TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

SBA surengtame „Green Hall 2“ architektūrinio projekto konkurse laimėjo drąsios idėjos

Geriausias projektas
Organizatorių archyvo nuotr. / Geriausias projektas
Šaltinis: 15min
0
A A

Paaiškėjo koncerno SBA inicijuoto biurų pastato „Green Hall 2“ atviro architektūrinio projekto konkurso nugalėtojai.

Komisija, kurią sudarė žinomi architektai – Gintautas Blažiūnas, Artūras Blotnys, Audrys Karalius – ir SBA atstovai, geriausiu pripažino vilniečio  architekto Lino Karmazos projektą. Antrą vietą užėmė architektė Sigita Norviliūtė, trečią – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros instituto architektės Tautvilė Džiugytė, Berta Gruodytė ir Indrė Saladžinskaitė.

„Visų nuostabai laimėjo jauni architektai. Tai karta, kuri nebijojo pasiūlyti drąsių sprendimų, artimų SBA verslo filosofijai. Ieškojome kūrybingų idėjų, kurių įgyvendinimui būtų taikomi inovatyviausi ir draugiškiausi aplinkai sprendimai, o tokių konkurse pateiktuose darbuose buvo ne vienas“, – sako koncerno SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Organizatorių archyvo nuotr./Geriausias projektas
Organizatorių archyvo nuotr./Geriausias projektas

Koncernas SBA planuoja Vilniuje Upės gatvėje šalia verslo centro „Green Hall“ statyti dar vieną apie 8 tūkstančių kvadratinių metrų biurų pastatą, kuris savo architektūriniais ir inovatyviais technologiniais sprendimais taptų lyderiu Baltijos regione.

Tai atsispindėjo ir atvirojo architektūrinio projekto konkurso sąlygose. Pagrindiniai vertinimo kriterijai – architektūros originalumas, inovatyvumas, tvarumas, racionalumas, ilgalaikė pastato išliekamoji vertė.

Taip pat vienas iš svarbiausių konkurso reikalavimų buvo, kad naujas biurų pastatas būtų draugiškas aplinkai ir jame būtų naudojamos pažangios žaliosios technologijos.

„Green Hall 2“ architektūrinio projekto konkursui iš viso buvo pateikta 14 darbų. Siekiant maksimalaus objektyvumo, konkursui pateikti darbai buvo pažymėti tik kodu, nenurodant autorių, o jų anonimiškumas buvo išlaikytas iki konkurso nugalėtojo paskelbimo.

„Buvo keletas darbų, kurių autoriai stengėsi surasti pastato formą, kuri būtų vientisa ir tiktų prie jau esamo apvalaus, aukšto „Green Hall“ pastato.

Vertinimo komisija nugalėtoju pripažino darbą, kuris labiausiai imponavo savo masteliu, dydžiu ir vientisumu, santykiu su šalia esančiu pastatu“, – sakė konkurso vertinimo komisijos narys architektas Gintautas Blažiūnas.

Organizatorių archyvo nuotr./Geriausias projektas
Organizatorių archyvo nuotr./Geriausias projektas

Pirmos vietos laimėtojui skirta 15 tūkst. litų premija, už antrą vietą – 10 tūkst.  litų,  už trečią vietą – 5 tūkst. litų. 
Su konkursui pateiktais darbais galėjo susipažinti ir visi norintys – visuomenei jie savaitę buvo eksponuojami verslo centre „Green Hall“. 

„Į šį projektą norime įtraukti ne tik architektus, bet ir plačią visuomenę, išgirsti įvairių nuomonių.

Todėl organizavome atvirą konkursą, nes siekiame sukurti išskirtinį pastatą, kuris atspindėtų pasaulines architektūros tendencijas, turėtų ilgalaikę vertę ir puoštų Lietuvos sostinę Vilnių.

Be to, tai galimybė įsiamžinti Lietuvos architektams, tad konkursą pavadinome „Palik savo ženklą Vilniuje“, – sako koncerno SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Planuojama, kad naujasis biurų pastatas bus statomas 2013-2014 metais. Koks architektūrinis projektas bus pasirinktas įgyvendinti, paaiškės po tolesnio bendradarbiavimo su visais trim konkurso nugalėtojais. Kol kas tai tik konceptualūs projektai, jų finansiniai skaičiavimai dar nebuvo daromi. 

Pirmasis vienas moderniausių Baltijos šalyse aplinką tausojančių biurų pastatų „Green Hall“ duris Vilniaus centre šalia vaizdingo Neries vingio atvėrė 2009 metais.

Šis koncernui SBA priklausantis dvylikos aukštų pastatas išsiskiria ne tik gamtos padiktuota elipsės forma, bet pirmiausia – įdiegtomis unikaliomis pažangiomis technologijomis.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką