TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Schindlerio liftais – į verslo viršūnę

Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
1
A A

Ekonominės blokados skurdas, stygius, šaltis, tokiąLietuvą rado prieš dvidešimt metų iš klestinčios Vakarų valstybės atvykę darbuotojai, steigti "Schindler" atstovybę. Darbe žiemą sėdėdavo su vatinukais, vadinamos „fufaikės“ gelbėjo nuo šalčio, skaičiavo kiekvieną benzino lašą, nes jo degalinėse dažniausiai nebūdavo. Ne liftai tada žmonėms rūpėjo. Yra ką prisiminti.

Nei ekonominės krizės, nei žiauri konkurencija ar nedraugiška verslui aplinka nesutrukdė plėtoti liftų montavimo ir jų aptarnavimo paslaugas 1993-iasiais Lietuvoje veiklą pradėjusiai bendrovei „Schindler-Liftas“. Į jubiliejaus šventę Energetikos muziejuje susirinkę verslininkai, architektai, įmonės klientai, bičiuliai ir darbuotojai  minėjo ne tik sunkius laikus, daugiau kalbėjo apie nuveiktus darbus ir iššūkius, kuriuos įgyvendinus, pasikeitė sostinės veidas.

„Lietuvoje kasdien mūsų sumontuotais ir prižiūrimais liftais kyla ir leidžiasi beveik puse milijono žmonių“, - šventės svečiams pasakojo UAB „Schindler-Liftas“ generalinis direktorius Aivijus Čerauskas

„Lietuvoje kasdien mūsų sumontuotais ir prižiūrimais liftais kyla ir leidžiasi beveik puse milijono žmonių“, - šventės svečiams pasakojo UAB „Schindler-Liftas“ generalinis direktorius Aivijus Čerauskas, - „nedaugelis važiuodami lifte gilinasi, kiek daug unikalių darbų atlikta kitoje lifto kabinos pusėje, koks nematomas pasaulis glūdi pačioje lifto šachtoje, kas vyksta lifto mechanizmų patalpoje ir Schindler biuruose... Per pastaruosius dvidešimt metų mes padarėme milžinišką darbą. Šiandien kas ketvirtas liftas Lietuvoje –Schindler“ .

Prieš gerą dešimtmetį Vilniuje pradėta šiuolaikinių biurų ir dangoraižių statyba neapsiėjo be technologinių inovacijų liftų gamyboje. Hanner dangoraižyje „Europa“, aukščiausiame visose Baltijos šalyse, sumontuoti vieni moderniausių Schindler liftų. AB „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis patikėjo bendrovei „Schindler-Liftas“ realizuoti novatoriškiausius sprendimus, statant dangoraižius. Tikras iššūkis bendrovei buvo, kai prieš kelerius metus reikėjo pakeisti Televizijos bokšto liftus. Tai unikalus pastatas, jis yra aukštas ir siauras, ir jo viršūnė natūraliai šiek tiek svyruoja. Šie Schindler mechanikos kūriniai yra patys aukščiausi ir greičiausi Baltijos šalyse, judantys 4 m/s greičiu.

Pavadinimas


Vieni gražiausių Schindler liftų kelia miesto svečius naujausiame Vilniaus viešbutyje „Kempinski“. Per savo veiklos metus  „Schindler-Liftas“ Lietuvoje įrengė daugiau nei 2000 liftų ir eskalatorių.

Nors bendrovė šiandien mini savo veiklos dvidešimtmetį, tačiau pirmoji Schindler atstovybė buvo atidaryta dar 1927 m. Kaune. Ji veikė iki pat Antrojo Pasaulinio karo, per tuos metus Laikinojoje sostinėje sumontavo daugelį liftų. Tie, kurių nepakeitė naujesniais, veikia Kaune iki šiol, gerokai pergyvenę savo kūrėjus.

Pirmasis liftas Vilniuje, tiksliau iš karto du,  įrengti prieš 103 metus. Architektūros istorijos vadovėlyje rašoma, kad jie buvo sumontuoti tokios turtingos ponios Chajos Lėjos Kremer milžiniškame daugiabutyje  1911 m. Kauno gatvėje. Deja, šaltinis nenurodo, kas įrengė tuos liftus. Namo gyventojų svečiams jie kėlė tokį siaubą, kad daugelis lipo laiptais arba važiuodavo ir žegnodavosi. Šiandieniniai tviskantys Schindler liftai daugeliui reiškia saugumą ir komfortą.

Ar galėjo kuklus šveicaras Robertas Schindleris įsivaizduoti, kad praėjus 140 metų po nedidelės dirbtuvės atidarymo, jo pavardė pasaulyje taps lifto sinonimu? Sėkmės raktas, be abejo, teisingame pasirinkime. Jeigu ponas Schindleris tose savo dirbtuvėse būtų ėmęs gaminti laiptus, o ne liftus, vargu ar būtų sulaukęs laikų, kai jo pavarde imtų vadinti antrą pagal dydį pasaulyje koncerną, gaminantį liftus ir eskalatorius bei teikiantį jų priežiūros paslaugas, kompaniją, kuri darbu aprūpina per 47 000 žmonių. Schindler liftais visame pasaulyje kasdieną kyla ir leidžiasi apie vienas milijardas žmonių. Schindler prekinis ženklas Šveicarijoje užėmęs tvirtas pozicijas tarp 10-ies labiausiai vertinamų prekės ženklų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką