Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 11, 11:12

SBA grupės pajamos šiemet augo, bet dėl ateities optimizmo – mažai

Verslininko Arūno Martinkevičiaus valdomos SBA grupės baldų gamybos įmonių pajamos pirmąjį pusmetį siekė 191,5 mln. eurų, arba 21 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai pardavimai siekė 158,4 mln. eurų, pranešė grupė. Anot jos, dėl geopolitinės situacijos ir aukštų energijos kainų bei infliacijos verslo ateities perspektyvos yra pesimistinės.
SBA Grupė
SBA Grupė / SBA nuotr.
Temos: 2 SBA Verslas

Pasak SBA atstovo, finansinius rezultatus paveikė ne tik energetikos kainų augimas bei tiekimo grandinės sutrikimai, bet ir dėl Rusijos karo Ukrainoje pakeisti žaliavų tiekėjai – iš Rytų tiekiamą produkciją pakeitė Lenkija, Latvija ir kitos Europos šalys.

„Dėl karo operatyviai perorientavome esminių žaliavų tiekimą: Ukrainą, Rusiją, Baltarusiją pakeitėme partneriais Lenkijoje, Latvijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse. Šie iššūkiai verslui kainuoja papildomų sąnaudų ir turės įtakos šių metų finansiniam veiklos rezultatams“, – pranešime sakė SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Anot jo, pajamų augimas galėjo būti spartesnis, jeigu būtų veikusi gamykla Baltarusijoje „Mebelain“, kuri dėl karo Ukrainoje sustabdyta ir veiklos nevykdo nuo kovo mėnesio.

„Klaipėdos baldai“ antrąjį ketvirtį pajamas augino trečdaliu iki 29 mln. eurų, Klaipėdos rajone baldų ruošinių gamyklą „Laminn“ prijungus prie „Inno Line“, pastarosios pajamos augo dukart iki 28 mln. eurų, „Visagino linijos“ – ketvirtadaliu iki 24 mln. eurų, „Šilutės baldų“ – ketvirtadaliu iki 15 mln. eurų, „Kauno baldų“ – dešimtadaliu iki 15 mln. eurų.

E.Valentinavičiaus teigimu, antrojo pusmečio rezultatus lems geopolitinė įtampa, energijos ir žaliavų kainos, aukšta infliacija ir neigiama jos įtaka vartojimui. Ano jo, pirmąjį pusmetį SBA įmonių sąskaitos už energiją buvo 85 proc. didesnės nei prieš metus ir tris kartus didesnės nei prieš dvejus metus.

Jo manymu, dėl šių priežasčių verslo ateities perspektyvos yra pesimistinės, o su iššūkiais susitvarkyti galėtų padėti tikslinė valstybės pagalba.

„Prielaidų verslo optimizmui bent jau trumpuoju laikotarpiu neįžvelgiame. Šalies ekonomikai ir verslui lengviau išgyventi šį laikotarpį ir išsaugoti konkurencingumą bei darbo vietas padėtų reikšmingesnė ir fokusuota valstybės pagalba“, – teigė SBA viceprezidentas.

SBA grupė veikia baldų gamybos, tekstilės ir nekilnojamojo turto sektoriuose, jos įmonėse Lietuvoje dirba apie 4,8 tūkst. žmonių. Savo produkciją ji eksportuoja į 50 pasaulio šalių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką