15min be reklamos
2022 12 08, 13:25

Seimas pritarė išlygoms dėl PVM susijusioms įmonėms

Susijusios įmonės arba įmonių savininkai, kurie dirbtinai neskaidys savo verslo, nuo 2023 metų sausio galės nesiregistruoti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojais.
PVM
PVM / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas: už balsavo 114 Seimo narių, o balsavusių prieš ir susilaikiusiųjų nebuvo.

Per klausimo svarstymus komitetuose finansų viceministrė Rūta Bilkštytė yra sakiusi, kad ši išlyga bus naudinga smulkiam verslui.

Pakeitimai leistų verslui netaikyti nuostatos dėl bendro to paties asmens ir jo kontroliuojamų įmonių pajamų skaičiavimo, tačiau įmonės turės įrodyti, kad jos niekaip nėra susijusios.

Pavyzdžiui, įmonių apyvarta galėtų būti vertinama atskirai, jeigu vyras ir žmona – įmonių vadovai – valdo dvi atskiras įmones, kurios nėra jų bendra nuosavybė, užsiima skirtinga veikla, pavyzdžiui, gėlių parduotuvė ir investicinė konsultacinė veikla.

Dabar, jei tas pats ar susiję asmenys kontroliuoja kelias įmones, visos jos ir jie patys privalo registruotis PVM mokėtojais, jeigu bendra jų pajamų suma per metus viršija PVM mokėtojo ribą (šiuo metu – 45 tūkst. eurų).

Europos Komisija yra pradėjusi prieš Lietuvą pažeidimo procedūrą dėl PVM sistemos netinkamo perkėlimo ir įgyvendinimo nacionalinėje teisėje. Todėl Vyriausybė siekia ištaisyti pažeidimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką