinti  pagaminamos produkcijos kiekį, o kartu mažinti sąnaudas bei didinti veiklos efektyvumą.

Per pastaruosius trejus metus SBA baldų grupės investicijos į įmones viršijo 150 mln. litų, o nuo 2006 metų įmonės sulaukė daugiau nei 300 milijonų litų investicijų.

„Investavome ir į naujų gamyklų statybas, ir į senųjų perstatymą, naujų linijų diegimą. Iš esmės pertvarkėme ir gamybos procesus, ir valdymą“, - sako SBA baldų grupės valdybos pirmininkas.

Bendras SBA baldų grupės įmonių efektyvumas, skaičiuojant produkcijos verte vienam darbuotojui, nuo 2006 metų išaugo 73 proc.

Atnaujins gamyklas

Viena SBA baldų grupės 2014 metų investicijų yra „Šilutės baldų“ medienos masyvo cecho modernizavimas. Tam numatyta 11 milijonų litų. Modernizavus cechą jame atsiras nauji medienos supjovimo įrenginiai, automatinis skeneris, kuris automatiškai paskaičiuos pjovimo vietą. Dėl pasiekto tikslumo, gaminiui pagaminti reikės mažiau medienos. Tuo pačiu mažės produkcijos savikaina bei didės darbo našumas.

„Lietuvos baldų pramonė į gamybos modernizavimą investuoja nuosekliai ir daug. Turime išvystytą infrastruktūrą, nemažus gamybinius pajėgumus, gerus specialistus ir modernias technologijas. Baldų gamyba, atmetus naftos produktus, sudaro 10 proc. visos Lietuvos pramonės produkcijos. Užimame penktą vietą „IKEA“ didžiausių gamintojų sąraše – iš karto po Kinijos, Lenkijos, Italijos ir Švedijos. Tai irgi daug pasako apie mūsų baldų įmonių konkurencingumą. Juo labiau, kad dėl užsakymų konkuruojame globaliu mastu“, - pastebi SBA baldų grupės valdybos pirmininkas.

SBA baldų grupės įmonių produkcija eksportuojama ir Vakarų, ir Rytų kryptimis. Produkcijos galutinio taško geografija labai įvairi – nuo JAV Vakaruose iki Kinijos Rytuose, Europoje šiemet išaugo eksportas į Vokietiją, Austriją.

SBA baldų grupė vienija septynias baldų gamybos įmones Lietuvoje, Rusijoje ir Baltarusijoje:  „Kauno baldai“, „Klaipėdos baldai“, „Visagino linija“, „Šilutės baldai“, „Germanika“, „Novomebel“ ir "„Mebelain“.  SBA baldų grupės konsoliduoti pardavimai 2013 m. viršijo 689 mln. LT. SBA baldų grupė yra SBA koncerno dalis. 

informacija
ŠILUTĖS BALDAI, AB
Vadovas: Asta Dijokienė Darbuotojų sk.: 750 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
SBA FURNITURE GROUP, UAB
Vadovas: Egidijus Valentinavičius Darbuotojų sk.: 8 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
SBA, UAB koncernas
Vadovas: Arūnas Martinkevičius Darbuotojų sk.: 60 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
VISAGINO LINIJA, UAB
Vadovas: Algis Makūnas Darbuotojų sk.: 724 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką