Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SEB pensijų fondai į Baltijos regiono įmones investuoja 56 mln. litų

Verslininkas
„Shuterstock“ nuotr. / Kiaulė taupyklė
Šaltinis: 15min
0
A A

„SEB investicijų valdymas“, pradėjusi bendradarbiauti su privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“, per fondą „BaltCap Private Equity Fund II“ (BPEF II) į pažangias Baltijos regiono bendroves investuoja 19,3 mln. litų (5,6 mln. eurų) pensijų fondų lėšų. Dar 17,5 mln. litų (5,06 mln. eurų) investuojama iš Latvijos, 19,7 mln. litų (5,7 mln. eurų) – Estijos SEB pensijų fondų turto. Iš viso į fondą BPEF II bus investuojami 56 mln. litų (16,26 mln. eurų).

„Investuodami į pažangias bendroves turinčias daug galimybių augti ir plėsti savo veiklą, mes norime užtikrinti palankesnį investicijų grąžos ir rizikos santykį mūsų investuotojams ir paskatinti Baltijos regiono ekonominį augimą,“ – sako „SEB investicijų valdymas“ generalinis direktorius Virgilijus Mirkės.

Fondas BPEF II kapitalą investuos vadovaudamasis investavimo ir plėtros strategija (angl. buy and build). Investuodamas į bendroves nuo 17,3 mln. iki 34,5 mln. litų (nuo 5 iki 10 mln. eurų) fondas sieks įsigyti kontrolinius įmonių akcijų paketus. „BaltCap“ veikia kaip aktyvi investuotoja vidutiniam laikotarpiui.

Investuodamas į bendroves nuo 17,3 mln. iki 34,5 mln. litų (nuo 5 iki 10 mln. eurų) fondas sieks įsigyti kontrolinius įmonių akcijų paketus.

Šiuo metu bendros investicijos į fondą BPEF II yra 281,4 mln. litų (81,5 mln. eurų). Į fondą BPEF II jau yra investavę visi didžiausi Baltijos šalių pensijų fondų valdytojai („Swedbank“ grupės bendrovės, valdančios pensijų fondus Baltijos šalyse, turto valdymo įmonė AS „LHV Varahaldus“ ir UAB „Danske Capital investicijų valdymas“), taip pat Europos investicijų fondas, Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

BPEF II valdo 75 proc. vienos didžiausių atliekų tvarkymo bendrovės Lietuvoje UAB „Ecoservice“ akcijų. „BaltCap“ taip pat yra investavusi į didžiausią transporto infrastruktūros inžinerijos įmonių grupę Lietuvoje „Kelprojektas“, sporto klubų tinklą „Impuls“, kavinių tinklą „Coffee Inn“ ir kitas sėkmingas Lietuvos bendroves.

„SEB investicijų valdymas“ Lietuvos rinkoje iki šiol yra investavusi 195,1 mln. litų (56,5 mln. eurų) valdomų pensijų fondų turto. Kartu su šia investicija į Baltijos šalių regioną jau bus investuota 949,5 mln. litų (275 mln. eurų) SEB grupės bendrovių valdomų antros ir trečios pakopos pensijų fondų turto Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

UAB „SEB investicijų valdymas“ Lietuvoje klientams siūlo tris antros pakopos ir du trečios pakopos pensijų kaupimo fondus. Šiuo metu lėšas ateičiai juose kaupia daugiau kaip 250 tūkst. žmonių. Bendras UAB „SEB investicijų valdymas“ valdomų pensijų fondų turtas Lietuvoje yra 1,7 mlrd. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką