Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 14d. 07:59

Seimas apsispręs dėl paramos „Belorus“ darbuotojams

„Belorus“ sanatorija Druskininkuose
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „Belorus“ sanatorija Druskininkuose

Seimas ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl subsidijų už prastovas Lietuvos įmonėms, kurioms pritaikytos Europos Sąjungos (ES) sankcijos. Seimui siūloma jų nemokėti, bet įteisinti specialią sankcijų taikymo išmoką, kurią gautų tokių įmonių darbuotojai – Lietuvos piliečiai.

Sprendimas aktualus Baltarusijai priklausančios Druskininkų sanatorijos „Belorus“, kuriai pritaikytos ES sankcijos, darbuotojams. „Belorus“ atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įmonei pritaikomos tarptautinės sankcijos.

Taip pat Seimas ketina uždrausti remti įmones, kurioms bus pritaikytos sankcijos, – jos negautų įdarbinimo paramos, lėšų darbo vietoms steigti ar įdarbinimui pagal pameistrystės sutartį.

Seimas balsuos dėl tokių Užimtumo bei Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymų pataisų.

Į naują išmoką galėtų pretenduoti tik tie „Belorus“ darbuotojai, kurie į darbą buvo priimti iki 2020 metų gruodžio 31-osios ir atleisti po 2021 metų sausio 1-osios. Ją gautų tiek darbdavio iniciatyva atleisti, tiek patys darbą palikę žmonės, tiek nutraukę darbo sutartį šalių susitarimu.

Pinigai būtų išmokami ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo jų atleidimo dienos. Išmoką tektų grąžinti, jeigu „Belorus“ su darbuotoju per tris mėnesius po atleidimo sudarytų naują darbo sutartį.

Sankcijų taikymo išmoka būtų 77,58 proc. dviejų darbuotojo vidutinių darbo užmokesčių dydžio, bet ne daugiau kaip 2890 eurai, arba dviejų vidutinių šalies darbo užmokesčių dydžio.

Darbuotojams, kurie įmonėje nebus išdirbę 12 mėnesių, išmoka sieks jų pajamų vidurkį, bet ne daugiau kaip 2890 eurų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką