Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2017 01 03 /15:49

Seimo pirmininkui ir VSD susirūpinimą kelia TV3 pardavimas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis antradienį su Valstybės saugumo departamento vadovu Dariumi Jauniškiu aptarė Švedijos žiniasklaidos koncerno „Modern Times Group“ (MTG) galimus planus parduoti verslą Baltijos šalyse, įskaitant TV3 televizijų grupę.
Naujienų portalas „Tv3“
Naujienų portalas „Tv3“

„Žiniasklaidos srityje nerimą kelia TV3 pardavimas. Kalbėjome, kas galėtų būti ateityje savininkas“, – po susitikimo žurnalistams Seime sakė parlamento vadovas.

Anot jo, savininkai gali turėti įtakos televizijos kanalo turiniui.

„Tai galbūt išankstinis susirūpinimas. Kai tik atsirado žiniasklaidoje, kad yra sprendimas parduoti, žinoma, atsiranda ir galvojimas, o kas nupirks“, – aiškino jis.

VSD direktorius D.Jauniškis taip pat sakė, kad būsimas TV3 įsigijimas kelia susirūpinimą.

„Pagrindinis dalykas – kas tie investuotojai, kad nebūtų tam tikros įtakos iš Rytų“, – teigė pareigūnas.

D.Jauniškis tvirtino, kad VSD ir Krašto apsaugos ministerija, kitos institucijos vis aktyviau užsiima Rusijos skleidžiamos dezinformacijos dekonstravimu. Anot jo, trūksta tik visų pastangų sujungimo, bendro požiūrio.

„Kiek girdėjau, Krizių valdymo centro kūrimas Vyriausybėje vystomas labai rimtai. Čia būtų ta geroji žinia ir geras darbas padarytas, kur būtų galima koncentruoti informaciją, padaryti išvadas, dekonstruoti ir žiūrėti kokių veiksmų imtis“, – sakė VSD vadovas.

Kas tie galimi pirkėjai?

Lapkričio pabaigoje pranešta, kad Švedijos žiniasklaidos koncernas gali parduoti verslą Baltijos šalyse, įskaitant TV3 televizijų grupę.

„Verslo žinių“ kalbinti Lietuvos įsigijimų rinkos specialistai teigė, kad, be didžiausio Estijos kabelinės televizijos operatoriaus „Starman“, kuriam priklauso kabelinės televizijos ir interneto paslaugų įmonė „Cgates“, ir Švedijos žiniasklaidos koncerno „Bonnier“, valdančio Estijos verslo dienraštį „Aripaev“ ir „Verslo žinias“ Lietuvoje, TV3 kanalų grupė galėtų dominti ir Skandinavijos telekomunikacijų bendrovės „Telia Company“ valdomą interneto ir TV paslaugų bendrovę „Teo“.

Tarp potencialių pirkėjų Lietuvoje matomos ir Estijos žiniasklaidos grupės, pirmiausia „Ekspress Grupp“, kuriai priklauso Baltijos šalių naujienų portalai „Delfi“, ar koncernas „Eesti Media“, kurio krepšelyje yra tokie prekių ženklai kaip „Postimees“, BNS ar „15min“.

Tarp kitų potencialių pirkėjų taip pat įvardijama JAV privataus kapitalo investicijų bendrovė „Providence Equity Partners“, kuriai priklauso Lietuvos ir Latvijos mobiliojo ryšio operatorė „Bitė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius