Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Seimo komitetas Lietuvos radijo ir televizijos centro valdymą siūlo perduoti Ūkio ministerijai

Neefektyvią Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) veiklą galėtų skaidrinti ir efektyvinti bendrovės valdymo perdavimas Ūkio ministerijai, trečiadienį vykusio posėdžio metu konstatavo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas.
Ūkio ministerija
Ūkio ministerija / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Jo nuomone, Susisiekimo ministerija liktų elektroninių ryšių sektoriaus politiką formuojanti institucija. Įgyvendinus šį Seimo narių siūlymą, būtų atsisakyta praktikos, kai ūkio subjektų ir jas kontroliuojančių institucijų valdymas yra sutelktas vienoje institucijoje.

Komitetas, posėdžio metu išklausęs suinteresuotas puses, konstatavo, kad LRTC valdo valstybei strategiškai svarbią infrastruktūrą, bendrovės paslaugomis naudojasi visuomenės informavimo proceso dalyviai, todėl ypač svarbu, kad įmonės veikla būtų skaidri, sklandi ir prisidėtų prie kokybiško valstybės telekomunikacijų politikos įgyvendinimo.

Apie LRTC veiklos efektyvinimą trečiadienį buvo diskutuojama ir Seimo Audito komiteto posėdyje, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos, Ryšių reguliavimo tarnybos, Lietuvos ir radijo ir televizijos komisijos pareigūnai bei šalies televizijos transliuotojų ir kitų rinkos dalyvių atstovai.

Transliuotojams bei kitiems rinkos dalyviams ne kartą išsakius priekaištus, jog LRTC įkainiai turėtų būti paremti patiriamais kaštais ir tokiu būdu skaidrinama įmonės veikla, Valstybės kontrolė yra pradėjusi veiklos auditą.

Didžiųjų Lietuvos transliuotojų bei kitų rinkos dalyvių atstovai praėjusių metų pabaigoje kreipėsi šalies valstybines institucijas, prašydama atkreipti šių institucijų dėmesį į neefektyvią Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) veiklą. Bendrovių „Pūkas“, „Laisvas ir nepriklausomas kanalas“, „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, „SATV network“, „TELE-3“ ir „TEO LT, AB“ vadovų pasirašytuose kreipimuose stebimasi LRTC ketinimais reikšmingai didinti signalo siuntimo bei įrangos talpinimo kainomis.

Rinkos dalyvių teigimu, neadekvačiai ir be realaus pagrindo didinamos paslaugų kainos gali priversti rinktis kitus signalo siuntimo būdus ir taip mažinti laisvai prieinamų (angl. free-to-air) kanalų skaičių. Dėl nemokamų TV kanalų mažėjimo labiausiai nukentėtų jų žiūrovai. Todėl transliuotojai ragina aukščiausiųjų šalies valdžios institucijų atstovus inicijuoti atvirą diskusiją, leisiančią efektyvinti LRTC veiklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius