Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 12:46

Seime skinasi kelią siūlymas dėl valstybinių vaistinių, paskutinis balsavimas – rudenį

Vaistai
123RF.com nuotr. / Vaistai

Seimas pritarė siūlymui ligoninėse steigti valstybines vaistines, bet šio klausimo priėmimas įmanomas tik rudenį, nes antradienis yra paskutinė parlamento pavasario sesijos diena.

Farmacijos įstatyme siūloma numatyti ligoninės vaistinių steigimą. Tokias vaistines galėtų kurti tik pati gydymo įstaiga.

Įstatymo projekte numatyta, kad ligoninės medikamentais aprūpintų pačią gydymo įstaigą, bet vaistiniai preparatai galėtų būti parduodami ir gyventojams.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaistinė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaistinė

Už projektą po svarstymo balsavo 61 Seimo narių, prieš buvo 48, susilaikė septyni parlamentarai.

Iniciatyvą pateikę valdantieji valstybinių vaistinių poreikį aiškina tuo, jog regionuose trūksta privačių ir kad šios nustatytų žemesnę medikamentų kainą, tačiau kritikai teigia, kad tokios vaistinės pažeistų konkurenciją, o valstybė perdėtai kištųsi į verslą.

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė tvirtino, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo pinigai pirmiausia turi būti skirti gydymui, sveikatos priežiūrai ir prevencijai, o ne valstybinio verslo darymui.

Pasak jos, siūlymas dėl valstybinių vaistinių yra „gąsdinantis projektas, sugrąžinantis Lietuvą į planinės ekonomikos laikus“.

„Čia yra paminama privati iniciatyva, ji yra slopinama ir pažeidžiama sąžininga konkurencija“, – Seimo posėdyje sakė parlamentarė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

„Jau ir dabar vaistinės derasi su gamintojais, jos konkuruoja tarpusavyje dėl kainų, siūlo visokias nuolaidas. Dabar valstybė su visu sveikatos biudžetu ateina kaip milžiniškas žaidėjas. Kas pasidarys su nedidelėmis vaistinėmis (...)? Jos tiesiog turės užsidaryti“, – pridūrė ji.

Siūlymą palaikęs parlamentaras Povilas Urbšys sakė, kad šiandien „vaistas yra paverstas elementaria komercine preke, o ne vien pagrindinių sveikatos apsaugos priemonių.

„Tai iškreipia vaistų rinką ir vaistų paskirtį“, – kalbėjo P.Urbšys.

Pasak jo, valstybinės vaistinės įvestų realią konkurenciją prekybos medikamentais rinkoje, o iš to „išlos žmogus“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Povilas Urbšys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Seimas taip pritarė, kad valstybinės vaistinės ligoninėse prekiautų vaistais internetu.

Galutinai priimti įstatymui dar reikia vieno balsavimo. Jis tikriausiai vyks rudenį, nes antradienis yra paskutinė Seimo pavasario sesijos diena.

Pataisose numatyta, kad jos įsigalios 2021 metais.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

16:03
00:51
01:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką